Fantázia na ľade! Slovenskí hokejisti vstali z mŕtvych a uzemnili sebavedomých Rusov!

Konečne prišiel čas na hokejistov. Slovenskí hráči pod vedením trénera Craiga Ramsayho si odkrútia premiéru na olympiáde v Pjongčangu. Proti favoritovi turnaja RUsom zvíťazli 3:2.

Vyjadrenie Jozefa Golonku k zápasu Slovensko vs. Rusko:

Zábery zo zápasu si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!

Začiatok online prenosu:
14. 02. 2018, 13:10

SVK 3 : 2 OAR

2:2, 0:0, 1:0

Štatistiky:

Góly a asistencie: 17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš) – 3. Gavrikov (Vojnov, Širokov), 5. Kaprizov (N. Gusev). Rozhodca: Iverson (Kanada), Rantala (Fínsko) – Lederer (Česko), Vanoosten (Kanada).

Súpiska SVK:

Konrád (J. Laco) – Čajkovský, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Baranka – Kudrna, Surový (C), Nagy (A) – Bakoš, Bubela, Haščák – Paulovič, Krištof, Ölvecký – Marcinko, Lamper, Cingel – Hovorka.

Súpiska OAR:

Košečkin (Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Marčenko, Nestěrov, Zub, Zubarev, Kiselevič – Mozjakin, Daciuk (A), Kovaľčuk (C) – Kaprizov, Šipačov, N. Gusev – Širokov, Barabanov, Prochorkin – Andronov (A), Grigorenko, Kalinin – Telegin.

Obnoviť

Hneď v úvode olympijského hokejového turnaja sa zrodila senzácia na úkor najväčších favoritov. Olympijskí športovci z Ruska pritom mali všetko vo svojich rukách. Už po piatich minútach viedli vďaka gólom Gavrikova a Kaprizova, no Slováci v prvej tretine vyťažili z minima maximum a po presných koncovkách Ölveckého s Bakošom dokázali vyrovnať. Ruskí hokejisti boli aj potom aktívnejší, mali viac šancí ako náš výber, ale už nedokázali prekonať Branislava Konráda. Naopak, Slováci využili presilovku v tretej tretine a delovka Čerešňáka im priniesla prvé tri body do tabuľky.

Koniec zápasu.

59:25 min

Oba tímy hrajú s piatimi hokejistami, no ruský výber nemá v bráne Košečkina.

59:00 min

Do konca tretej tretiny zostáva posledná minúta. Ruský brankár Košečkin zamieril na striedačku, no musel sa vrátiť, pretože nasleduje buly v strednom pásme.

58:35 min

Oleg Znarok reaguje na nečakaný vývoj dnešného stretnutia. Zobral si oddychový čas a rozdáva svojim zverencom posledné pokyny.

58:35 min

Alexej Marčenko oslabuje svoj tím v najmenej vhodnom okamihu. Ruský obranca podrazil v strednom pásme Andreja Kudrnu.

58:03 min

Olympijskí športovci z Ruska nezvládli prechod cez útočnú modrú čiaru, takže bol z toho ofsajd. Slováci mohli vystriedať.

57:32 min

Slovenskí hokejisti sa dokázali oslobodiť, ale iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Craig Ramsay si zobral taktický oddychový čas.

56:57 min

Ruský tlak naďalej trvá. Michal Čajkovský sa však vrátil na ľad a Slováci sú v pätici.

56:32 min

Tomáš Marcinko výborne zblokoval strelu Iľju Kovaľčuka a dokázal vyhodiť puk aspoň do stredného pásma.

55:30 min

Patrik Lamper nevyužil ďalšiu tutovku v oslabení. Slovenský útočník najskôr zblokoval strelu Vojnova a o pár sekúnd neskôr išiel úplne sám na ruského brankára. Vasilij Košečkin v dôležitých momentoch drží svoj tím.

54:57 min

Je tu ďalšia presilovka pre ruský tím. Michal Čajkovský pustil za svoj chrbát rýchleho Ivana Telegina a nešťastne ho podrazil. Slovenský obranca sa poriadne hnevá, no musí odísť na trestnú lavicu.

