Americký vlastník televíznych práv na vysielanie olympijských hier, spoločnosť NBC, zaznamenala rekordne nízku sledovanosť na zimných hrách v Pekingu. Sviatok zimných športov v Číne prilákal vôbec najmenej televíznych divákov v histórií. 

V porovnaní s hrami v Pjongčangu pred štyrmi rokmi klesla ich sledovanosť v USA o 42 percent. Podľa údajov NBC si v hlavnom vysielacom čase pozrelo súťaže z Pekingu v priemere 11,4 milióna ľudí - v Pjongčangu to bolo 19,8 milióna ľudí. 

Mizernému záujmu mierne pomohlo vysielanie finálového duelu amerického futbalu - Superbowlu - 13. februára, ktorý videlo 99 miliónov ľudí. Z nich 24 miliónov pokračovalo pri sledovaní nasledujúcich presnosov z pekinských hier. 

Podľa zámorských médií možno nízku sledovanosť pripísať viacerým dôvodom: napäté vzťahy medzi USA a Čínou z ekonomických a ľudskoprávnych príčin, pandémia koronavírusu, veľký časový posun a nedostatok pútavých príbehov. "Mať dve olympiády za šesť mesiacov s dodržiavaním všetkých covid protokolov - bolo ťažké odvysielať tieto hry," uviedol šéf NBC Sports Pete Bevacqua.