FOTO Petrovi Saganovi kolegovia nepomohli: Vyzliekli ho zo žltého trička!

Slovenský cyklista Peter Sagan vydržal v žltom drese pre lídra 105. ročníka Tour de France iba jeden deň. O post vedúceho muža celkovej klasifikácie prišiel v pondelňajšej 3. etape, časovke tímov so štartom i cieľom v meste Cholet. V nej na 35,5 km dlhej trati triumfoval časom 38:46 min tím BMC Racing a do žltého sa obliekol jeho člen Greg Van Avermaet z Belgicka. Saganovo zoskupenie Bora-Hansgrohe obsadilo 7. priečku s mankom 50 sekúnd.

Zábery z 3. etapy si môžete pozrieť TU!

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Pikantné zábery Sagana v sprche: Peter, veď vyzeráš ako z erotického trháku!

TIETO FOTO pred Tour de France nechcel vidieť žiadny Slovák: Saganove víťazstvá v ohrození!

Sagan sa pred Tour de France vrátil k incidentu s Cavendishom: No mohol TOTO povedať?

Začiatok online prenosu:
09. 07. 2018, 15:10

 

3. etapa: Cholet - Cholet

 

Obnoviť

Podobne ako v roku 2015 sa víťazom tímovej časovky na Tour de France stáva tím BMC Racing Team. Tento celok potvrdil svoju kvalitu a dokázal triumfovať aj bez Rohana Dennisa. V cieli mu namerali čas 38 minút a 46 sekúnd. Druhé miesto obsadilo Sky s mankom štyroch sekúnd a tesne za ním končí Quick-Step Floors. Peter Sagan žltý dres neudržal a prenecháva ho Gregovi van Avermaetovi. Slovák si vystúpil po druhom medzičase a do cieľa prišiel s výraznou stratou. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

Celkové poradie dnešnej etapy:

1. BMC Racing Team 38:46 min.
2. Team Sky + 0:04
3. Quick-Step Floors + 0:07
4. Mitchelton – Scott +0:09
5. Team Sunweb + 0:11
6. Team EF Education First-Drapac + 0:35
7. Bora-Hansgrohe + 0:50
8. Astana Pro Team + 0:51
9. Kaťuša – Alpecin + 0:52
10. Movistar Team + 0:53
11. Bahrain Merida + 1:06
12. Lotto NL-Jumbo + 1:15
13. AG2R La Mondiale +1:15
14. Trek – Segafredo +1:16
15. UAE Team Emirates + 1:38
16. Groupama – FDJ + 1:42
17. Team Fortuneo – Samsic + 1:46
18. Direct Energie + 1:51
19. Lotto Soudal + 1:51
20. Dimension Data + 1:52
21. Wanty – Groupe Gobert + 2:24
22. Cofidis, Solutions Crédits + 3:23.

Dnešná tímová časovka sa práve skončila.

CIEĽ min

V cieli máme už aj posledný tím, ktorý figuroval na štarte. Bora-Hansgrohe to mala dobre rozbehnuté, ale následne začínala výrazne strácať. Kvarteto pretekárov bez Petra Sagana prichádza do cieľa na 7. priečke s mankom 50 sekúnd.

CIEĽ min

O všetkom podstatnom je v tejto chvíli rozhodnuté! Novým lídrom celkovej klasifikácie je Greg van Avermaet, pretože BMC Racing vyhralo dnešnú tímovú časovku. Z trónu ho nezosadil ani Quick-Step Floors, ktorý končí tretí so stratou piatich sekúnd.

CIEĽ min

Wanty – Groupe Gobert jazdil prakticky mimo televíznych kamier. Prokontinentálny tím sa zaraďuje na predposledné miesto s mankom 2:24 minúty. V porovnaní s ním dopadol horšie len Cofidis, ktorý stratil viac než tri minúty.

27 km min

Bohužiaľ, Peter Sagan stráca kontakt so svojimi tímovými kolegami a v celkovej klasifikácii sa výrazne prepadne. V ďalších etapách sa do žltého dresu nebude mať šancu vrátiť, no sme radi, že sme ho v ňom aspoň jeden deň videli.

