Celý svet nechápavo krúti hlavou! Olympiáda si urobila z Vlhovej a Velez-Zuzulovej dobrý deň: Slovákov po tomto naštve ešte viac!

Olympijský slalom na ZOH v Pjongčangu v stredu pre silný vietor zrušili. Štart pretekov v horskom stredisku Jangpchjong na niekoľkokrát presúvali, ale napokon padol verdikt o neuskutočnení tretej zo štyroch súťaží zjazdárskeho programu. Ako náhradný termín určili piatok a v tento deň tak bude kolidovať s hokejovým zápasom Slovensko - USA.

Pozrite sa ako to vyzeralo tesne pred pretekmi na trati!

 Zatiahnutá obloha a nárazové "víchrenie" neveštili nič dobré a hodinový posun predznamenal už tretie zrušenie podujatia. Predtým o štyri dni presunuli sobotňajší zjazd mužov v Čongsone a o tri dni pondelňajší obrovský slalom žien, takže obe súťaže sa pôjdu v dvoch rôznych rezortoch športového centra Alpensia v jeden deň. Pôvodne plánovaný super-G mužov posunuli na piatok, takže aj v tento deň sa pôjdu dve akcie, ktoré pôvodne neboli v pláne.

"Pre veterné podmienky by preteky boli neregulárne. Musíme čakať a držať sa v teple. Dnes popoludní bude mať Veronika kondičný tréning a zajtra by sme išli urobiť pár jázd, ale až popoludní, lebo predtým je kopec obsadený pretekmi obrovského slalomu," konštatoval tréner Timotej Zuzula.

Utorkový večerný žreb prisúdil otváranie pretekov slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej. Veronika Velez-Zuzulová dostala v druhej skupine elitnej pätnástky druhé najvýhodnejšie štartové číslo 9, tretia sa mala vydať na trať top-favoritka Mikaela Shiffrinová z USA. Žreb sa teraz uskutoční znovu a tento fakt Zuzula vníma bez emócie: "Je to pravidlo pri každom zrušení. Koná sa nový míting vedúcich tímov i nové žrebovanie. S tým sa nedá nič robiť."

Peklo na olympiáde pokračuje: Lyžiarky s Petrou Vlhovou vyhnali z trate!

Organizátori olympiády museli urobiť radikálne rozhodnutie: Slovákov nepustili na štart!

VIDEO Slovenský športovec sa skoro dokaličil. Letel ako Harry Potter, v cieli to úplne zabil

Prvé slová utrápenej Kuzminovej po zbabranej obhajobe: TOTO zničilo moje nádeje na úspech

VIDEO Kuzminovú okrem streľby zničila jedna vec: Nasťa utiekla spred kamier!

Škandál olympiády hneď v prvý deň? Známu dvojicu vyhodili z otváracieho ceremoniálu!

FOTO Nahými zábermi roztopia všetky ľady: Toto sú najsexi športovkyne olympiády, nechýba medzi nimi Slovenka!


    

Začiatok online prenosu:
16. 02. 2018, 02:00

 

Ženy - Slalom (1. kolo)

 

Obnoviť

Zatiaľ je to z našej strany všetko. Nenechajte si ujsť druhé kolo, ktoré sa začína o 5.15.

Prvé kolo ovládla Wendy Holdenerová pred Švédkami Hansdotterovou a Swennovou-Larssonovou. Mikaela Shiffrinová skončila až na štvrtom mieste.

Tretia slovenská zástupkyňa v slalome Barbara Kantorová obsadila 40. miesto. Štvrtá Slovenka Soňa Moravčíková prvé kolo nedokončila.

Priznávame, verili sme, že po prvom kole ženského slalomu budeme mať pozitívnejšie informácie. Žiaľ, Petra Vlhová i Veronika Velez-Zuzulová sú pred kolom číslo dva, zdá sa, mimo medailovú hru. Vlhovej patrí po prvom kole dvanásta a 33-ročnej Velez-Zuzulovej dvadsiata prvá pozícia. Manko Vlhovej pred druhým kolom činí 2,23 sekundy, Vlhová zaostáva za priebežnou líderkou Holdenerovou o 2,57 sekundy.

Prvé kolo ženského slalomu pod piatimi kruhmi na olympiáde v Pjongčangu skončilo.

78 min

Prvé kolo ženského slalomu pod piatimi kruhmi uzavrela reprezentantka KĽDR Rjon-Hjang Kim. Jej manko narástlo takmer na úroveň tridsiatich sekúnd, ale je v cieli.

75 min

Do cieľa sa dokázali úspešne dostať reprezentantka Libanonu Natacha Mohbatová i maďarská olympionička Mariann Mimi Marotyová. Zaujali síce dve miesta na absolútnom chvoste výsledkovej listiny, ale môže ich tešiť, že prvé kolo dokončili. Devätnástim pretekárkam sa to totiž nepodarilo.