54:25 min

Ruská presilovka sa skončila. Tomáš Marcinko naskočil do hry a môže sa zapojiť do defenzívnej činnosti.

53:18 min

Slováci mohli skórovať vo vlastnom oslabení. Lukáš Cingel ideálne našiel voľného Patrika Lampera, ale toho vychytal výborný Vasilij Košečkin.

52:47 min

Konrád neudržal delovku Nesterova a Rusi sa dostali k viacerým dorážkam. Slovenskí hráči mu však pomohli.

52:25 min

Vylúčenie Tomáša Marcinka za podrazenie je iba logickým vyústením diania na ľade. Ruský tlak bude pokračovať v presilovke piatich proti štyrom.

52:16 min

Momentálne sa hrá z jednej strany na druhú. Ruskí hokejisti vsadili na totálnu ofenzívu a hrajú na maximálne riziko.

51:30 min

Ruský tlak naďalej pokračuje. Strelu Nesterova nepríjemne tečoval Telegin, ale puk smeroval priamo do pripraveného Konráda.

50:37 min

Viačeslav Vojnov tvrdo vypálil od modrej čiary, ale pred bránou nemal žiadneho spoluhráča na teč, a tak puk skončil na zadnom mantineli.

49:50 min

Ruské hviezdy teraz výrazne pridali a robia vietor v našom obrannom pásme. Slovenskí hokejisti zatiaľ odolávajú.

49:00 min

Ruskí hokejisti ihneď prepli do ofenzívneho módu a tlačia sa pred Konráda. Nebezpečne zakončovali Vadim Šipačov a Nikita Gusev.

48:30 min

Slovensko dalo gól! Telegin smutne odchádza z trestnej lavice. Marcel Haščák na seba naviazal ruských hráčov, našiel na modrej čiare voľného PETRA ČEREŠŇÁKA a jeho delovka napla sieť. Asistencie: Marcel Haščák, Martin Bakoš.

48:03 min

Dominik Graňák sa rozhodol vystreliť príklepom od modrej čiary. Vasilij Košečkin mal odkrytý výhľad a ukryl puk do lapačky.

47:48 min

Oleg Znarok neveriacky krúti hlavou, pretože Ivan Telegin podobne ako Vojnov vyhodil puk mimo hracej plochy a odchádza na trestnú lavicu.

47:28 min

Slovenská presilovka zostala nevyužitá. Hokejisti spod Tatier sa však držali väčšinu času v útočnom pásme a nechali Konrádovi priestor na oddych.

46:27 min

Marek Ďaloga dobre prihral na vrchol pravého kruhu, odkiaľ nebezpečne pálil Michal Krištof. Jeho strela ale nebola presná.

45:58 min

Úvod presilovky slovenským reprezentantom príliš nevyšiel, no po odraze puku na ochrannú sieť sa bude vhadzovať pred Košečkinom.

45:28 min

Smolný moment pre ruský výber. Viačeslav Vojnov vyhodil puk z vlastného obranného pásma nedovoleným spôsobom do hľadiska.

45:00 min

Ladislav Nagy dokázal upokojiť hru a pomohol si spätnou prihrávkou na obrancu. Slováci sa po dlhom čase oslobodili spod tlaku Rusov.

43:57 min

Druhú polovicu presilovky dirigoval Iľja Kovaľčuk a spolu so svojimi kolegami poriadne zatočil so slovenskou defenzívou. Konrád ale nemusel riešiť strelu gólových parametrov.

42:48 min

Sergej Moziakin našiel krížnou prihrávkou voľného Pavla Daciuka, ktorý ale z pravého kruhu nedokázal presnejšie zakončiť.

41:57 min

Zbytočné vylúčenie na slovenskej strane. Lukáš Cingel sa previnil nedovoleným bránením po buly v útočnom pásme.

