Slovenský cyklista sa nakazil počas sústredenia na Kanarských ostrovoch a koronavírus doslova zmazal jeho tvrdú zimnú prípravu. Ukázalo sa to aj na etapovom podujatí Tirreno - Adriatico, kde Sagan dosiahol najlepší výsledok hneď prvej etape, keď skončil jedenásty. Peter Zánický vie, že viac sa od nášho cyklistu čakať ani nedalo vzhľadom na tom, čím si nedávno prešiel. 

„Som rád, že absolvoval celé preteky, išlo o to, aby hlavne najazdil potrebné kilometre. Kto to sledoval, tak vie, že etapy boli pomerne náročné a ani ja som nečakal, že by to malo byť lepšie. Aj od tímových lekárov dostal pokyn, aby nezaťažoval telo do extrémnych čísiel, pretože po prekonaní koronavírusu nikto nevie, ako môžete zaťažiť svoje telo. Myslím si teda, že všetko bolo, ako má byť vzhľadom na tú smolu, ktorá sa mu stala,“ povedal pre Šport24.sk Zánický.

Podľa jeho slov však netreba trojnásobného majstra ešte odpisovať. „Verím, že v apríli na klasikách bude fit a pripravený, pretože už bude mať najazdené potrebné kilometre. Všetko závisí od toho, ako zareaguje jeho telo. Vôbec by som nehádzal flintu do žita, že je celá sezóna teraz v háji. Možno je lepšie, že sa to stalo teraz ako v strede sezóny,“ verí mládežnícky kouč našej cyklistikckej ikony.

Sagan už počas pretekov Tirreno - Adriatico oznámil, že mení svoj program a namiesto belgických klasík 3 Saxo Bank Classic a Gent - Wevelgem sa predstaví na náročnom podujatí Okolo Katalánska (22. - 28. marec), kde bude zbierať stratenú silu v kopcoch. „Je to úplne ideálne riešenie, pretože takto by šiel na ťažkých klasikách, kde si to neviete len tak odjazdiť, pretože mnohé úseky sú náročné a idú sa na vetre. V Katalánsku to môže v kopcoch vypustiť, ale na rovinách sa ide rýchlo a vie sa zviesť. Myslím si, že je to najideálnejšie, čo Peťo môže urobiť. Po sústredení na Kanárskych ostrovoch mal ísť na ďalšie do španielskeho pohoria Sierra Nevada, čiže sa dá povedať, že Katalánsko mu vynahradí to manko, ktoré kvôli koronavírusu nabral,“ dodal Zánický na margo programu nášho jazdca.