Monacké knieža Albert navštívil Slovenský dom na olympiáde: Pozrite, čo si myslí o Saganovi!

Zaparkovaná limuzína s vlajočkou a policajné auto pred Slovenským domom v Južnej Kórei dávalo tušiť, že tam zavítala vzácna návšteva. Bolo ňou knieža Albert II. (59). Muž, ktorý od apríla 2005 stojí na čele Monaka, strávil s našimi olympionikmi viac než dve hodiny. Pre Plus JEDEN DEŇ porozprával aj o cyklistickej hviezde Petrovi Saganovi (28).

Nie je tajomstvom, že knieža Albert má k Slovákom blízky vzťah. „Myslím, že Slovenský dom som navštívil v rámci olympiád už po ôsmy raz,“ vyratúval. „Vždy som sa tam cítil skvele, pretože ste veľmi pohostinní a za tie roky som si vybudoval množstvo priateľstiev s vašimi športovcami i členmi Medzinárodného olympijského výboru. Zakaždým k vám zavítam rád, chutí mi vaše jedlo, víno, páči sa mi slovenská hudba a priateľská atmosféra,“ nešetril slovami chvály.

FOTO Športovci si prišli na olympiádu aj užiť: Pozrite, ako nadväzujú milenecké vzťahy!

V Monaku má momentálne rezidenciu cyklista Peter Sagan a knieža sa s ním pozná osobne. „Som hrdý na to, že si vybral Monako. Stretol som sa s ním tesne pred Vianocami. Monacký cyklistický zväz preňho zorganizoval oslavu, aby si uctili jeho tretie víťazstvo na majstrovstvách sveta. Myslím si, že si to veľmi vážil a bol naozaj poctený. Je to skvelý šampión a úžasná osobnosť,“ opísal slovenského Tourminátora.

Na pamiatku dostal liptovský širák

Monacké knieža si pochutilo na našich špecialitách. Pri odchode sa podpísal do knihy návštev a vzal si aj suvenír. Pracovníkov Slovenského domu požiadal, či si môže zobrať na pamiatku liptovský pastiersky širák, v ktorom si ochotne spravil aj pár fotiek.

Česi sa na olympiáde nechytajú, Slováci ich predbehli: TOTO nám môžu len závidieť

Autor: han, tt
Video
Diskusia