41:54 min

Hráči majú problém s tým, aby sa dostali do tempa. Rusi urobili štvrté zakázané uvoľnenie v priebehu necelých dvoch minút.

41:27 min

Prichádza ďalšie prerušenie hry. Ivan Baranka pod tlakom nerozohral najlepšie, ale ruskí hokejisti vošli do ofsajdu.

40:58 min

Zaujímavý úvod tretej časti hry z ruskej strany. Mužstvo Olega Znaroka vyprodukovalo už tretí icing.

40:41 min

Po naskočení Marcela Haščáka z trestnej lavice hrali Slováci chvíľu presilovku, ale Rusi si túto situáciu postrážili.

40:06 min

Ruskí hokejisti urobili zakázané uvoľnenie. Oba tímy hrajú momentálne vo štvorici.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Prostredné dejstvo malo podobný priebeh ako to úvodné. Ruskí hokejisti boli dlho aktívnejší, vypracovali si viacero gólových šancí a Daciuk dokonca trafil žŕdku. V závere tretiny sa však čoraz častejšie dostávali k slovu zverenci Craiga Ramsayho a môže ich mrzieť, že svoj tlak najmä v presilovke nevyužili.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:50 min

Slováci prišli o útočné pásmo a Barabanov naskočil na ľadovú plochu. Hrá sa vo formáte štyroch proti štyrom.

39:03 min

Martin Bakoš zostal v presilovke štyroch proti trom úplne voľný pred bránou, urobil si dobrú streleckú pozíciu, ale Košečkina neprekonal.

38:41 min

Marek Ďaloga nabral svoju povestnú rýchlosť a dostal sa do veľkej šance. Slovenský obranca síce neskóroval, no získal aspoň presilovku. Dve minúty za podrazenie dostal Sergej Kalinin.

38:26 min

Slovenská presilovka sa skončila rýchlo. Marcel Haščák putuje na trestnú lavicu za seknutie.

37:50 min

Slovenskí hokejisti boli v ostatných sekundách o niečo aktívnejší a dostávajú darček v podobe presilovky. Dve trestné minúty za hákovanie inkasoval Alexander Barabanov.

37:40 min

Miloš Bubela urobil dobrú prácu v strednom pásme. Využil priestor pred sebou a zamieril dopredu. Napokon nepresne strieľal.

36:34 min

Paulovič s Krištofom pomotali hlavy ruským hráčom. Prvý menovaný zakončoval z neočakávaných pozícií, ale neprekvapil Košečkina.

35:43 min

Oproti úvodu zápasu sú Slováci sebavedomejší a neboja sa ruských hviezd. Vidno to najmä v súbojoch pri mantineli, ktoré už neprehrávajú v takej veľkej miere.

34:40 min

Marek Ďaloga bol strelecky aktívny. Najskôr preveril Košečkina nepríjemným bekhendom smerujúcim pod brvno a potom ho ohrozil aj od modrej čiary.

34:15 min

Kirill Kaprizov našiel ideálnou krížnou prihrávkou úplne voľného obrancu Vladislava Gavrikova, ktorý však z ľavého kruhu nemieril presne.

34:04 min

Branislav Konrád radšej prerušil hru po ľahkom nahodení z hokejky Sergeja Širokova. Slovenský brankár neriskoval, pretože ruskí hokejisti sú mimoriadne rýchli.

33:15 min

Slovenskí hokejisti si mohli na chvíľu vydýchnuť. Udržali puk v útočnom pásme a vyhli sa pobytu pred vlastnou bránou.

32:22 min

Patrik Lamper zostal voľný za obranou súpera, ale nemal hokejku položenú na ľade, a tak nedokázal spracovať prihrávku.

31:35 min

Ruský tlak sa stupňuje a strely pribúdajú. Sergej Moziakin sa oprel do puku príklepom a trafil len pripraveného Branislava Konráda.

31:20 min

Hneď vzápätí prišla tutovka ruského výberu. Iľja Kovaľčuk nebezpečne zakončoval z tesnej blízkosti brány, no Branislav Konrád zasiahol lapačkou.

