FOTO Kórejci varujú novinárov v Pjongčangu: Posielajú správy, ktoré nechcel nikto vidieť

Z Pjongčangu Milan Hanzel a Tomáš Tančibok

Varovania na počkanie! Všetkým účastníkom olympiády pípajú mobily ako na počkanie. Od rána prišlo päť správ, ktoré mali varovný motív. Môže za to nepríjemné počasie, ktoré vládne od začiatku hier v Pjongčangu.

Prvé dni zimnej olympiády úradovali nízke teploty, ktoré sa šplhali až k -25 stupňom Celzia. Z toho dôvodu sa uvažovalo o odložení disciplín vo vysokohorskom stredisku, kde sa nachádzajú lyžiarske či sánkarské strediská. K tomu však neprišlo aj napriek tomu, že teploty stúpali smerom k nule len minimálne.
Keď sa začalo v dejisku hier otepľovať, začalo silno fúkať. Nepríjemný vietor už ohrozoval preteky snouboardistiek a prerušené boli lyžiarske disciplíny. Najprv obrovský slalom a potom aj slalom žien. Zrušené sú aj vytrvalostné preteky biatlonistiek. "Ešteže sa nemôže zrušiť hokej," vtipkovali slovenskí fanúšikovia v Slovak house v centre Pjongčangu.
Z prvotného vtipu sa však stala obava, či sa naozaj duel Slovenska s výberom Ruska uskutoční. Po meste začali totiž prichádzať varovné správy na mobilné telefóny. Aj novinárom Plus JEDEN DEŇ vyzváňal mobil ako bláznivý. "Dávajte si pozor na silný vietor v meste, hlavne na verejných priestranstvách, kde vám hrozí nebezpečie spadnutia konárov stromov či reklamných banerov. Buďte opatrní," píše sa v správe. Na margo toho bol uzavretý Olympijský park, ale náš otvárací zápas na hokejovom turnaji to nakoniec neohrozilo.
Práve kvôli tomu sa vyprázdnili aj tlačové centrá pre novinárov, ktoré sú pri každom jednom športovisku, aby sa predišlo riziku zranenia pri zrútení stanov. Jeden taký totiž spadol v areáli ubytovacích zariadení novinárov. Našťastie sa nikomu nič nestalo.

Pozrite si zábery spustošeného Pjongčangu v GALÉRII

Autor: Šport24.sk, foto autori, TASR
Video
Diskusia