Prekvapenie po veľkom víťazstve nad Rusmi: Pred zápasom s Američanmi spravili tréneri veľkú zmenu v zostave!

Z Pjončangu Milan Hanzel a Tomáš Tančibok

Už pred olympiádou tréneri avizovali, že jednotkou hokejovej reprezentácie bude Ján Laco. Proti výberu Rusku však chytal Branislav Konrád, a vychytal bombastické víťazstvo. V druhom súboji Slovenska sa do bránky postaví tentoraz strieborný hrdina z Helsiniek z roku 2012 Laco. Prečo sa tak tréneri rozhodli?

Naj FOTO z našej hokejovej rozprávky: Slovenská revolúcia a sebavedomí Rusi na kolenách

Konrád síce s favorizovanými Rusmi lovil v prvých piatich minútach puk zo svojej bránky hneď dvakrát, ale potom zatiahol roletu. Hviezdny výber zbornej si vylámal zuby na gólmanovi českého Olomouca. "Bol základným kameňom nášho víťazstva," sklonil pred ním klobúk bývalý majster sveta a teraz asistent trénera Ján Lašák.

Proti USA sa do bránky ale nepostaví. Nahradí ho Ján Laco. "Boli sme na tom dohodnutí už skôr. Máme tri zápasy za štyri dni a tiež sme analyzovali súperov. Pozerali sme ako hrá Amerika a Rusko, a akým štýlom chytá Jano Laco a akým Braňo Konrád. Bola tam teda analýza a takto sme sa rozhodli," vysvetlil Lašák.

OHLASY médií na naše senzačné víťazstvo: Slovenský šok. Čo sa stalo, Rusi?

Po štyroch rokoch tak Laco zažije znovu olympijskú atmosféru priamo z bránky. "Som rád, že môžem ísť do bránky," potešil sa Ján Laco, ktorému jeho kolega nastavil latku vysoko. "Braňo odchytal perfektný zápas a v závere nás skvele podržal. Máme pred sebou nový duel, na ktorý sa musíme pripraviť a ja sa budem snažiť odchytať čo najlepší zápas," dodal skúsený gólman.

Viac foto si pozrite vo fotogalérii.

 

Prečítajte si tiež:

 

Legendárny Golonka sa po fantastickom víťazstve vysmial Rusom: Kovalčuk zarobí viac ako naši aj s autobusárom!

 

REAKCIE po fantastickom triumfe Slovákov proti Rusom: Prvé slová dojatého trénera Ramsayho!

OHLASY na fantastický triumf Slovákov proti Rusom: Prvé slová dojatého trénera Ramsayho!

Autor: Šport24.sk, foto Getty images, han
Video
Diskusia