Kamery zachytili Bennettove problémy a video sa po skončení pretekov začalo šíriť sociálnymi sieťami. Ír nemal čas zosadnúť z bicykla, a tak obsah žalúdka vyprázdnil priamo počas jazdy 33 kilometrov pred cieľom.

„Trochu som to prehnal s tempom a hoci som sa dokázal zavesiť na súperov, doplatil som na to neskôr, pretože moje nohy boli plné kyseliny mliečnej. Urobil som chybu aj v tom, že som sa počas pretekov prejedol, aby som mal energiu. Prehnal som to a v záverečnej hodine pretekov som mal plný žalúdok, takže som to musel vyvracať, čo každý videl. Prešiel som z jedného extrému do druhého, pretože po tomto som bol zase kompletne prázdny a nemal som energiu,“ opísal nevídaný moment Bennett, ktorý napokon skončil na 55. mieste.

Írsky cyklista sa stal terčom vtipných paródií na sociálnych sieťach, no sám to zobral s humorom a jednu zdieľal na svojom účte. „Dúfal som, že dosiahnem dobrý výsledok, ale stalo sa, čo sa stalo. Ako som povedal, bola to moja chyba, ale poučím sa z nej a z pretekov si zoberiem tie dobré veci,“ dodal Bennett.