Montreal mal stretnutie na ľade svojho súpera rozohrané výborne, veď po prvom dejstve vyhrával 4:0, lenže kosatky sa v ďalšom priebehu spamätali a dokázali skóre vyrovnať. Po troch tretinách svietilo na svetelnej tabuli skóre 6:6, pričom o výhre v predĺžení rozhodol domácich Elias Pettersson už po 13 sekundách.

Juraja Slafkovského, ktorý nastúpil v druhom útoku a nepripísal si žiadny bod do štatistík, mohla okrem prehry 6:7 mrzieť aj situácia z prvej tretiny. Draftová jednotka išla s pukom za bránu domáceho tímu, no v momente prihrávky mal košický rodák hlavu dole a obranca Luke Schenn ho nekompromisne zbúral. Rozhodcovia jeho zákrok ocenili dvoma minútami za nedovolené bránenie. 

Slafkovský sa zviechal z ľadu len ťažko a na tvári mal poriadne bolestivé grimasy. Slovenského útočníka ihneď pomstil obranca Canadiens Arber Xhekaj, ktorý však pästný súboj so Schennom prehral po niekoľkých sekundách. Pre mladého Slováka to však nebol prvý podobný moment v profilige, čo si všimol aj reportér portálu The Athletic Arpon Basu. „Juraj Slafkovský si musí dávať na ľade väčší pozor. Toto sa mu stáva príliš často,“ napísal na Twitteri.