70 min

Prvé kolo sa blíži ku svojmu koncu. Svoju jazdu má pred sebou už len niekoľko pretekárok.

67 min

Élise Pellegrinová, reprezentantka Malty, štartovala s číslom 67. Jej finálne manko činí 16,29 sekundy a zaradila sa na priebežnú poslednú pozíciu. Rozrástla sa aj skupina pretekárok, ktoré nedokončili prvé kolo. Menovite o Fanying Kongovú, Arabellu Caroline Yili Ng, Szonju Hozmannovú, Suelu Mehilliovú, Jelenu Vujičićovú a Ozlem Carikciogluovú.

60 min

So všetkými nástrahami trate si však dokázala poradiť Mialitiana Clercová. 16-ročná reprezentantka Madagaskaru a jediná zástupkyňa tejto krajiny na olympiáde v Pjongčangu síce stratila na Holdenerovú viac ako dvanásť sekúnd, ale dokázala svoju jazdu dokončiť. Klasifikovali ju na poslednom 60. mieste.

59 min

Do skupiny pretekárok, ktoré nedokončili prvé kolo dnešného slalomu, sa zaradili Nicol Gastaldiová, Marta Bassinová, Elvedina Muzaferijaová a Alice Robinsonová.

55 min

55. súťažiacou na štarte bola Američanka Alice Merryweatherová. 21-ročná pretekárka atakovala desaťsekundovú stratu na najrýchlejšiu ženu prvého kola a patrí jej priebežné posledné miesto.

53 min

Teraz štartovali dve slovenské reprezentantky za sebou. Soni Moravčíkovej sa do cieľa dostať nepodarilo, ale Barbare Kantorovej áno. 25-ročná rodáčka z Popradu priebežne uzatvára štvrtú desiatku výsledkovej listiny.

50 min

Jong-so Kang a Sohuj Gim nepotešili domácich priaznivcov. Ani jednej z dvojice reprezentantiek Južnej Kórei sa nepodarilo dostať do cieľového priestoru.

46 min

Pripomeňme si priebežné poradie slovenských zástupkýň. Petre Vlhovej patrí dvanáste miesto so stratou 2,23 sekundy. Veronika Velez-Zuzulová sa nachádza na 21. priečke. Nebudeme si klamať. Najmä v prípade Petry Vlhovej sme dúfali v podstatne lepšie umiestnenie. Žiaľ, jazda jej nevyšla, a tak je šanca na medailu pred kolom číslo dva minimálna.

43 min

Aktuálne má prvé kolo za sebou už 43 pretekárok. Na najvyšších priečkach sa s určitosťou nič meniť nebude. Platí, že víťazkou úvodného kola olympijského slalomu je Wendy Holdenerová.

40 min

Pretekárky už teraz štartujú v rýchlom slede za sebou. Dubovskú vytlačila z elitnej tridsiatky Bieloruska Marija Škanovová.

39 min

Martina Dubovská momentálne drží 30. miesto. Ak ju už žiadna konkurentka nepredstihne, tak otvorí druhé kolo svojou jazdou.

34 min

Môžeme povedať, že teraz štartovala tretia Slovenka v dnešnom prvom kole, aj keď ide o reprezentantku Českej republiky. Martina Dubovská sa zaradila na priebežné 29. miesto.

33 min

So štartovým číslo 33. sa na trať vydala Japonka Asa Andová, až do cieľa sa však nedostala a nebola tak klasifikovaná.

32 min

Ako 32. v poradí štartovala zástupkyňa olympijských športovcov Ruska. Jekaterina Tkačenkovová, ktorá na minuloročnom svetovom šampionáte obsadila 29. miesto, je prvou pretekárkou so stratou viac ako štyroch sekúnd. Momentálne uzatvára výsledkovú listinu.

31 min

Nevena Ignjatovićová predviedla rýchlejšiu jazdu ako Remmeová a Baudová Mugnierová. Obe tak predstihla vo výsledkovej listine, v ktorej jej patrí 26. miesto.

30 min

Tridsiatou v poradí na štarte bola ďalšia kanadská reprezentantka Roni Remmeová. Finišovala so stratou 3,54 sekundy a zaradila sa na 26. priečku.

29 min

Laurence St. Germainová zdolala Petru Vlhovú a Marinu Wallnerovú, ktoré dosiahli zhodný čas. Zaradila sa pred ne na jedenáste miesto.

28 min

Manuela Mölggová, skúsená reprezentantka Talianska, stratila na víťazku prvého kola Wendy Holdenerovú v cieli 2,51 sekundy. 34-ročnej lyžiarke patrí priebežné sedemnáste miesto.

27 min

Adeline Baudová Mugnierová stratila zatiaľ najviac zo všetkých pretekárok, ktoré štartovali. Do cieľa prišla s mankom 3,76 sekundy, čo stačilo len na priebežné posledné miesto.

