Portál El Espanyol v stredu zverejnil video, ktoré sa odohráva v tímovom autobuse po tom, čo Španielky zdolali Anglicko 1:0 a získali premiérový titul na MS a po tom, čo Rubiales na víťaznom ceremoniáli pobozkal Hermosovú na pery.

Na videozázname vidieť, ako tridsaťtriročná hráčka ukazuje na svojom telefóne fotku incidentu s prezidentom RFEF spolu s fotkou, na ktorej bývalý brankár španielskej reprezentácie Iker Casillas po zisku titulu v roku 2010 pobozkal reportérku Saru Carbonerovú, jeho vtedajšiu priateľku a neskôr manželku. Hráčky v autobuse popritom skandovali "beso" (bozk) a presi (skratka pre prezidenta), keď okolo nich prechádzal Rubiales.

Ten trvá na tom, že bozk bol konsenzuálny a odmieta rezignovať na post prezidenta federácie, hoci sa na neho zvalila veľká vlna kritiky a na odstúpenie ho vyzvali aj regionálni predsedovia RFEF. Samotná Hermosová vyhlásila, že s bozkom nesúhlasila. Rubialesa predbežne suspendovala FIFA, ktorá začala aj etické vyšetrovanie. Španielsky funkcionár však dúfa, že ho nové video očistí. Incident vyšetruje aj Španielsky správny súd pre šport.