Talianka Gina Lollobrigida patrila medzi najväčšie sexsymboly minulého storočia a stelesňovala asi všetko, čo by mala mať hviezda filmového plátna – krásu, talent spoločenskú zodpovednosť. Kým však ona zbierala úspech v kultúre, jej neter chce zbierať medaily na olympiáde v Pekingu. Francesca už má striebro a čaká ju ešte štart na 5000-metrovej trati a aj v hromadných pretekoch. „Neuvažujem o histórii. Radšej premýšľam o sebe. Chcela som medailu a mám ju. Ak mám byť úprimná, tak som snívala o bronze. Podarilo sa to ešte lepšie,“ vyhlásila Lollobrogida po prvom cennom kove pod piatimi kruhmi.

Gina Lollobrigida sa preslávila ako jedna z najslávnejších herečiek 20. storočia.
Gina Lollobrigida sa preslávila ako jedna z najslávnejších herečiek 20. storočia.
Zdroj: Getty Images

So svojou slávnou pratetou sa prakticky nevidí. „Nemám čas ani na svojich najbližších,“ priznala Francesca, ktorú s Ginou spája napríklad láska k mačkám, káve a dobrému jedlu. Ani postavou či širokým úsmevom sa od slávnej pratety nevzdialila. Dokonca jej v krvi tečie aj trochu rebelstva. „Dostala som pokutu za rýchlosť na kolieskových korčuliach. Bola tam tridsiatka a ja som išla cez päťdesiat,“ opísala kuriozítu z Ríma Francesca, ktorá stojí na kolieskových korčuliach od štrnástich mesiacov. Dokonca sa po Ríme rútila ja sedemdesiatkou. „Tie časy sú preč, dnes by som nič také neurobila, keď vidím tu premávku tam,“ vysvetlila Lollobrigida, ktorá je už príslušníčkou bezpečnostných zložiek.

Z kolieskových korčúľ má Francesca 15 titulov majstra sveta. V roku 2013 vyhrala, aj keď mala päť stehov nad okom a obviazané ruky a nohy. Na ľadové ovály sa presunula po olympiáde v Turíne 2006. V Soči skončila na 23. mieste, v Pchjongčchangu útočila na elitnú desiatku. V Pekingu už bojuje o medaily. „Dúfam, že môžem byť inšpiráciou pre mnoho dievčat, aby si túto disciplínu vyskúšali,“ vyhlásila Talianka. Podobá sa na slávnu pratetu? Zábery rýchlokorčuliarky si pozrite vo FOTOGALÉRII!