31:10 min

Na opačnej strane klziska dal o sebe vedieť Matej Paulovič. Mladý útočník z Nitry si urobil priestor vydarenou kľučkou, ale strelou švihom neprekonal Košečkina.

30:40 min

Tlak ruského výberu pokračuje a Slováci nedokážu vystriedať celú päticu. Kaprizov ale nenašiel pred bránou voľného Šipačova.

29:37 min

Obrovské príležitosti ruského tímu. Michail Grigorenko mohol skórovať do odkrytej brány, ale v rýchlosti si nedokázal lepšie spracovať puk. Následným dorážkam odolal Konrád.

28:42 min

Pavel Daciuk ukázal, že si dokáže kontrolovať puk aj pod tlakom viacerých hráčov. Potom mu však nevyšla prihrávka na obrancu.

28:06 min

Kovaľčukovi odskočil puk do strany a medzitým jeho dvaja spoluhráči vošli do útočného pásma. Výsledkom bol ofsajd ruského tímu.

27:26 min

Nepresnú prihrávku Slovákov v strednom pásme vystihol Nikita Gusev a švihom preveril pozornosť Branislava Konráda.

26:33 min

Peter Čerešňák sa postaral o prvú slovenskú strelu v druhej tretine. Jeho nahodenie od modrej čiary vyriešil Vasilij Košečkin.

25:57 min

Rozhodcovia prerušili hru, pretože na ľadovej ploche zostal ležať Sergej Andronov. Nebude sa vylučovať, no ruskému útočníkovi museli pomôcť na striedačku spoluhráči a lekár.

25:34 min

Aktívny Pavel Daciuk pokračoval vo svojej útočnej snahe. Ruský líder ohrozil Konráda strelou švihom.

25:00 min

Veľká ruská šanca. Pavel Daciuk sa dostal do samostatného nájazdu na Konráda, ale kľučkou do bekhendu neprekonal slovenského brankára

23:48 min

Tomáš Surový si nahodil puk do útočného pásma, ale pri mantineli bol pod tlakom ruských hokejistov a nedokázal nič vymyslieť.

22:55 min

Ruskí hokejisti majú aj po skončení presilovky územnú prevahu. Slováci opäť len s ťažkosťami opúšťajú obranné pásmo.

21:50 min

Michal Čajkovský sa vrátil na ľadovú plochu, takže Slováci hrajú v pätici. Na konci oslabenia zlikvidoval Konrád prudký pokus Moziakina.

21:30 min

Pavel Daciuk mal na dosah gól. Jeho strela švihom z ľavého kruhu však skončila na konštrukcii slovenskej brány.

21:07 min

Tomáš Marcinko dobre prečítal ruský signál v presilovke a stihol vypichnúť puk Iľjovi Kovaľčukovi, ktorý mal napriahnuté na prudkú strelu.

20:27 min

Patrik Lamper chcel zaútočiť vo vlastnom oslabení, ale puk sa mu zamotal medzi korčuľami Iľju Kovaľčuka.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Olympijskí športovci z Ruska mali vynikajúci štart do zápasu a už v piatej minúte viedli o dva góly. Najskôr sa presadil nahodením od modrej čiary Vladislav Gavrikov a onedlho skóroval efektným tečom Kirill Kaprizov. Dvojgólové vedenie ruských hokejistov príliš upokojilo, a tak len kontrolovali hru. V závere prvej tretiny však prišli dva slovenské údery. Do prestávky dokázali zverenci Craiga Ramsayho vyrovnať vďaka presným strelám Petra Ölveckého a Martina Bakoša.

Strely na bránu: 4 – 8.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:50 min

Tesne pred koncom úvodnej tretiny odchádza na trestnú lavicu Michal Čajkovský. Slovenský obranca dostal dve minúty za nedovolené bránenie.

19:16 min

Patrik Lamper nabral rýchlosť na pravom krídle a potiahol si puk až pred ruskú bránu. Jeho prihrávka však nenašla Tomáša Marcinka.

