"Ďakujem priateľke, ktorá šoférovala za mňa. Keby som mal ísť ja, asi by to nebolo správne," priznal s úsmevom.

Jazdu na otvorenom autobuse po bratislavských uliciach si naplno užil: "Bola to paráda. Vedeli sme, že sa ľudia na nás doma tešia, ale zažiť to na vlastnej koži bolo niečo neopísateľné. Veľmi silný zážitok." Domov sa tešil aj pre záruku lepšej stravy, než akú mal v dejisku ZOH. "Viacerí chalani v Pekingu niečo schudli, vrátane mňa," priznal Jurčo.

Vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) zrušilo zostávajúce zápasy základnej časti a od 1. marca sa začne play off. Jurčov tím Barys Nur-Sultan bude z pozície ôsmeho mužstva Východnej konferencie čeliť najlepšiemu tímu doterajšieho priebehu ročníka Metallurgu Magnitogorsk. Slovenský útočník dostal po návrate z Pekingu niekoľko dní voľno, aby si vychutnal oslavy úspechu. "Klub má do začiatku play off naplánovaných zopár prípravných zápasov, aby sa hráči dostali späť do rytmu. Tým, že ja som v nedávnom období hral dosť ťažkých zápasov, som sa s klubom dohodol, že sa pripojím až v play off," poznamenal krídelník, ktorý v 17 zápasoch v tejto sezóne KHL nazbieral 11 bodov (3+8).

V klube mu po návrate zo ZOH avizovali špeciálne privítanie. "Bol som prekvapený z toho, akí boli šťastní, že som šiel do Pekingu. Odkedy som odišiel, tak veľmi propagovali moju účasť na ZOH. Boli hrdí, že ich reprezentujem a tešili sa z úspechu nášho mužstva," prezradil Jurčo.