Ak si chcel španielsky klub udržať šancu na postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov, potreboval pred vlastnými fanúšikmi zdolať nemeckého súpera. Atletico však celý zápas doťahovalo náskok Leverkusenu, pričom v oboch góloch mal prsty práve Yannick Carrasco. Jeden v prvom polčase sám dal a na druhý prihrával. Svoj dobrý výkon mohol zavŕšiť v samom závere, no z hviezdy sa stal v priebehu piatich sekúnd úplný babrák.

Systém VAR na samom konci prisúdil Atleticu kontroverznú penaltu po údajnej ruke jedného z hráčov Bayeru po rohovom kope. Paradoxom je, že hlavný rozhodca najskôr odpískal koniec, až potom dostal signál, že má ísť preskúmať danú situáciu, po ktorej nariadil penaltu. Ak by ju Carrasco premenil, Madridčania by mali pred posledným zápasom v skupinovej fáze stále šancu postúpiť.

Lenže belgický futbalista v 99. minúte úplne zlyhal. Jeho strelu vyrazil fínsky gólman so slovenskými koreňmi Lukáš Hradecký. Následná dorážka Saula skončila na brvne a keď sa lopta odrazila na kopačky Mandavu, jeho strela trafila motajúceho sa Carrasca pred bránou a od neho sa odrazila mimo ihriska, čím dokonale zavŕšil svoju smolu. Rozhodca následne zápas ukončil. Tretie Atletico stráca na druhé Porto štyri body a pred posledným duelom tak prišlo o šancu postúpiť a na jar si zahrá maximálne v Európskej lige.