18:36 min

Pre slovenských hokejistov je teraz podstatné, aby neinkasovali. Preto hrajú v defenzíve jednoducho a vyhadzujú puk z obranného pásma.

17:55 min

Slovensko dalo gól! Vďaka maximálnej efektivite našich hokejistov je vyrovnané. Marek Hovorka zblokoval strelu ruského obrancu od modrej čiary, odrazený puk dostal do rýchleho brejku MARTIN BAKOŠ a presnou strelou do horného rohu brány prekonal Košečkina. Bez asistencie.

17:41 min

Ruský výber po inkasovanom góle pridal a vysoko napáda rozohrávku slovenského tímu, ktorý má ihneď problémy.

16:32 min

Ruskí hokejisti využili otvorený priestor v strednom pásme a zaútočili v trojici proti dvom Slovákom. Strela Andronova skončila na zadnom mantineli.

16:05 min

Slovensko dalo gól! PETER ÖLVECKÝ zostal zabudnutý na modrej čiare, potiahol si puk na pravý kruh a namiesto signalizovanej prihrávky zvolil prekvapivú strelu, ktorá prepadla Košečkinovi do siete. Asistencia: Dominik Graňák.

15:40 min

Slováci predviedli vydarené striedanie a konečne sa presadili v útočnom pásme. Nebezpečnú strelu Bubelu z osi klziska vyriešil Vasilij Košečkin.

15:02 min

Andrej Zubarev si vychutnal Martina Bakoša, keď ho bodyčekom poslal až na ruskú striedačku. Súper dominuje vo všetkých herných činnostiach.

14:20 min

Slovenským hokejistom sa teraz darí držať súpera iba v strednom pásme, no nevedia sa dostať s pukom bližšie ku Košečkinovi.

13:26 min

Nikolaj Prochorkin našiel v druhej vlne dobre postaveného obrancu Vladislava Gavrikova, ale jeho prudká strela švihom tesne minula cieľ.

12:30 min

Čerešňák naskočil späť na ľadovú plochu, takže ruská presilovka sa skončila. Zverenci Olega Znaroka pohrozili až v závere, keď nevyšlo zakončenie Gusevovi.

11:28 min

Ruskí hokejisti v presilovke špekulovali a počas prvej minúty neohrozili Konráda. Slováci potom dokázali vyhodiť puk cez všetky čiary.

10:30 min

Je tu prvé vylúčenie v dnešnom zápase. Peter Čerešnák odišiel na trestnú lavicu za podrazenie.

10:10 min

Matej Paulovič dobre hľadal pred bránou Petra Ölveckého, ktorý vnikol do nestráženého priestoru. Blízka ale neusmernil puk za chrbát Košečkina.

09:46 min

Daciuk tentoraz pripravil výbornú pozíciu Moziakinovi, ale tomu nevyšiel úmysel a nedokázal prejsť cez dvojicu slovenských obrancov.

09:19 min

Daciuk pri mantineli priťukol puk Kovaľčukovi a ten sa ihneď tlačil pred bránu. Konrád však využil, že hviezde Petrohradu nevyšla kľučka.

08:58 min

Po dobrej práci Kalinina sa dostal odrazený puk k voľnému Teleginovi, ktorého strela bola zblokovaná Patrikom Lamperom.

08:38 min

Olympijskí športovci z Ruska sú jasne lepší a teraz mali na dosah tretí gól. Nahodenie od modrej čiary pred bránou niekto tečoval a Branislav Konrád nevedel, či má puk pod kontrolou. Potom však zistil, že úspešne zasiahol.

08:00 min

Michal Krištof inkasoval tvrdý hit na obrannej modrej čiare a ťažko sa zdvíhal na vlastné nohy. Napokon odišiel na striedačku.

07:42 min

Slovenskí hokejisti majú problémy v rozohrávke. Často sa dostávajú pod tlak a musia vyhadzovať puky na zakázané uvoľnenie.

07:06 min

Marek Hovorka síce figuroval na súpiske ako trinásty útočník, no teraz naskočil na ľad a zažíva olympijskú premiéru.