26 min

Nastasia Noensová pokorila v cieli dve pretekárky a zaradila sa na priebežné 21. miesto.

25 min

Dalo by sa povedať, že Stephanie Brunnerová svoju jazdu ukončila skôr, než začala. Po pár sekundách totiž chybovala a vypadla.

24 min

Druhá Slovinka na štarte. Maruša Ferková bola pred štyrmi rokmi v Soči devätnásta. Teraz jej patrí priebežná štrnásta pozícia, takže celkom slušný výkon v podaní 29-ročnej lyžiarky.

23 min

Prvé kolo slalomu pokračovalo jazdou Resi Stieglerovej, ktorá urobila chybu a skončila na zemi. Skúsená Američanka sa tak stala druhou pretekárkou, ktorá sa nepozrela do cieľa. Dúfajme, že jej pád zostane bez následkov.

22 min

22-ročnej Estelle Alphandovej patrí v cieli priebežná štrnásta pozícia.

21 min

Bucikovej prvé kolo nevyšlo. Stratila zatiaľ najviac zo všetkých pretekárok. Až 3,20 sekundy. V cieli zaujala posledné dvadsiate miesto.

20 min

Švédky majú v elitnej šestke zatiaľ tri zástupkyne, z toho dve na pódiových umiestneniach. S prvým kolom môžu byť veľmi spokojné, čo, žiaľ, neplatí o reprezentantkách Slovenska. Medzičasom dokončila svoju jazdu Maren Skjøldová, ktorá sa zaradila na delenú pätnástu pozíciu.

19 min

Emelie Wikstroemová obsadila na olympiáde pred štyrmi rokmi v slalome šieste miesto. A na takú istú priečku sa zaradila aj teraz po svojej jazde v prvom kole v Pjongčangu.

18 min

Mladá a talentovaná rakúska slalomárka Katharina Liensbergerová, ktorá v tejto sezóne dosiahla tri umiestnenia v elitnej desiatke, sa dostala na priebežnú deviatu pozíciu.

17 min

Ďalšou pretekárkou na trati bola 27-ročná Erin Mielzynskiová. Reprezentantka Kanady stratila takmer tri sekundy. Zaujala priebežné predposledné miesto.

16 min

Po krátkej prestávke pokračovalo prvé kolo jazdou Nemky Wallnerovej. 23-ročná pretekárka dosiahla rovnaký čas ako Petra Vlhová a momentálne sa s ňou delí o deviate miesto.

15 min

Talentovaná rakúska reprezentantka Katharina Gallhuberová dokončila prvé kolo so stratou 1,23 sekundy. V cieli sa dostala pred Petru Vlhovú a zaujala priebežnú ôsmu priečku.

14 min

Irene Curtoniová, ktorej maximom v tejto sezóne Svetového pohára je deviata pozícia, prišla do cieľa prvého kola so stratou 2,26 sekundy. Zaradila sa s ňou na deviatu pozíciu. Petra Vlhová je priebežne ôsma, Veronika Velez-Zuzulová dvanásta.

13 min

Lena Duerrová nebude spomínať na olympijský slalom v Južnej Kórei práve v dobrom. Tesne po štarte spravila chybu a stala sa prvou pretekárkou, ktorá nedokončila prvé kolo.

12 min

Christina Geigerová, 28-ročná reprezentantka Nemecka, ukončila svoju jazdu v prvom kole s mankom 2,55 sekundy na víťazku prvého kola. Stačilo to na desiatu priečku.

11 min

Môžeme konštatovať, že víťazkou prvého kola sa už s určitosťou stane Wendy Holdenerová. 24-ročná slalomárka ho otvorila svojou jazdou a predviedla skutočne fantastický výkon, veď zdolala všetky svoje konkurentky. Teraz absolvovala súboj so slalomovými bránkami jej krajanka Gisinová, ktorá sa zaradila na deviate miesto.

10 min

Denise Feierabendovej prvé kolo vôbec nevyšlo. Jej finálna strana prekročila úroveň troch sekúnd a v cieli jej patrila desiata pozícia.

9 min

Ďalšou pretekárkou na štarte bola 33-ročná Chiara Costazzová. Talianská reprezentantka zdolala Bernadette Schildovú a aj obe naše reprezentantky. Registrujeme ju na šiestom mieste.

8 min

Druhá Slovenka na štarte! Veronika Velez-Zuzlová stratila v cieli na Wendy Holdenerovú 2, 57 sekundy. Z nášho pohľadu to tak nevyzerá vôbec dobre. Petra Vlhová sa nachádza na priebežnom siedmom, Veronika Velez-Zuzulová na ôsmom mieste.

