Denník Plus JEDEN DEŇ exkluzívne priniesol možnosť nazrieť do zárobkov najlepších cyklistov sveta, ktorým kraľuje práve náš Peter Sagan. Ten si zarobí šesť miliónov ročne. Čo si o tom hokejová legenda myslí?

FOTO Veľké ODHALENIE! Poznáme ročné zárobky všetkých cyklistov: Takáto je pravda o Saganovom plate!

„Moja zásada je, že nerád hovorím o peniazoch. Dnes sa z toho môže človeku skutočne zatočiť hlava. Keby som ja toľko zarobil, presne viem, čo by som urobil, investoval do nejakého klubu. Určite by som neurobil to, že by som si niekde na Bahamách kúpil nehnuteľnosť, odsťahoval sa tam a odtiaľ reprezentoval Slovensko. Petrovi nezávidím, zaslúži si peniaze za výkony. Len mi to pripadá také smiešne, keď si spomeniem, čo sme my mali za účasť na olympiáde v Grenobli. Dostal som v prepočte 180 eur...“, zamyslel sa Golonka. Skvelý hokejista bol ostrý ako žiletka aj pri hodnotení 3. miesta hokejistov na Nemeckom pohári.

Peter Sagan ročný plat 2018: 6 000 000 eur.
Peter Sagan ročný plat 2018: 6 000 000 eur.
Zdroj: Martin Domok

„Chlapci bojovali, ako mohli. Ale proti komu hrali? So Švajčiarmi (2:3) sme robili staré chyby, s treťotriednymi Rusmi (1:2) sa nedostatky opakovali, no a dole vodou idúce Nemecko (2:0) sme až v závere zdolali. Opäť nastal zbytočný cirkus – päť hráčov sa ospravedlnilo, štyria slovanisti sa potom zobrali po dvoch zápasoch domov, na čo je to dobré. V Kanade, keď sú zranení, dajú ich na listinu. Tu by to mal tiež niekto kontrolovať, či sú naozaj zranení, alebo sa im nechce reprezentovať,“ dodal.

FOTO Šokujúce odhalenie Petra Sagana: Toto si manželka Katka nezaslúži!

Na návrat rebela Mira Stocha má hokejová legenda tiež svoj názor. „V prvom rade treba zobrať do úvahy jeho hráčske umenie a v druhom privátne správanie. Veľkí svetoví hráči majú tieto dva faktory vyrovnané. Nám sa sedmička hráčov postarala o odchod trénera Jána Kozáka, Stoch pre konflikty s ním v minulosti v reprezentácii tiež skončil. Pripadá mi to, že Kozák je preč, čo tam potom, som späť. Vážim si jeho prácu v klube, ale na čom stráca naša futbalová repre? No predsa na disciplíne. Ak prídu takí hráči sem, nastáva pokles,“ uzavrel Golonka.

ZOH Grenoble 1958 Jozef Golonka: 180 eur.
ZOH Grenoble 1958 Jozef Golonka: 180 eur.
Zdroj: tasr