06:23 min

Tomáš Marcinko nemal dosť odvahy na to, aby sa natlačil do zakončenia z pravej strany. Namiesto toho nepresne prihrával.

05:53 min

Ruskí hokejisti nezvládli prechod cez útočnú modrú čiaru. Daciuk držal puk na hokejke a medzitým mu vnikol do pásma Moziakin.

05:23 min

Ivan Telegin nabral rýchlosť na pravom krídle a chcel sa natlačiť pred bránu, no bekhendom vážnejšie neohrozil Konráda.

04:55 min

Michal Čajkovský si zobral puk spoza vlastnej brány a prešiel s ním až do útočného pásma. Jeho strela švihom skončila na betóne Košečkina.

04:08 min

Olympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól! Opakovala sa podobná situácia ako pri úvodnom presnom zásahu. KIRILL KAPRIZOV zostal nepokrytý pred bránou, nepríjemne tečoval puk a Branislav Konrád nestihol zareagovať. Platnosť gólu potvrdil aj videorozhodca. Asistencia: Nikita Gusev.

03:50 min

Zatiaľ sa potvrdzujú papierové predpoklady. Olympijskí športovci z Ruska nepúšťajú slovenských hokejistov ani do stredného pásma.

02:54 min

Olympijskí športovci z Ruska práve vsietili gól! Zverenci Olega Znaroka mali od úvodu stretnutia hernú prevahu a zovreli Slovákov pred Konrádom. Skóre duelu otvoril VLADISLAV GAVRIKOV, ktorého strelu od modrej čiary si pravdepodobne zrazil do vlastnej siete slovenský bek. Asistencie: Viačeslav Vojnov, Sergej Širokov.

01:57 min

Kaprizov posúval puk za seba na rozbehnutého Guseva, ale situáciu dobre prečítal Haščák a upokojil hru za bránou.

01:26 min

Slovenským hokejistom nevyšla rozohrávka z vlastného obranného pásma. Puk smeroval cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

01:02 min

Elitná formácia nášho súpera sa usadila v útočnom pásme, ale Daciuk s Moziakinom pri mantineli nič nevymysleli.

00:10 min

Slováci vyhrali úvodné buly celého olympijského hokejového turnaja. Ďaloga ihneď nahodil puk do útočného pásma.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Craig Ramsay využije v dnešnom zápase sedem obrancov a trinásť útočníkov. V zostave absentuje zadák Juraj Mikuš, ktorý je chorý a mal by chýbať aj v nasledujúcich dvoch dueloch v základnej skupine. Na tribúne ešte zostal mladý útočník Matúš Sukeľ.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád (J. Laco) – Čajkovský, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Baranka – Nagy (A), Surový (C), Kudrna – Bakoš, Bubela, Haščák – Paulovič, Krištof, Ölvecký – Lamper, Marcinko, Cingel – Hovorka.

Olympijskí športovci z Ruska: Sorokin (Košečkin) – Gavrikov, Vojnov, Marčenko, Nesterov, Zub, Zubarev, Kiselevič – Moziakin, Daciuk (A), Kovaľčuk (C) – Kaprizov, Šipačov, N. Gusev – Širokov, Barabanov, Prochorkin – Andronov (A), Grigorenko, Kalinin – Telegin.

Olympijskí športovci z Ruska, pod týmto názvom musia štartovať na tohtoročnej olympiáde zástupcovia najväčšej krajiny sveta. Rusi mali na ostatnom turnaji pod piatimi kruhmi najvyššie ambície, pretože nastúpili v domácom prostredí. V Soči však neboli presvedčiví. V základnej skupine obsadili druhé miesto za Američanmi a museli hrať osemfinále. Cez Nórov prešli bez väčších problémov, no ich cesta sa zastavila prekvapivo už vo štvrťfinále proti Fínom. Domáci výber sa preto musel uspokojiť s konečnou piatou pozíciou.