27 km min

Bora-Hansgrohe začína strácať trošku výraznejšie. Peter Sagan virtuálne prichádza o žltý dres, z ktorého ho zrejme vyzlečie jeho večný klasikársky súper Greg van Avermaet. Na druhom medzičase stráca 36 sekúnd.

CIEĽ min

Štvorica pretekárov Astany prichádza do cieľa na veľmi dobrom šiestom mieste. Dánsky líder tímu Jakob Fuglsang stratil len 52 sekúnd, a tak zostane v celkovej klasifikácii ešte pred Chrisom Froomom, Adamom Yatesom či Richiem Portem.

27 km min

Quick-Step Floors pokračuje už len v päťčlennej zostave, pričom nastolenému tempu nestačí Fernando Gaviria. Na druhom medzičase je tím Patricka Lefevera na treťom mieste s mankom šiestich sekúnd.

CIEĽ min

Oslabený tím Trek – Segafredo má dnešnú časovku za sebou. Dosiahol prakticky rovnaký čas ako duo AG2R La Mondiale a Lotto NL-Lumbo. Rozhodovali desatinky, no luxemburský celok by mal figurovať na jedenástej priečke.

CIEĽ min

V cieli máme tím Bahrain Merida. Stratil celkovo 66 sekúnd, a tak sa zaraďuje na priebežné ôsme miesto. Je však pravdepodobné, že mu tesne ujde miestenka v najlepšej desiatke. Nibali ale môže byť spokojný.

13 km min

Veľmi dobrý čas dosiahol na prvom medzičase tím Bora-Hansgrohe, keď na absolútne čelo stratil len trinásť sekúnd. Okrem toho sme videli roztrúsený tím Quick-Step Floors, takže o víťazstve BMC Racing je zrejme rozhodnuté.

13 km min

Quick-Step Floors rozbehol časovku veľmi dobre a na úvodnom medzičase stráca len tri sekundičky. Stále jazdí v kompletnom zložení a dúfajme, že sa nám ešte postará o dramatickú víťaznú zápletku.

CIEĽ min

V rýchlom slede sme sledovali v cieli dva tímy. Dimension Data s Markom Cavendishom sa zaraďuje na priebežnú 15. pozíciu. Lepšie dopadlo kvarteto tímu Kaťuša – Alpecin, ktoré s mankom 52 sekúnd figuruje v cieli na priebežnej šiestej priečke.

27 km min

Bahrain Merida sa dnes snaží nestratiť veľa času, keďže na celkové poradie si trúfa Vincenzo Nibali. Na druhom medzičase figuruje na siedmom mieste s mankom necelých 40 sekúnd, čo je veľmi dobre.

ŠTART min

Posledným tímom na štarte dnešnej tímovej časovky je Bora-Hansgrohe. V žltom drese sa predstavuje Peter Sagan, ktorý včera ovládol dramatickú etapu s cieľom v meste La Roche-sur-Yon. Pre Slováka je to na Tour de France štvrtý deň strávený v najcennejšom drese.

CIEĽ min

Cieľovým priestorom prešiel favorizovaný tím Sunweb. Svetoví šampióni sa dnes musia uspokojiť len so štvrtým miestom, pretože na BMC Racing stratili 12 sekúnd. Medzi tieto dva tímy sa ešte vtesnalo Sky a Mitchelton – Scott.

ŠTART min

Predposledným tímom v štartovacej bráne je Quick-Step Floors s luxemburským majstrom Bobom Jungelsom či skvelým tempárom Nikim Terpstrom. V Bergene skončil tím Patricka Lefevera štvrtý a horší výsledok by dnes nemal dosiahnuť.

CIEĽ min

V cieli máme holandský tím Lotto NL-Jumbo. Poltucet pretekárov došiel do cieľa so stratou 75 sekúnd, a tak sa zaraďujú na siedme miesto. V porovnaní s AG2R La Mondiale dosiahol horší čas len o desatinky.

