Uvádza to špecializovaný cyklistický web cyclingnews.com, ktorý pred začiatkom roka 2021 do detailov rozobral jednotlivé tímy a nezabudol ani na Boru. „V tíme viac investujú do talentu Nemcov, závislosť od Sagana naďalej klesá,“ začína spomínaný portál svoju analýzu. Ako uvádza Cyclingnews, od roku 2017, keď Bora-Hansgrohe vstúpila do kolotoča WorldTour aj so Saganom v tíme, vybudovala zostavu nabitú kvalitou a schopnosťou konkurovať na všetkých frontoch.

O Saganovej budúcnosti zatiaľ jeho fanúšikovia čítali len dohady a zopár vyjadrení, napríklad, od riaditeľa Bory Ralpha Denka, ktoré vyvolali otázky, či sa náhodou neblíži koniec slovenskej hviezdy v nemeckom tíme. Denk totiž vyhlásil, že v Bore budú musieť vyhodnotiť, či sa im Sagan v tíme oplatí. Slovák patrí medzi najlepšie platených cyklistov na svete, no počet jeho víťazstiev v posledných rokoch klesá.

Saganove víťazstvá v Bore-Hansgrohe:

2017 – 9x etapové víťazstvo, 2x víťazstvo na klasike, majster sveta, 5x zelený dres

2018 – 5x etapové víťazstvo, 2x víťazstvo na klasike, majster Slovenska, 3x zelený dres (Tour de France, Okolo Švajčiarska a Santos Tour Down Under)

2019 – 4x etapové víťazstvo, 2x zelený dres (Tour de France a Okolo Švajčiarska)

2020 – 1x etapové víťazstvo

„Víťazný potenciál Sagana za posledné roky dramaticky klesol, tím sa teda postupne vydal opačnou cestou. Signalizuje to, že v Bore sa už viac netočí všetko len okolo trojnásobného majstra sveta,“ píše Cyclingnews a dodáva: „Saganova zmluva sa skončí na konci roka 2021 a príchod Nilsa Politta, mladého nemeckého cyklistu, ktorý sa špecializuje na klasiky a v roku 2019 skončil na Paríž-Roubaix druhý, naznačuje, že v tíme už myslia na život po Saganovi.“