V Pjongčangu sú ruskí hokejisti najväčšími favoritmi na zisk zlatých medailí. Dôvodom je to, že napriek absencii hviezd z NHL majú k dispozícii všetky dôležité osobnosti z domácej KHL. Mužstvo pod vedením Olega Znaroka navyše počas celej sezóny dosahovalo výborné výsledky. V rámci prípravných turnajov Karjala Cup a Channel One Cup prehralo len jediný zo šiestich zápasov a pred samotnou olympiádou odohralo tri víťazné duely proti Bielorusku, Spartaku Moskva a Juhokórejčanom.

Nominácia Olympijských športovcov z Ruska na ZOH 2018 v Pjongčangu:
brankári: Iľja Sorokin (CSKA Moskva), Igor Šesťorkin (SKA Petrohrad), Vasilij Košečkin (Metallurg Magnitogorsk).
Obrancovia: Vjačeslav Vojnov, Vladislav Gavrikov, Arťom Zub, Andrej Zubarev, Dinar Chafizullin (všetci SKA Petrohrad), Bogdan Kiselevič, Nikita Nesterov, Alexej Marčenko (všetci CSKA Moskva).
Útočníci: Pavel Daciuk, Iľja Kovaľčuk, Nikita Gusev, Vadim Šipačov, Sergej Kalinin, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov, Nikolaj Prochorkin, Sergej Širokov (všetci SKA Petrohrad), Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Ivan Telegin, Kirill Kaprizov (všetci CSKA Moskva), Sergej Moziakin (Metallurg Magnitogorsk).

Slovensko sa stretlo s Ruskom na uplynulých troch olympijských turnajoch. Pred štyrmi rokmi v Soči vyhrala domáca reprezentácia 1:0 po samostatných nájazdoch, vo Vancouveri triumfovali Slováci 2:1 po samostatných nájazdoch a v Turíne uspeli takisto naši hokejisti vďaka výsledku 5:3.

Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie na olympijskom turnaji. Zverenci Craiga Ramsayho nastúpia v úvodnom dueli proti výberu Olympijských športovcov z Ruska.

Slovensko obsadilo na ostatnej olympiáde v Soči predposledné jedenáste miesto, keď nepostúpilo z osemfinále. Pred štyrmi rokmi prehralo v základnej skupine všetky tri duely, pretože postupne nestačilo na USA (1:7), Slovinsko (1:3) a Rusko (0:1 po samostatných nájazdoch). V boji o postup do štvrťfinále potom stroskotalo na Česku, ktorému podľahlo 3:5.

Slovenská hokejová reprezentácia prešla pred touto sezónou zmenami. Novým hlavným trénerom sa stal Kanaďan Craig Ramsay a na pozíciu generálneho manažéra prišiel Miroslav Šatan. Pod vedením nového muža na lavičke absolvovali Slováci pred olympiádou osem zápasov, z ktorých päť vyhrali. Na základe týchto vystúpení vybral Ramsay konečnú dvadsaťpäťčlennú nomináciu, v ktorej figuruje štrnásť mužov z českej najvyššej súťaže, desať hokejistov z domácej Tipsport Ligy a jeden zástupca z nadnárodnej KHL.

Nominácia Slovenska na ZOH 2018 v Pjongčangu:
Brankári: Ján Laco (HC Sparta Praha/ČR), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR), Patrik Rybár (HK Hradec Králové/ČR).
Obrancovia: Ivan Baranka (HC Vitkovice Ridera/ČR), Michal Čajkovský (HC Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Dominik Graňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha/ČR), Tomáš Starosta (HK Dukla Trenčín), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR).
Útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Miloš Bubela (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR), Lukáš Cingeľ (HK Hradec Králové/ČR), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec/ČR), Patrik Lamper (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Ladislav Nagy (HC Košice), Tomáš Surový (HC '05 iClinic Banská Bystrica), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR), Peter Ölvecký (HK Dukla Trenčín), Michal Krištof (HK Nitra), Matej Paulovič (HK Nitra), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Marek Hovorka (HC Košice).

Autor: mtr
Video
Diskusia