VIDEO Tak toto je bomba: V Slovenskom dome sa oslavovala prvá zlatá olympijská medaila z Pjongčangu!

Z Pjongčangu Milan Hanzel a Tomáš Tančibok

Znie to neuveriteľne, ale Slovenský dom na olympiáde v Južnej Kórei zažil prvú oslavu olympijského zlata. Nie, neprešvihli ste žiaden senzačný výsledok športovcov spod Tatier. Do nášho domu prišiel osláviť svoj triumf víťaz v curlingu miešaných dvojíc John Morris (39)!

Jedno zlato už vybojoval v mužskej súťaži na domácej olympiáde vo Vancouveri 2010. Po pondelku je už dvojnásobný olympijský víťaz. „Je to ohromný pocit. Za víťazstvom je kopa tvrdej práce, ale ak je na konci cesty zlatá medaila, stojí to za to,“ vyznal sa Morris exkluzívne pre ŠPORT24.SK.

FOTO Olympiáda sa zmenila na boj o prežitie. Príroda ničí ľudí: Z týchto záberov vás zamrazí

„To, že môžem oslavovať tento triumf s mojou rodinou a kamarátmi v Slovenskom dome, je neuveriteľné. Niečo vám poviem. Títo ľudia sú mimoriadne priateľskí, slovenská nátura je veľmi podobná tej kanadskej. Cítim sa tu vítaný, všetci sú tu milí a príjemní a som tu ako doma,“ vzdal hold ľuďom, ktorí sa starajú o kúsok slovenského domova na olympiáde v Južnej Kórei.

Za dôvodom, pre ktorý prišiel Morris osláviť zlato do Slovenského domu, je zaujímavý príbeh. „Boli tu už deň predtým aj s rodinou, pretože bývajú neďaleko. Dali sme sa do reči a vysvitlo, že je to reprezentant Kanady v curlingu. Podpichol som ho, že ak vyhrá finále, je tu vítaný. Prekvapivo to splnil. A zajtra sľúbil, že prinesie aj medailu!“ priblížil Michal Dutka, ktorý je manažérom nášho domu v Kangnungu. „Chcel som dodržať slovo,“ usmieval sa John.

Kórejská dobrovoľníčka so slovenskou stopou zostala v šoku z nášho hokejistu: Prečo mi to urobil?

Ako dodal, navštívil už aj Kanadský dom. „Boli sme tam hneď po víťaznom finále. Problém však je, že náš dom zatvárajú dosť skoro. Chceme si však užiť pravú olympijskú atmosféru a navštíviť zariadenia rôznych krajín,“ pokračoval. „Slováci a Kanaďania však majú veľa spoločného. Pohostinnosť, priateľstvo, radi si dáme pár pív,“ smial sa, „milujem vaše jedlo, je fantastické!“

Spýtali sme sa ho, či vie, že slovenský hokejový tím trénuje jeho krajan. „Kto to je?“ spýtal sa. Po odpovedi bol ihneď v obraze. „Ahaaa, Craig Ramsay z Buffala Sabres,“ pripomenul. Tam totiž náš tréner strávil najlepšie hráčske časy. „Viem, že v uplynulých rokoch ste mali niekoľko výnimočných hokejistov. Váš prvý zápas proti Rusku bude ťažký, však? Ak v tom čase budem v Slovenskom dome, budem vášmu mužstvu fandiť, dohodnuté?“ uzavrel Morris našu debatu so širokým úsmevom.

Pozrite si fotografie z oslavy Kanaďana Morrisa v Slovenskom dome v GALÉRII

Autor: Šport24.sk, foto autori, getty images
Video
Diskusia