7 min

32-ročná Frida Hansdotterová za Holdenerovou síce zaostala, ale len o 0,20 sekundy. Švédka potvrdila skvelú pripravenosť na vrchol sezóny, ktorú demonštrovala už aj včerajším výsledkom v obrovskom slalome.

6 min

Bernadette Schildová, reprezentantka Rakúska, mala presne o sekundu horší čas ako Wendy Holdenerová. Zatiaľ sa zaradila na piate miesto.

5 min

Piatou pretekárkou, ktorá absolvovala prvé kolo, je Anna Swennová-Larssonová. 26-ročná Švédka prekvapujúco zdolala Shiffrinová a dostala sa na priebežné druhé miesto. Na Holdenerovú stratila 0,40 sekundy.

4 min

Víťazka včerajšieho obrovského slalomu a dnešná najväčšia favoritka Mikaela Shiffrinová však tiež nestačila na Wendy Holdenerovú. To len svedčí o tom, že úvodná jazda dnešného slalomu v podaní Wendy Holdenerovej bola perfektná. Američanka stratila 0,48 sekundy.

3 min

Zbystrili sme pozornosť! Na trať prvého kola sa vydala Petra Vlhová. Naša veľká medailová nádej na prvom medzičase zaostávala, rovnako tak i na druhom. V cieli z toho bolo manko až 2,23 sekundy. Nuž, Petra nemôže byť so svojou jazdou v prvom kole vôbec spokojná.

2 min

Nórska reprezentantka Nina Haverová-Løsethová nestačila na jazdu Švajčiarky Holdenerovej. Strácala na všetkých medzičasoch a jej manko v cieli je 0,86 sekundy.

1 min

24-ročná Wendy Holdenerová, ktorej patrí v hodnotení slalomu Svetového pohára štvrtá priečka, stanovila čas 48,8 sekundy. S ním teraz budeme porovnávať časy ďalších pretekárok.

Prvé kolo ženského slalomu pod piatimi olympijskými kruhmi v juhokórejskom Pjongčangu sa práve začalo.

Po presunutí slalomu z pôvodného termínu na dnešok si pretekárky žrebovali nové štartovacie číslá. Prvé kolo otvorí svojou jazdou Wendy Holdenerová. Za švajčiarskou reprezentantkou sa na trať vydajú Nina Haverová-Løsethová, Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová. Ďalšia medailová adeptka Frida Hansdotterová má číslo sedem. Po skúsenej Švédke odštartuje s osmičkou Veronika Velez-Zuzulová. Naše ďalšie dve zástupkyne Barbara Kantorová a Soňa Moravčíková majú štartovacie čísla 51 a 52.

Slalom presunuli na piatok! Prvé kolo je na programe od 02.00 SEČ.

Všetkým športovým nadšencom, ktorí vydržali bdieť až doteraz, prajem dobrú noc. Nabudúce sa už snáď dočkáme štartu.

Súboj o cenné kovy v najtočivejšej alpskej disciplíne dnes neuvidíme! Slalom pre silný vietor odložili a dostane tak náhradný termín. Nastala rovnaká situácia ako pri obrovskom slalome v pondelok.

Poveternostné podmienky v Jongpjongu sú stále nepriaznivé. Organizátori posunuli štart o ďalšiu hodinu. Prvé kolo by sa malo po novom ísť od 3.45.

Podľa aktuálnych informácií by malo prvé kolo ženského slalomu odštartovať o 2.45, teda presne o hodinu.

Všetkým športovým priaznivcom prajem príjemnú nočnú hodinu. V zjazdárskom stredisku Jongpjong sa dnes uskutoční ženský slalom. Pozývame vás k sledovaniu priameho prenosu z prvého kola najtočivejšej disciplíny alpského lyžovania.

V štartovej listine prvého kola figuruje až 83 olympioničiek. Favoritky sú sústredené v prvej desiatke. Prvé kolo otvorí svojou jazdou Petra Vlhová. Americká hviezda Mikaela Shiffrinová pôjde ako tretia, Švajčiarka Wendy Holdenerová ako piata a švédskej slalomárke Fride Hansdotterovej patrí v štartovej listine číslo sedem. Veronika Velez-Zuzulová má číslo deväť.

Najväčšou kandidátkou na zisk zlatej olympijskej medaily je Mikaela Shiffrinová. 22-ročná reprezentantka USA je už v takomto mladom veku pretekajúcou legendou. Vo svojej zbierke má 30 slalomárskych triumfov v rámci Svetového pohára, tri tituly majsterky sveta a olympijské zlato zo Soči.

Obhajobu víťazstva spred štyroch rokov sa jej budú snažiť prekaziť Wendy Holdenerová, Frida Handsdotterová či Petra Vlhová. V aktuálnej sezóne Svetového pohára sa z víťazstva v slalome tešili len dve pretekárky – Shiffrinová päťkrát a Vlhová dvakrát.

