Štart Tourminátora na slávnom podujatí v Taliansku bol jasnou záležitosťou ešte predtým, než v Európe naplno vypukla pandémia koronavírusu. Ani tá nakoniec neprekazila premiéru Sagana na pretekoch Giro d'Italia, ktorý sa zúčastnil aj niekoľkých sprievodných podujatí a pre organizátorov bol od začiatku hlavnou tvárou náročného podujatia. Vo štvrtok slovenský cyklista nechýbal na tímovom predstavení pod múrmi antického chrámu Segesta na ostrove Sicília, kde sa tohtoročné Giro začne. 

Sagan si chce v Taliansku napraviť chuť, pretože na Tour de France prvýkrát nezískal zelený dres (nehľadiac na diskvalifikáciu v roku 2017). Aj on však vie, že absolvovať ďalšie trojtýždňove galeje len dva týždne po tom, ako prišiel do Paríža, nebude jednoduché. „Ešte som neabsolvoval dvojo takýchto pretekov v tak krátkom čase. Celý tento rok je zvláštny, ale už na jeho začiatku som sa rozhodol, že na Giro pôjdem a keďže som sa zúčastnil aj prezentácie pretekov, tak som tu. Ak by sa mi podarilo vyhrať niekoľko etáp, bolo by to skvelé. Po prvých dňoch zistím, ako som na tom v boji o cyklámenový dres,“ povedal Sagan.

Trojnásobný majster sveta si pred ďalšou zaberačkou chcel najmä dobre oddýchnuť doma v Monaku. „Snažil som sa stráviť čo najviac času s mojím synčekom Marlonom, trochu som si zatrénoval, no hlavne som sa snažil zrelaxovať čo najlepšie po mentálnej stránke,“ opísal náš cyklista predošlé dni. 

Giro d'Italia 2020
  •  od 3. do 25. októbra
  • celková dĺžka: 3497,9 km
  • priemerná dĺžka etapy: 166,5 km
  • na programe je 21 etáp
  • Sagan môže útočiť na výhru v 2., 4., 6., 7., 8., 10., 11., 13., 16. a 19. etape