Ramsay nechá proti USA hrdinu prvého zápasu iba na lavičke: Čo na to bývalí repre tréneri?

PJONČANG - Veľkú zásluhu na víťazstve našej reprezentácie nad gigantom z Ruska (3:2) mal brankár Branislav Konrád (30). Napriek tomu, že dostal rýchle dva góly, otriasol sa a zatiahol roletu. Neprekonali ho už ani najväčšie ruské hviezdy. Na najbližší zápas s Amerikou však vedenie našej výpravy nominovalo do brány Jána Laca. Oslovili sme preto bývalých reprezentačných trénerov, čo si o tom myslia, keďže sa hovorí, že víťazná zostava sa nemení.

Ján Filc

Je to absolútne v poriadku. Toto je v podstate len zahrievacie kolo, najdôležitejší bude štvrtý zápas pre nás. Netreba tlačiť na jedného gólmana, je to rozumné riešenie a považujem to za dobrý ťah.

Jozef Golonka

Je to vec každého trénera ako sa rozhodne a nechcem sa do toho pliesť. Možno sa rozhodoval podľa toho, že každý odchytá jeden zápas. Je to vec ich internej dohody Ja osobne by som Konráda nemenil, pretože zásada v trénerskej práci je, že víťazná zostava sa nemení

.

Július Šupler

Neviem, akú majú stratégiu, ale niekedy je dobré dať oddych. Laco je turnajový brankár a podľa mňa je dobré, že sa záťaž rozdelí na dvoch. Zmena je dobrá a niekedy možno aj nelogické veci majú svoje opodstatnenie.

Autor: iw
Video
Diskusia