Naše dievčatá sa dostali na prestížny turnaj do Detroitu, ktorý je akýmsi svetovým šampionátom v unifikovanom futbale, ako jediný tím z Európy. Špecifikom unifikovaného podujatia je, že na ňom súťažia športovci s intelektuálnym znevýhodnením so športovcami bez zdravotného znevýhodnenia.

Špeciálne olympiády Slovensko aj na druhom ročníku tohto podujatia dokázali, že patria medzi svetovú špičku. Hoci celkový triumf spred štyroch rokov v Chicagu neobhájili, v Detroite po 2. mieste v základnej skupine postúpili do 2. divízie, kde už nenašli premožiteľa. Naše dievčatá v semifinále zdolali výber Karibiku 2:0 a vo finále uspeli rovnakým skóre proti Kostaričankám. Z USA tak opäť odišli so zlatými medailami na krku.

„Dojmy z turnaja sú fantastické. Opäť sme vyhrali ako pred štyrmi rokmi v Chicagu. Druhý raz sme dobyli Ameriku. Super,“ tešil sa tréner našich dievčat Stanislav Mráz, ktorému v Detroite pomáhal na lavičke ako asistent aj Matej Španiheľ a takisto aj Miriam Duchoňová, ktorá je riaditeľkou jednej zo škôl v Považskej Bystrici. Skóre zápasu otvorila po vydarenej individuálnej akcii po sóle takmer cez celé ihrisko Patrícia Mudráková a v druhom polčase poistila víťazstvo v samom závere Zora Obertová.

„Videla som priestor pred sebou, že môžem ísť, tak som to vyskúšala a potom som videla, že je to prehustené. Vystrelila som a brankárka nestihla zareagovať. Víťazný gól ma veľmi teší, no ešte viac som šťastnejšia, že sme dokázali vyhrať,“ povedala spokojná autorka víťazného gólu Mudráková. Dievčatá mali z víťazstva obrovskú radosť a ich šatňa sa po zápase doslova otriasala v základoch.