Petra Vlhová je veľkou nádejou slovenskej výpravy na zisk druhej medaily zo ZOH 2018 v Južnej Kórei. Verme, že sa do medailového boja zapojí aj slovenská vlajkonosička Veronika Velez-Zuzulová. Jej príbeh v olympijskej sezóne je známy. Skúsená Slovenka urobila všetko pre to, aby mohla štartovať na svojej štvrtej olympiáde, kde sa chystá zavŕšiť úspešnú kariéru. V zbierke jej chýba individuálna medaila zo svetového šampionátu či olympiády. Ak by sa jej ju podarilo získať v dnešnom slalome, bolo by to krásne vyvrcholenie jedného veľkého športového príbehu.

Slovenské lyžovanie má na štarte prvého kola slalomu v Jongpjongu štvornásobné zastúpenie. Okrem Vlhovej a Velez-Zuzulovej sa v ňom predstavia aj Barbara Kantorová so štartovým číslom 54. a Soňa Moravčíková s číslom 55.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 02:15.


Peklo na olympiáde pokračuje: Lyžiarky s Petrou Vlhovou vyhnali z trate!

Začiatok online prenosu:
16. 02. 2018, 05:15

 

Ženy - Slalom (2. kolo)

 

Obnoviť

Tak ešte raz si môžeme zrekapitulovať dnešné slalomové preteky. Víťazkou sa stala Frida Hansdotterová, ktorá získala svoju prvú olympijskú medailu. Druhá s tesným odstupom piatich stotín končí Wendy Holdenerová. Bronz po výbornom druhom kole putuje do Rakúska zásluhou Kathariny Gallhuberovej. Slovenskí fanúšikovia zostali sklamaní. Petra Vlhová skončila trinásta, Veronika Velez-Zuzulová sedemnásta. Pre úplnosť dodáme, že Barbara Kantorová si polepšila a skončila na konečnom 34. mieste. To je odo mňa všetko, prajem vám pekný deň.

Dnešné preteky sa skončili.

59 min

Podobne ako vo včerajšom obrovskom slalome končí na poslednom mieste Rjon-Hjang Kimová zo Severnej Kórei. V celkovom súčte stratila takmer minútu.

58 min

Predposlednou pretekárkou závodu bola Mariann Mimi Marotyová. Maďarka stratila celkovo 34 sekúnd, z toho až štrnásť v druhej jazde.

56-57 min

Élise Pellegrinová z Malty ide na päťdesiate miesto s mankom 25 sekúnd. Ešte o osem sekúnd horšia bola oproti nej Natacha Mohbatová, ktorá háji farby Libanonu.

55 min

Forough Abbasiová z Iránu zviedla tesný súboj s predošlou reprezentantkou Kazachstanu. Napokon bola rýchlejšia približne o tri desatiny sekundy.

54 min

Marija Grigorovová z Kazachstanu načína šiestu desiatku výsledkovej listiny. Jej strata prekonala hranicu 25 sekúnd.

52-53 min

Anna Lotta Jogevová reprezentujúca Estónsko smeruje zrejme na konečné 48. miesto. O 24 stotín sekundy ju totiž zdolala Mialitiana Clercová z exotického Madagaskaru.

51 min

Tess Arbezová z Írska atakovala stratu 20 sekúnd. Napokon ju podliezla, ale napriek tomu jej patrí priebežné posledné miesto.

50 min

Olha Knyšová si oproti prvému kolu polepší o päť pozícii. Ukrajinka sa zaraďuje na 45. miesto, keďže jej strata bola takmer 20 sekúnd.

49 min

Alice Merryweatherová predviedla lepšiu jazdu ako v prvom kole. Napriek tomu Američanka stratila 15 sekúnd a zaraďuje sa na začiatok piatej desiatky.

48 min

Sophia Ralliová ide na priebežné 44. miesto. Reprezentantka Grécka stratila na víťaznú švédsku pretekárku priepastných 17 sekúnd.

46-47 min

V rýchlom slede majú svoje druhé kolo za sebou Freydis Halla Einarsdóttirová s Ievou Januškevičiuteovou. Tieto pretekárky sa zaraďujú na chvost výsledkovej listiny.

45 min

Marjolein Decroixová stratila viac než 12 sekúnd, a tak sa zaraďuje na priebežné 38. miesto. Belgická pretekárka tak bude môcť byť spokojná so svojim vystúpením.

44 min

Kim Vanreuselová dosiahla o 24 stotín horší čas než jej predošlá súperka z Gruzínska. Belgičanka je tak pretekárkou, ktorá momentálne uzatvára výsledkovú listinu.

43 min

Nino Ciklauriová ide na priebežné posledné miesto. Reprezentantka Gruzínska stratila takmer trinásť sekúnd, čo je už rozdiel niekoľkých extratried.

