Bývalý reprezentačný kouč Vůjtek na rovinu: Slovenský výber na olympiáde sa mi veľmi nepáči!

PRAHA - Hokejová nominácia na olympiádu v Pjongčangu vyvolala vášne! Až 10 hráčov z vybranej dvadsaťpäťky je zo slovenskej najvyššej súťaže. Pri absencii hráčov z NHL iná možnosť takmer nebola. Škrie to aj bývalého reprezentačného trénera Vladmira Vůjteka (70).

Reprezentačný Craig Ramsay a generálny manažér Miro Šatan zložil reprezentačný tím hlavne z hráčov českej a slovenskej súťaže. Jeho zloženie trápi aj bývalého reprezentačného trénera Vladmira Vůjteka. „Ťažko sa mi to hodnotí na diaľku. Musím však otvorene povedať, že sa mi tento mančaft veľmi nepáči,” povedal ešte pred prvým zápasom Slovákov na turnaji pre blesk.cz tréner, ktorý odkoučoval na slovenskej lavičke štyri roky.

Celý svet nechápavo krúti hlavou! Olympiáda si urobila z Vlhovej a Velez-Zuzulovej dobrý deň: Slovákov po tomto naštve ešte viac!

Vůjtekovi chýbajú vo výbere hráči Slovana Bratislava. Rovnako postráda absenciu bratov Hudáčkovcov, brankára Jula a útočníka Libora. „Nepoznám dôvody, prečo je tak tým zložený, ani som si ich nezisťoval. V tíme by som si dokázal predstaviť Skalického, Viedenského, Meszároša a možno aj Sersena."

Český tréner však priznal, že už nie je odborníkom na slovenský hokej a našu Tipsport ligu ani nesleduje. „Nominácia z českej ligy je oprávnená. Sledujem aj Slovan a hráči, ktorých som menoval, by určite do tímu patrili,“ hovoril Vůjtek, ktorý potvrdzuje, že najväčšou hviezdou Slovenska je samotný tím:  „Nič iné ani nezostáva. Hviezdy nemajú, tak musia zabrať ako tím. Ak sa to podarí, urobia výsledok. Ak nie, tak výsledok nebude.“

FOTO Kuzminovej rodičia po zdrvujúcej správe penili, vrátili vstupenky na olympiádu: Nedokážeme tomu uveriť!

Slovensko čaká v stredu o 13:10 v otváracom zápase najväčší ašpirant na zlato výber Olympijských športovcov Ruska. „Ťažko sa mi to hovorí, lebo mám k Slovensku vrúcny vzťah, ale veľkým favoritom je Rusko. V každom prípade budem Slovensku držať palce,“ uzavrel bývalý lodivod, ktorý viedol Slovensko na olympiáde v Soči 2014.

Boris Kollár sa obul do Kuzminovej: Pošlem ťa aj s medailou do...!

Autor: mtr
Video
Diskusia