Slávny spevák Janek Ledecký sa po zlate dcéry obul do Čechov: Naložil fanúšikom aj štátu!

Bratislava - Zázrak na svahu, šokujúce víťazstvo či potupa najlepších. Víťazstvo českej snoubordistky Ester Ledeckej (22) v lyžiarskom Super G na olympiáde v Pjongčangu vojde do dejín ako jeden z najnepredpokladanejších triumfov histórie olympiád. Slávny otec a rocker Janek Ledecký (55) si však pri opisoch víťazstva svojej dcéry nedáva servítku pred ústa.

Populárny spevák podporuje dcéru pri všetkom, čoho sa chytí. Do jej kariéry vrazil už tisícky eur. „Tak ako vo všetkých športoch je aj v lyžovaní je časť ambicióznych otcov, ktorí tomu venujú všetok svoj čas, a ktorí sa za deti bijú na schôdzach zväzu a pri rozdeľovaní financií. To sme my nikdy nerobili a vždy sme v  tomto smere skončili s dlhým nosom. Ale napriek tomu naozaj nič neľutujem,“ vyrozprával známy spevák.

Trapas na celý život. Lobotkov sen, vulgárne florbalistky či hrozný moderátor RTVS: NAJväčšie katastrofy pred kamerami

Mnoho trénerov bolo proti, aby robila snoubording a lyžovanie zároveň. Spočiatku nemala na to ani peniaze. Práve snoubordom si urobila vo svete zvučné meno a zarobila si na lyže. „Súťažná sezóna má štyri mesiace, ale k tomu je potrebné pripočítať ešte minimálne šesť mesiacov tréningu. Dokopy to vyšlo okolo troch miliónov korún (118.400 eur). Teraz je však Ester veľmi dobre fungujúci podnik a už si na to všetko zarába sama,“ odhalili rozpočet olympijskej víťazky.

Vybojovala zatiaľ jediné zlato pre Českú republiku pod piatimi kruhmi v Pjongčangu. Ako to chodí aj na Slovensku, tak aj Ledecká je rodinným produktom. „Ester si vážia viacej v zahraničí ako doma. Samozrejme, veľmi si váži podporu domácich fanúšikov, úplne rovnako si ale váži fanúšikov zo zahraničia. Nemá pocit, že by tejto republike niečo dĺžila, alebo že by s ňou mala spoločného niečo viac než to, že sa to narodila a hovorí po česky. Ale platí tu dane,“ rozohnil sa jej otec a dodal: „Sme v Čechách, tu sa úspech neodpúšťa.“

Nečakane tvrdé slová od bývalej olympioničky: Víťazstvo patrí Kuzminovej, nie Slovensku!

Brat Ester Jonáš, momentálne maliar, bol taktiež juniorským reprezentantom na snouborde. „Mali šťastné detstvo. Do školy sme ich neposielali a učili sme ich doma. Skrátka sme sa deťom venovali a podporovali ich v tom, čo ich bavilo,“ uzavrel spevák Ledecký.

FOTO Francúzska krasokorčuliarka prežila počas vystúpenia nočnú moru: Jej prsník teraz obdivuje celý svet!

FOTO Slovenský internet sa baví na olympiáde: Podal si hokejistov, Kuzminovú a aj moderátora RTVS!

Nečakaný odkaz slovenských olympijských legiend Kuzminovej. Takáto je krutá pravda!

Autor: mtr
Video
Diskusia