Pomohli Američanom k tesnému víťazstvu nad Slovákmi rozhodcovia? Naši hráči v tom majú jasno!

Z Pjončangu Milan Hanzel a Tomáš Tančibok

Sporné verdikty a dvojaký meter?! V druhom vystúpení Slovenska na hokejovom turnaji nebolo všetko s kostolným poriadkom. Rozhodcovia totiž viackrát posúdili rovnakú situáciu inak voči našim, a inak voči USA. O prehre zverencov Craiga Ramsayho 1:2 rozhodli presilovky, v ktorých dvakrát inkasovali. Hráči to tiež postrehli a takto sa k tomu vyjadrili.

Slováci nepridali ďalšiu senzáciu na olympiáde: Legendárny Golonka to o ich výkone povedal na rovinu!

Sporných momentov, ktoré sa podpísali pod konečný výsledok, bolo viac. Pri prvom góle v sieti Slovenska predchádzal faul na Lukáša Cingela, ktorý však rozhodcovia neposúdili ako úmysel. Naopak, naši išli zohrievať striedačku hanby za oveľa menšie priestupky.

"Z niektorých vecí nechápem. V zápase boli situácie, ktoré boli posúdené inak na našej strane a inak na americkej. Nechcem sa na to ale vyhovárať, pretože keď to rozhodca tak videl, a posúdil to, bol to jeho verdikt. Nič s tým, už nič nenarobíme..." krútil hlavou po stretnutí útočník Tomáš Marcinko.

Jedným z takých momentov bolo aj prerušenie hry v 43. minúte, po ktorom jeden z čiarových rozhodcov zapískal a prerušil hru. Zdvihol pred seba ruky, na ktorých ukázal šesť prstov, čo znamená, že bolo viac hráčov na ľade, ako dovoľujú pravidlá. To zaskočilo našu striedačku a márne sa snažili presvedčiť hlavného rozhodcu, aby zmenil rozhodnutie. Nestalo sa.

Víťazstvo, ktoré letí do sveta? Kanaďanom sa po slovenskej senzácii podaril trapas ako hrom!

Stalo sa však to, že Američania skórovali už po siedmych sekundách a gól Donata sa nakoniec ukázal ako víťazný. "To nebolo jediné diskutabilné vylúčenie, bolo ich tam viac, no s tým nič neurobíme," smutne skonštatoval útočník Miloš Bubela.

Viac FOTO zo zápasu si pozrite v našej GALÉRII.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia