Hokejisti si na olympiáde zvolili svojho kapitána. Jeho asistentmi budú olympijskí nováčikovia

Z Pjongčangu Tomáš Tančibok a Milan Hanzel

Kapitán slovenského hokejového tímu v Pjongčangu sa volá Tomáš Surový. Pred nedeľňajším tréningom si ho na tímovom mítingu zvolili do funkcie samotní hráči.

Kabína si za jeho asistentov zvolila ďalších dvoch ostrieľaných reprezentantov Ladislava Nagya a Dominika Graňáka. Tridsaťosemročný košický útočník Nagy napriek tomu, že je najstarší v tíme, bude mať olympijskú premiéru. Tridsaťštyriročný obranca Graňák hráva v Hradci Králové, bol na 11 majstrovstvách sveta, ale pod piatimi olympijskými kruhmi sa predstaví rovnako po prvý raz.

Organizátori olympiády museli urobiť radikálne rozhodnutie: Slovákov nepustili na štart!

Slovenskí hokejisti v nedeľu trénovali pod vedením trénerského asistenta Vladimíra Országha a s trénerom brankárov Jánom Lašákom, šéftréner Craig Ramsey mal všetko "pod kontrolu" v úzadí. Asi tretina tímu, ktorý v sobotu neskoro večer povzbudzoval v rezorte Alpensia v silnom nárazovom vetre slovenské biatlonistky, tréning neabsolvovala. Išlo o najskúsenejších reprezentantov.

FOTO, ktoré nechcel vidieť žiadny Slovák: Pohľad na Kuzminovú vás poriadne zabolí

Hráči vás zvolili za kapitána, čo to pre vás znamená?
- Je to pre mňa pocta a česť, pretože je to prejavená dôvera od tímu. Veľmi si to vážim, ale v prvom rade ide o to, aby sme celý mančaft ťahali za jeden tím. Sme predsa všetci na jednej lodi a prvoradý je výsledok kolektívu.
Ten je na pleciach skúsenejších hráčov a teraz hlavne na vás...
- Samozrejme, ale začíname od nuly a s tým, že ideme okamžite naplno, a to až na sto až stodesať percent! A to každé jedno striedanie.
S čím vykorčuľuje slovenský tím pod vaším vedením na úvodný zápas?
- So zdravým sebavedomím! Jasné, že rešpektujeme silu súperov, no sústredíme sa vždy na najbližší duel.
Ako sa vám pozdáva káder, v ktorom dostalo priestor viacero mladíkov?
- Je tu ideálny mix rôznych druhov hráčov. Skvelé je, že mladíci prinesú rýchlosť a dravosť, ku ktorým sa pridá zase skúsenosť nás starších. Dúfam, že tento mix bude fungovať ako má a tím bude pracovať ako správny kolektív.
Niektorí hráči spomínali,že sa kvôli osemhodinovému časovému posunu pomalšie  aklimatizujú. Je to už lepšie?
- Určite to prvé dva dni nebolo ono, ale už tie štyri a viac dní, čo sme v Pjongčangu, stačili na nastavenie si dobrého spánku. Do zápasu s Ruskom nám zostáva ešte čas, takže to už bude v poriadku. Určite sa na to nebudeme vyhovárať a zoberieme to ako fakt.
Cítite napätie pred otváracím zápasom proti výberu Ruska?
- Už to pomaly prichádza, ešte k tomu je to náročný súper, o čom sa nemusíme ani baviť. Vieme, že sú papierovým favoritom celého turnaja, ale začíname s nimi od nuly. Pre nás bude dôležité, aby sme sa neustále zlepšovali, jednoducho, aby mal náš výkon na olympiáde stúpajúcu tendenciu. 
Ste na tretej olympiáde, páči sa vám táto kórejská?
- Páči sa mi, že domáci ľudia sú nesmierne príjemní a neustále každému nápomocný. Počas presunov, či prechádzok si všímam, že je to zaujímavá krajina.

Pozrite si, ako trénovali naši hokejisti v Pjongčangu, v GALÉRII

Autor: Šport24.sk, foto TASR
Video
Diskusia