PJONGČANG NA VLASTNEJ KOŽI: Vysoké ceny, vysoký záujem. Za maskota olympiády si poriadne priplatíte

PJONČANG - Od výmyslu sveta! Taká je ponuka suvenírov v dejisku zimných olympijských hier v Pjongčangu. Neverili by ste, čo všetko zoženiete s oficiálnym logom hier. Kúpiť si môžete príbory, vankúše, lízanky, ručné ohrievače, sviečky, či aj také zvláštnosti ako sušené mäso alebo papuče.

Najviac sa tradične kupujú magnetky, ktoré sú aj cenovo výhodné. „Míňajú sa, ale tých, čo zostali, máme dosť,“ povedala predavačka Kim v oficiálnom obchode v Pjongčangu. Ústrednou postavou predaja je však biely pruhovaný tiger Soohorang. „Sooho“ znamená po kórejsky ochrániť, keďže podľa organizátorov má ochraňovať športovcov, divákov a všetkých účastníkov. Biely tiger má však aj svojho kolegu, čierneho medveďa menom Bandabi. Ten je síce v predaji od začiatku ZOH, no bude tvárou paralympijských hier.

Kapela v Slovenskom dome bavila Kuzminovú aj knieža Alberta: Olympijským rekordérom je Jánošík

FOTO Z olympiády krasokorčuliarok erotika: Neposlušné šaty, odhalené bradavky a sexi zadočky

„Väčšina záujemcov si kúpi práve jedného z tejto dvojice, alebo siahnu aj po oboch naraz,“ dodala Kim. Malá podobizeň tigra a medveďa je výhodná, veď za jednu postavičku zaplatíte 10-tisíc wonov, čo je v prepočte necelých osem eur. Okrem nich sú v regáloch aj také absurdnosti ako sušené mäso alebo horké mandle. Na naše pomery sú však všetky suveníry dosť drahé. Najdrahším artiklom je maskot oblečený do tradičných kórejských krojov. Ten vyjde na 84 eur.

FOTO Návrat pornoherečky na svahy: Bývala snoubordistka chce ísť na olympiádu!

Ceny ďalších suvenírov

  • oficiálny maskot (biely tiger Soohorang a čierny medveď Bandabi) 8 eur
  • obidvaja maskoti 27 eur
  •  lízanka 4 eurá
  • mandle wasabi 4 eurá
  • príbor 38 eur
  • peňaženka 15 eur
Autor: Milan Hanzel
Video
Diskusia