Hoci bratia Žampovci na ZOH v Pekingu svojimi výkonmi príliš neoslnili, zažili na Slovensku privítanie, o akom sa môže snívať aj ich zlatej krajanke zo zasnežených svahov Petre Vlhovej.

Čo stvárali Žampovci v autobuse, si pozrite vo FOTOGALÉRII

Zverenci trénera Craiga Ramsayho, ktorí si na olympiáde vybojovali bronz, ich po prílete vo Viedni a následnom presune do Bratislavy, zobrali do otvoreného autobusu, aby si spoločne s nimi užili oslavnú cestu ulicami hlavného mesta. Pre oboch to bol nezabudnuteľný zážitok, čo dokumentujú aj ich slová a fotografie na sociálnej sieti. „Ďakujem, že sme mohli byť súčasťou týchto osláv a dúfam, že to pozitívne ovplyvní, každého, kto to zažil,“ napísal na Instagrame mladší z bratov Žampovcov, ktorý pre hokejistov chystal v útrobách autobusu slovenské šále. Tie potom bronzoví hrdinovia vyhadzovali medzi fanúšikov lemujúcich ich cestu mestom.

Rovnako intenzívne prežíval veľkolepé privítanie slovenských hokejistov v Bratislave aj jeho starší brat. „Ďakujeme hokejovému zväzu i olympijskému zväzu, ale najmä naším bronzovým chalanom za takýto nezabudnuteľný deň. Že sme mohli byť počas neho s vami. Zažiť takúto cestu bolo top,“ stojí v príspevku Adama Žampu pod fotografiami z oslavnej jazdy.