Zábery z príletu a ošiaľ na námestí, si pozrite TU!

17:20 - Slovenskí hokejisti rozdali fanúšikom pár podpisov, niektorí luďia sa s nimi odfotili a následne nastúpili do troch pristavených autobusov.

17:10 - Program na námestí sa končí pesničkou od Iné Kafé a hráči odchádzajú z pódia. Pred veľkoplošnou obrazovkou sa vyfotil Daňo a Rosandič.

17:07 - Bronzoví chlapci sa držia okolo ramien a spoločne spievajú hit od Petra Nagya Aj tak sme stále frajeri

17:05 - Na pódium prichádza legenda a šéf SZĽH Miroslav Šatan. Po krátkom príhovore porovnáva zlaté oslavy z roku 2002, kde bol kapitán. "V krajine draka a roku tigra nastala pre nás doba bronzová," povedal.

17:04 - Hráči zišli medzi fanúšikov a rozdávajú slovenské šály. 

17:02 - Strieka sa šampanské a ľudia tancujú. Rosandič takmer naraz vypil celé šampanské. 

17:00 - Na Námestí a pódiu to žije. Hrajú hit od Karola Duchoaňa Mám ťa rád, ktorý nakopával slovenských hokejistov pred zápasmi. 

16:32 -  Hokejisti dorazili na Námestie SNP v Bratislave, kde ich vítajú tisícky fanúšikov.

16:22 - Hokejisti sa ešte stále vozia po uliciach Bratislavy. Predpokladaný príchod na námestie je o 16:30.

15:50 - Začala sa jazda autobusom.

15:39 - Fanúšikovia netrpezlivo čakajú na slovenských hokejových hrdinov. Tí by mali už o pár minút vyjsť do otvoreného autobusu

15:28 - Námestie SNP v Bratislave sa začína pomaly zapĺňať a to len hokejisti končia tlačovku. V centre Bratislavy ich už čaká približne 2000 ľudí.

14:14 - Hokejisti prišli do bratislavského hotela, kde ich čaká obed a potom aj tlačová konferencia.  

14:00 - Na hraniciach čakali autobus s hokejistami policajti na motorkách, ktorí im budú robiť sprievod.

13:21 - "Let bol dlhy, ale o to krajší, užili sme si to po ceste domov," vyhlásil po pristáti Michal Čajkovský.

13:12 - V letiskovej hale sa príliš dlho nezdržiavali a zamierili rovno k pripravenému autobusu.

13:08 - Po hodine od pristátia vyšli slovenskí hokejisti do preletovej haly.

12:50 - Ľudia už netrpezlivo očakávajú príchod našich hokejistov.

12:30 - Už viac ako 20 minút od pristátia sa čaká, kým hokejisti vkročia do príletovej haly.

12:15 - Lietadlo so slovenskými hokejistami práve pristálo na letisku vo Schwechate.

12:00 - Ak by bolo treba, tak na letisku sú nachystaní aj ochrankári zo Slovenska.

11:52 - Podľa letových plánov by lietadlo so slovenskými hokejistami malo pristáť o 12:03.

11:51 - Príletová hala letiska zatiaľ zíva prazdnotou. Po uvítacej ceremónii ani stopy. Je to tak trochu šokujúce vzhľadom na eufóriu na Slovensku.

11:40 - Bronzový cenný kov oslávili naši chlapci doslova vo veľkom štýle. V šatni to naplno rozbehli veľkolepé oslavy a odniesol si to predovšetkým náš tréner Craig Ramsay (70). Pozrite si to TU!

11:30 - Historické 3. miesto hokejovej reprezentácie na olympijských hrách v Pekingu môže národnému tímu výrazne pomôcť aj v nasledujúcich rokoch. A to v súvislosti s budúcimi súpermi na majstrovstvách sveta ako aj v prípade možnej priamej účasti na hrách v roku 2026. Veľkou výhodou bronzového umiestnenia je, že tento výsledok sa v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) bude udržiavať štyri roky až ďo ďalších hier.

11:20 - Hokejistov bude voziť po meste Dopravný podnik Bratislava. Do legendárneho cabriobusu sa vrátia po desiatich rokoch.

11:10 – Petra Vlhová dostane za zlato 50-tisíc eur. Hokejisti za bronz viac, ale bude sa deliť do väčšej skupiny športovcov. Tu je suma, s ktorou už môžu ramsayovci rátať

11:00 – Zápasmi Slovákov za komentátorským mikrofónom v Pekingu sprevádzali Matej Hajko, Pavol Gašpár a Boris Valábik. Z ich reakcie tesne po poslednom klaksóne v tretej tretine zápasu o bronz proti Švédsku mrazí dodnes.

10:50 – Zisk historického bronzu otriasol Slovenskom. Činili sa aj kreatívci na sociálnych sieťach a vzniklo množstvo vtipných obrázkov na tému olympijského turnaj. Tie najlepšie si môžete pozrieť TU!

10:40 – Najväčšou hviezdou slovenského tímu bol len 17-ročný útočník Juraj Slafkovský. Dal sedem gólov a stal sa MVP turnaja. Oficiálny web olympijských hier ho zaradil medzi desať najväčších postáv hier v Pekingu.

10:30 – „Hokejová reprezentácia s bronzovými medailami na krku absolvuje pro príchode na Slovensko jazdu kabrio autobusom po Bratislave a oslavy na pódiu na námestí SNP. Žiadne ceremónie u politikov. Uprednostnili bežných ľudí a fanúšikov,“ napísal na Twitter hovorca SZĽH Peter Jánošík.

10:20 – Strojcom úspechu slovenských hokejistov je kanadský tréner Craig Ramsay, ktorý trénuje reprezentáciu od roku 2017. „Je to môj najväčší úspech,“ vyhlásil. V minulosti jeho angažovanie kritizovali hokejové osobnosti. Bývalý hokejista Boris Valábik vyzval, aby sa kritici ospravedlnili, na čo ostro reagovala hokejová legenda Vincent Lukáč.

10:10 – Slovenskí hokejisti začali už malé oslavy v olympijskej dedine, i keď neboli veľmi bujaré. Zišli sa v jednej väčšej izbe, kde si zaspievali pokrik aj na adresu otca brankára Patrika Rybára.

10:05 - Slovenskí hokejisti pristanú na letisku vo Viedni, po spoločnom obede a tlačovej konferencii ich čaká jazda kabribusom ulicami Bratislavy a oslavy na námestí.