Obaja si v nahustenom programe, ktorý vyplynul z osláv historického úspechu na ZOH v Pekingu, našli čas na návštevu extraligového zápasu Košíc s Novými Zámkami (2:5), pred ktorým vhodili čestné buly. Pre oboch išlo o návrat do známeho prostredia, ani jeden z nich však, paradoxne, doteraz nenastúpil za košické A-mužstvo.

Obaja odišli do sveta v tínedžerskom veku a ich kariéry sa odvíjajú ďaleko za hranicami. Od košického klubu dostali symbolické dresy s číslami 20 (Slafkovský) a 13 (Jurčo) a užili si aj skandovanie svojich mien od divákov. Pre oboch išlo o jednu z viacerých spoločenských akcií, na ktorých sa zúčastnili po príchode z Pekingu. Hokejovou celebritou sa stal najmä Slafkovský, ktorý zažiaril siedmimi gólmi i ocenením pre najužitočnejšieho hráča (MVP).

Zároveň sa dostal aj do All Star tímu olympijského turnaja, na ktorom bol vo veku 17 rokov najmladší hráč. Za nedávne týždne výrazne vzrástla jeho popularita, pribudli mu tisícky fanúšikov na sociálnych sieťach a jeho meno sa objavovalo na titulkách prestížnych svetových médií. Rizika, že by sa mu z toho zatočila hlava, sa neobáva: "Veľa ľudí mi to hovorí, ale ja si neviem predstaviť, že by to so mnou nejako zamávalo. Mám svoj cieľ, ktorý chcem dosiahnuť. Pomáhajú mi aj rodičia, ktorí ma k tomu smerujú a držia ma pri zemi. Verím, že to tak bude aj naďalej a že sa nič nezmení," poznamenal Slafkovský.

Talentovaný krídelník naberie v piatok kurz Fínsko, kde sa pripojí k svojmu klubu TPS Turku. V doterajšom priebehu sezóny 2021/2022 nastúpil za A-mužstvo v 21 zápasoch a získal v nich štyri kanadské body (1+3). Odohral aj 11 zápasov v tamojšej juniorskej súťaži (6+12). Pred odchodom do Pekingu nemal istú pozíciu v A-tíme: "Verím, že som na nich vytvoril určitý tlak. Bolo by totiž zaujímavé, keby som teraz nehral za A-mužstvo. Jednoducho verím, že sa to zmení a budem hrať najvyššiu súťaž."

Zimná olympiáda znamenala pre Slafkovského životný úspech, avšak sezóna 2021/2022 sa ňou nekončí, práve naopak. Pred sebou má mimoriadne nabitý program, keďže okrem klubových povinností má v pláne aj štart na turnaji I. divízie MS hráčov do 18 rokov, na ktorých by Slovensku rád pomohol k návratu medzi elitu. Okrem toho by rád štartoval aj na MS vo Fínsku a v hre je aj jeho účasť na opakovaných MS hráčov do 20 rokov, ktoré sa napokon odohrajú počas augusta. A aby toho nebolo málo, v júni ho čaká draft, na ktorom by podľa zámorských skautov mal atakovať priečky v prvej desiatke. "Je toho veľa, ale mňa to baví," poznamenal s úsmevom.

Slafkovský priznal, že strava v Pekingu nebola ideálna. "Aj ja som tam schudol, ale už som to dobehol. Pomohli mi zemiakový šalát a rezeň ako na Vianoce. To ja môžem vždy, keď prídem domov. Ešte si pred odchodom do Fínska splním malý sen a pôjdem na poriadne suši," priznal "Slafko".