Odpisovaní slovenskí hokejisti šokovali nadupaných Rusov: Najprv boli na výsmech, teraz sú hrdinovia!

Z Pjongčangu Milan Hanzel a Tomáš Tančibok

Kto by to bol do nich povedal? Slovenskí hokejisti prišli na olympijský turnaj s malými očami a proti favorizovanému výberu Ruska si nemali ani pípnuť. Po dvoch inkasovaných gólov to s nimi vyzeralo na odstrel, ale zverenci Craiga Ramsayho predviedli parádny obrat. Adeptov na olympijské zlato senzačne poslali do kolien a vyhrali 3:2.

Okamžite po tom, čo zverejnil kanadský kouč spolu s generálnym manažérom v januári nomináciu do Pjongčangu, vyvolalo to množstvo diskusií. Mnohí mančaft zložený zo štrnástich hráčov českej súťaže a desiatich z Tipsport Ligy, považovali za slabý a zneli hlasy, že na olympiáde nepochodia. Najviac sa spomínal úvodný duel s výberom Ruska, ktoré do Južnej Kórey poslal to najlepšie z KHL a malo si na našom tíme zgustnúť.

Bývalý reprezentačný kouč Vůjtek na rovinu: Slovenský výber na olympiáde sa mi veľmi nepáči!

Z Dacjuka a Kovaľčuka sršala už na rozcvičke veľká pohoda, a pôsobili dojmom, že im Slováci nemôžu robiť problémy. Po dvoch presných zásahov ich sebavedomie ešte narástlo. Pôsobili suverénne,čo im však vydržalo až do nenápadnej akcie Ölveckého, ktorý prestrelil ruského Košečkina. To bol však len varovanie, pretože Bakoš onedlho vyrovnal! 

Od tohto momentu sa Slováci osmeli natoľko, že boli favoritovi vyrovnaným súperom. Rusi napokon znervózneli a v poslednej tretine ich dorazil delovkou od modrej čiary obranca Čerešňák. Odhodlaní Slováci už výsledok ubránili a získali tri body. "Som veľmi hrdý na mojich hráčov! Hlavne preto, že aj za nepriaznivého stavu mysleli pozitívne," vyhlásil tréner Craig Ramsay.

To, že naši Rusom znechutili hokej, potvrdil aj útočník Martin Bakoš. "Čakali, že pre nich budeme ľahkým súperom, ale potom bola na nich vidieť frustrácia," priznal Bakoš a pokračoval: "Nad Rusmi sa nevyhráva každý deň a už vôbec nie na olympiáde. Je to krásny pocit." 

Momentky zo zápasu si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Jedným z hrdinom bol aj brankár Branislav Konrád, ktorému v úvode nebolo všetko jedno. Za niekoľko sekúnd lovil dvakrát puk spoza chrbta. "Mali sme ťažký štart a to sme si vraveli, aby sme čo najdlhšie neinkasovali, a najprv jeden a potom druhý... Potom sa nám už Rusov podarilo udržať na uzde a nebáli sme sa s nimi hrať," poznamenal Konrád.

OHLASY médií na naše senzačné víťazstvo: Slovenský šok. Čo sa stalo, Rusi?

Autor: Šport24.sk, Getty Images
Video
Diskusia