42 min

Aj Veľká Británia mala zastúpenie v slalomových pretekoch pod piatimi kruhmi. Charlie Guestová ide na 33. miesto, s čím zrejme bude môcť byť spokojná.

41 min

Marija Kirkovová z Bulharska sa zaraďuje za našu slalomárku. V celkovom súčte oboch kôl sa jej strata zastavila na úrovni 10,38 sekundy.

40 min

Poslednou slovenskou reprezentantkou v dnešných pretekoch bola Barbara Kantorová. Na víťazný čas Fridy Hansdotterovej stratila 9,8 sekundy, a tak skončí zrejme na 34. pozícii.

39 min

Lelde Gasūnová nabrala v súčte oboch kôl viac než 10-sekundovú stratu. Lotyšská reprezentantka sa zaraďuje na priebežné 36. miesto.

37-38 min

Ida Štimacová sa nedostala na úroveň tretieho medzičasu, a tak klasifikovaná nebude. Veľkú stratu nabrala následná Američanka Megan McJamesová, ktorej s časom 1:49,28 patrí posledné miesto.

36 min

Andrea Komšićová z Chorvátska bola úspešnejšia než jej predošlá súperka z Ruskej federácie. Zdolala ju približne o tri desatiny, a tak sa zaraďuje tesne pred ňu.

35 min

Jekaterina Tkačenková, reprezentujúca olympijský výber Ruska, stratila v súčte oboch kôl takmer osem sekúnd. Momentálne jej to stačí na 32. pozíciu.

34 min

Mireia Gutiérrezová z Andorry stratila v cieli viac než sedem sekúnd. Momentálne je na konci tretej desiatky, tesne za českou reprezentantkou Martinou Dubovskou.

33 min

Druhá česká pretekárka Gabriela Capová nebola taká úspešná ako jej krajanka. Nedostala sa dokonca ani na druhý meraný úsek, čo je veľká škoda.

32 min

Martina Dubovská sa na všetkých medzičasoch pohybovala okolo 30. miesta. Napokon sa zaraďuje o jednu priečku vyššie, keď na víťaznú Švédku stratila viac než šesť sekúnd.

31 min

Adeline Baudová Mugnierová z Francúzka prešla prvým medzičasom s mankom 4,25 sekundy. Následne ale chybovala, a tak nebude klasifikovaná v záverečných výsledkoch.

Sledovali sme veľmi dramatické slalomové preteky. Najšťastnejšou ženou je Frida Hansdotterová, ktorá získava svoju prvú medailu z olympijských hier. Druhá končí Wendy Holdenerová a z 9. miesta sa vďaka skvelej druhej jazde posunula na bronzový stupienok Katharina Gallhuberová. Petra Vlhová obsadila podobne ako v obrovskom slalome trináste miesto. Veronika Velez-Zuzulová skončila o štyri priečky za ňou.

1 min

Frida Hansdotterová je olympijskou šampiónkou! Wendy Holdenerová bojovala o zlato do posledných metrov, ale napokon zaostala za Švédkou o päť stotiniek. Švajčiarka sa chytá za hlavu, ale z Pjongčangu si odnesie striebro.

2 min

Frida Hansdotterová mala na štarte náskok viac než jednu sekundu. Švédka síce o polovicu z neho do tretieho medzičasu prišla, ale napokon ide do čela o 32 stotín sekundy. V Pjongčangu tak získa vytúženú olympijskú medailu.

3 min

Katharina Gallhuberová získa pod piatimi kruhmi medailu v slalomových pretekoch. Anna Swenn-Larssonová dlho viedla, ale vďaka horšiemu záveru zaostala o 66 stotín sekundy. Švédka sa zaraďuje na priebežné tretie miesto.

4 min

Katharina Gallhuberová zostáva na prvom mieste aj po jazde Mikaely Shiffrinovej, ktorá podľa dostupných informácii nie je úplne zdravotne fit. Možno aj preto v závere trošku spomalila a nakoniec zaostala za Rakúšankou o osem stotín.

5 min

Nina Haver-Løsethová zrejme nezaútočí na medailový stupienok. Nórska pretekárka stratila na Katharinu Gallhuberovú 1,22 sekundy, a tak ide na priebežnú druhú priečku. Bernadette Schildovú zdolala o dve stotinky.

6 min

Emelie Wikströmová bude po dnešných pretekoch sklamaná. Výbornú pozíciu z prvého kola nevyužila. V strednej časti trate netrafila ideálne jednu z bránok, stratila cenný čas a napokon sa zaradila až na siedme miesto pred Petru Vlhovú.

7 min

Chiara Costazzová začala dobre, držala si pohodlný náskok, ale v druhej polovici trate sa dopustila veľkej chyby. Tá ju v cieli stála 1,65 sekundy, a tak sa Talianka zaraďuje až na štvrtú pozíciu.

8 min

Poslednou Rakúšankou v dnešných pretekoch bola Bernadette Schildová. V záverečnej časti spravila chybu a v cieli stratila na Katharinu Gallhuberovú viac než sekundu. Výsledný čas jej stačí na druhé miesto.

9 min

Skvelá jazda! Katharina Gallhuberová išla od začiatku veľmi dynamicky, každým medzičasom sa jej náskok zvyšoval a napokon je z toho najlepšie druhé kolo. Rakúšanka nadelila svojej krajanke 1,62 sekundy.

10 min

Katharina Liensbergerová je v cieli veľmi spokojná. Druhé kolo jej vyšlo výborne a suverénne sa dostáva na lídersku pozíciu. V cieli jej namerali čas o 47 stotín lepší než v prípade Irene Curtoniovej.

11 min

Kanaďanka Laurence St. Germainová si zrejme nedokáže vylepšiť svoje umiestnenie z prvého kola. Ide až na priebežnú piatu pozíciu, keď na vedúcu taliansku reprezentantku stratila 1,23 sekundy.

12 min

Marina Wallnerová mala v prvom kole rovnaký čas ako Petra Vlhová. V druhej jazde ju prekonať nedokázala, a tak sa musí uspokojiť s priebežnou ôsmou priečkou. Nemka stratila na Irene Curtoniovú viac než sekundu.

12 min

Petra Vlhová mala na všetkých medzičasom veľmi tesné náskoky. V závere ale spravila chybičku, ktorá ju stále drahocenný čas. Liptáčka stratila napokon 54 stotín a ide na priebežnú tretiu priečku. Škoda, dnešné preteky si určite nielen ona predstavovala inak.

14 min

Irene Curtoniová predviedla vynikajúci výkon, ktorý jej môže zaistiť umiestnenie v elitnej desiatke. Tretím najlepším druhým kolom ide do vedenia o 45 stotín sekundy. Erin Mielzynská tak spadla na druhú priečku.

15 min

Maruša Ferková mala na štarte náskok 54 stotín, no prišla oň už na úvodnom medzičase. Slovinka išla trošku opatrnejšie, čo sa prejavilo na výslednom čase. Skúsená pretekárka ide až na piate miesto za Veroniku Velez-Zuzulovú.

16 min

Pred prvou reklamnou prestávkou sme sledovali jazdu Estelle Alphandovej. Švédka je povestná výbornými druhými jazdami, no tentokrát sa neprezentovala v dobrom svetle. Po chybe v strednej časti vypadla a nebude klasifikovaná.

17 min

Talianka Manuela Mölggová mala včera výborne rozbehnutý obrovský slalom, no druhé kolo pokazila. Druhá jazda jej nevyšla aj dnes v špeciálnom slalome a so stratou 1,26 sekundy ide až na ôsmu priečku.

18 min

Michelle Gisinová neudržala náskok z prvého kola, no pripíše si na konto aspoň cenný skalp Veroniky Velez-Zuzulovej. V porovnaní so Slovenkou bola rýchlejšia o 18 stotín a ide na priebežnú bronzovú pozíciu.

19 min

Maren Skjøldová nemá za sebou vydarenú jazdu druhého kola. Na vedúcu Erin Mielzynskú stratila viac než sekundu, a tak sa zaraďuje až na šieste miesto. Nórka v cieli vyzerá byť veľmi sklamaná.

19 min

Nemka Christina Geigerová nebude na slalomové preteky z juhokórejského Pjongčangu spomínať s úsmevom na perách. Druhé kolo po chybe v hornej časti nedokončila, a tak nebude ani len vo výsledkovej listine.

21 min

Veronika Velez-Zuzulová má za sebou svoje posledné individuálne vystúpenie pod piatimi kruhmi. Slovenská pretekárka išla o niečo dravejšie než v prvom kole, ale so stratou 58 stotín sekundy ide na tretie miesto.

22 min

Erin Mielzynská je novou líderkou dnešných pretekov. Kanaďanka predviedla najlepšie druhé kolo a ide do čela s náskokom 24 stotín sekundy. Teraz ale zbystríme pozornosť, na štarte je Veronika Velez-Zuzulová.

23 min

Nastasia Noensová mala na štarte minimálny náskok pred švajčiarskou líderkou. Francúzka sa v druhom kole predviedla treťou najlepšou jazdou, ale za Denise Feierabendovou zaostala o 55 stotín.

24 min

Meta Hrovatová dosiahla v prvom kole rovnaký čas ako Denise Feierabendová. V tomto slovinsko-švajčiarskom súboji ale nakoniec na svoju súperku nestačila. So stratou 77 stotín ide na priebežné druhé miesto.

24 min

Denise Feierabendová si výrazne polepší v celkovej klasifikácii. Švajčiarka predviedla výborné druhé kolo a Ane Bucikovej nadelila viac než sekundu. Rodáčka z Engelbergu tak ide jasne na prvú pozíciu.

