Vedeniu Slovana Bratislava sme hodili „rukavicu do ihriska“ s tým, že hráčom „belasých“ chceme dokázať, že vieme o nich nie len písať, ale trúfneme si s nimi zatrénovať a vyskúšať si na vlastnej koži, akú drinu musia počas prípravy absolvovať. Viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší a tréner Martin Ševela tento nápad s nadšením prijali.

S kopačkami v rukách som si to teda namieril rovno na ranný tréning do Šamorína Slovanistov. Po zvítaní sa s trénermi, som dostal tréningovú súpravu a kouč A-tímu Martin Ševela mi povedal, nech sa prezlečiem a o pár minút hlásim na ihrisku. Tam už väčšina hráčov vysedávala v chládku a aspoň na chvíľu sa chceli schladiť pred začiatkom tréningu. Teplomer totiž ukazoval už o 10:00 takmer 30 stupňov celzia.

Pred samotným začiatkom sme sa spolu s hráčmi postavili do kruhu a tréner Ševela mal príhovor s tým, že priblížil, čo sa bude robiť. Taktiež ma pred celou kabínou predstavil a upresnil hráčom, prečo som tam. „Ideme na to a Ľuba nešetrite,“ nechal sa počuť Ševela.

Redaktor denníka Plus Jeden Deň a Šport24 Ľubomír Mravec ukázal počas tréningu s futbalistami ŠK Slovan Bratislava aj niekoľko pekných momentov.
Redaktor denníka Plus Jeden Deň a Šport24 Ľubomír Mravec ukázal počas tréningu s futbalistami ŠK Slovan Bratislava aj niekoľko pekných momentov.
Zdroj: MATEJ KALINA

Začali sme s ľahkou rozcvičkou a cvičeniami na zahriatie a rozťahanie svalstva. Pri konci rozcvičky sa ma útočník Andráž Šporar opýtal: „Ešte vládzeš?“ S úsmevom som odvetil, že samozrejme, bez problémov. Smiech ma však prešiel už o niekoľko minút, keď sme začali robiť cvičenia s loptou. Pri rýchlosti či prudkosti prihrávok som mal nemalé problémy so spracovaním. „Presnejšie! Toto nie je sedieť na stoličke a písať články,“ kričal tréner Ševela s potmehúdskym úsmevom.

Prišlo aj na streľbu. Bolo to cvičenie, kde boli dvaja útočiaci a dvaja brániaci hráči. Vo dvojici som bol s krídelníkom Nonom. V ten moment som veľmi znervóznel, aby som všetko nepodazil. Na moje prekvapenie to však nebolo až také zlé. Dokonca som sa dostal párkrát aj do zakončenia. Tréner Ševela mi však nič nedaroval zadarmo. „Poriadne sa opri do tej lopty. Nemáš silu, do posilňovne s tebou po tréningu,“ povedal prísne Ševela.

Tréner Martin Ševela nášho redaktora vôbec nešetril a neraz mu adresoval tvrdé slová.
Tréner Martin Ševela nášho redaktora vôbec nešetril a neraz mu adresoval tvrdé slová.
Zdroj: MATEJ KALINA

Z posledného cvičenia ma už našťastie vynechali, lebo si nacvičovali zápasové situácie. Musím však povedať, že som mal viac než dosť. Najmä to silné slnko mi moc nepridalo. Najviac ma však zaujímalo, ako zhodnotí môj výkon na tréningu lodivod Slovana Martin Ševela. „Nemal to jednoduché, pretože prišiel do tímu, kde je vysoká kvalita. Mal problém trochu s prvým dotykom, ale to sa dá chápať, pretože naše prihrávky sú pomaly ako strely. Občas som na neho aj nakričal, ale zvládol to, čiže mentálne je odolný,“ zdôveril sa môjmu kolegovi.

Na záver si však neodpustil ani vtipnú poznámku, na ktorej šli do popuku aj jeho zverenci. „Keby bol s nami dlhšie, tak by išla jeho výkonnosť hore. Avšak momentálne nedosahuje kvalít nášho mužstva, tak preto mu ani nemôžeme ponúknuť kontrakt,“ dodal na záver.