26 min

Ana Buciková mala takisto komfortný náskok na medzičase tesne pred cieľom. V spodnej časti z neho Kristin Lysdahlová poriadne ukrojila, ale napokon ide Slovinka do vedenia o jedenásť stotín.

27 min

Nevena Ignjatovićová mala výrazný náskok na predposlednom medzičase. V záverečnej časti trate ale oň prišla a napokon stratila na nórsku pretekárku 46 stotín sekundy. Srbka sa tak zaraďuje na druhú priečku.

28 min

Kristin Lysdahlová chybovala v prvom kole, a tak nemohla byť so svojim výsledkom spokojná. V druhej jazde si čiastočne napravila reputáciu a je novou líderkou závodu. Nórka ťažila najmä z dobrej strednej časti trate.

29 min

Roni Remmeová z Kanady bola lepšia než jej predošlá súperka. Na štarte mala nepatrný náskok siedmich stotín, no následne ho zvýšila na šesť desatín. Reprezentantka krajiny javorového listu tak ide do čela.

30 min

Marija Škanovová má za sebou druhú jazdu. Bola pomerne rytmická, bez väčších zaváhaní. Bieloruska môže byť spokojná a v cieli bude čakať, na čo jej čas 1:44,21 min. bude stačiť.

ŠTART min

Druhé kolo ženského slalomu pod piatimi olympijskými kruhmi v juhokórejskom Pjongčangu sa práve začalo. Ako prvá sa predvedie Bieloruska Marija Škanovová, ktorá postúpila so štartovým číslom 40.

Pekné skoré ráno prajem všetkým fanúšikom alpského lyžovania. V druhom kole slalomových pretekov nebude chýbať Petra Vlhová s Veronikou Velez-Zuzulovou, no rozhodne sme si po úvodnej jazde predstavovali ich lepšie východiskové pozície.

VÍŤAZNÁ HOLDENEROVÁ A SKVELÉ ŠVÉDKY

Prvé kolo ovládla Wendy Holdenerová, ktorá mala výhodu najlepšieho štartovacieho čísla. Švajčiarka predviedla bezchybnú jazdu a zašla čas 48,89 sekundy. Mimoriadne úspešné boli reprezentantky Švédska. V prvej šestke ich totiž máme až tri. Druhú pozíciu drží s mankom dvoch desatín Frida Hansdotterová a reálnu medailovú šancu má aj Anna Swennová Larssonová. Tá stratila 0,4 sekundy a prekvapujúco odsunula mimo stupňov víťaziek Mikaelu Shiffrinovú. Do sekundovej straty sa vtesnala ešte ôsma Bernadette Schildová, ktorá začína trojčlennú rakúsku skupinu na konci TOP 10. Zo známejších mien nedokončili svoju jazdu Lena Duerrová, Stephanie Brunnerová a nepríjemne spadla aj skúsená Američanka Resi Stieglerová.

PRVÉ KOLO AKO ZO ZLÉHO SNA

Bohužiaľ, slovenským reprezentantkám sa absolútne nedarilo. Petra Vlhová od začiatku nechytila správny rytmus a predviedla svoju najhoršiu jazdu počas sezóny. V cieli stratila 2,23 sekundy, čo je strašne veľa. V druhom kole bude útočiť z dvanásteho miesta, pričom zaznamenala rovnaký čas ako Nemka Marina Wallnerová. Druhá Slovenka Veronika Velez-Zuzulová sa takisto nevyvarovala niekoľkým chybám a obsadila 21. miesto so stratou 2,57 sekundy. V Lenzerheide zašla Bratislavčanka mimoriadne vydarené druhé kolo, a tak verme, že niečo podobné sa udeje aj v olympijskom Pjongčangu. Ostatné dve Slovenky štartovali na konci začiatku desiatky. Barbara Kantorová skončila na 40. pozícii a Soňa Moravčíková prvé kolo nedokončila.

SLOVENKY NEMAJÚ ČO STRATIŤ

Architektom trate druhého kola je švajčiarsky tréner Werner Zurbuchen. Aj to by mohla byť výhoda pre Wendy Holdenerovú, ktorá má obdivuhodnú formu a smeruje za olympijským zlatom. Netreba však zabúdať na Mikaelu Shiffrinovú, ktorú počas sezóny v slalome porazila v priamom súboji len Petra Vlhová. Rodáčka z Liptovského Mikuláša bola po prvom kole nesmierne frustrovaná a sklamaná. Medailové ambície sú zrejme preč, no prípadnou dobrou druhou jazdou sa Slovenka môže výrazne posunúť vyššie vo výsledkovej listine. To isté platí aj v prípade Veroniky Velez-Zuzulovej. Naše lyžiarske hviezdy nemajú absolútne čo stratiť...

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 05:15.

Autor: mtr
Video
Diskusia