27 km min

Sunweb je už na druhom medzičase, ale jeho šance na prípadné víťazstvo nevyzerajú ružovo. Partia okolo Toma Dumoulina síce stále ide v sedemčlennej zostave, ale na čelo pretekov stráca dvanásť sekúnd.

ŠTART min

Podobne ako Trek – Segafredo nastupuje v sedemčlennej zostave aj kazašská Astana. Včera totiž musel odstúpiť skúsený 34-ročný Luis León Sánchez. Jedným z dnešných lídrov by mohol byť Tanel Kangert, ktorý je estónskym majstrom v časovke.

CIEĽ min

V cieli máme momentálne desať tímov. Na poslednej priečke figuruje Direct Energie, ktoré len pred chvíľou preťalo cieľovú čiaru. Odstup francúzskeho celku od BMC Racing je na hranici 1:52 minúty.

ŠTART min

Na trati máme tím Bahrain Merida, ktorého lídrom je skúsený Talian a víťaz Tour de France z roku 2014 Vincenzo Nibali. Okrem toho o malú chvíľu začnú svoje preteky jazdci tímu Trek – Segafredo, ktorí vyštartujú len v sedemčlennej zostave.

13 km min

Ďalším dôležitým momentom z hľadiska súboja o víťazstvo je údaj z prvého medzičasu tímu Sunweb. Tom Dumoulin a spol. zatiaľ rozbehli tímovú časovku pomerne zľahka a na vedúce BMC Racing stráca 15 sekúnd.

CIEĽ min

AG2R La Mondiale napokon v cieli stratil na BMC Racing 75 sekúnd a zaraďuje sa na priebežné šieste miesto. Okrem toho vidíme v štartovacej bráne tím Kaťuša – Alpecin, ktorý dnes bude ťahať "Panzerwagen" alebo ak chcete Tony Martin.

CIEĽ min

Tímu Spojených arabských emirátov sme sa príliš nevenovali. Jeho líder Daniel Martin zrejme nebude úplne spokojný, pretože na Richieho Porta dnes stratil 98 sekúnd. Medzi kvartetom pretekárov v cieli bol aj Alexander Kristoff jazdiaci v zelenom drese.

13 km min

Máme zmenu na prvom medzičase, ale len čo sa týka poslednej priečky. Zatiaľ najhorší čas zašiel na prvých trinástich kilometroch tím Lotto Soudal. Ten však nemá jazdca na celkové poradie, takže dnešnú časovku absolvuje len z povinnosti.

27 km min

Na druhom medzičase máme AG2R La Mondiale, no žiadny ohromný výsledok z toho nie je. Romain Bardet a spol. strácajú takmer minútu na možno víťazný tím BMC Racing. V cieli zrejme nebudú stačiť ani na Team EF Education First-Drapac, ktorý stratil len 35 sekúnd.

ŠTART min

V predošlých momentoch sme sa venovali dianiu v cieli, no môžeme si povedať, že na trati máme už aj Lotto Soudal, Lotto NL-Jumbo, Cofidis a pred pár sekundami sa vydali na súboj s chronometrom aj úradujúci svetoví šampióni zo Sunwebu.

CIEĽ min

BMC Racing poráža Sky o necelých päť sekúnd. Tento tím odviedol vynikajúcu prácu a zdá sa, že po dnešnej etape sa bude radovať zo žltého dresu. Ak sa nič nepredvídateľné nestane, tak si ho oblečie olympijský šampión Greg van Avermaet, ktorý prešiel cieľom ako prvý.

CIEĽ min

V cieli je už aj tím Groupama – FDJ. Francúzsky celok sa zaraďuje na posledné miesto so stratou 84 sekúnd na vedúce Sky. Britský tím však nemá nič vyhrané, pretože o chvíľu do cieľa príde BMC Racing.

27 km min

Na druhom medzičase je už aj Team EF Education First- Drapac. Na čelo pretekov stráca partia okolo Rigoberta Urana 24 sekúnd, čo nie je úplne zlé. Napríklad, oproti Movistaru dosiahla lepší čas o takmer desať sekúnd.

27 km min

BMC Racing má na druhom medzičase náskok šiestich sekúnd pred tímom Sky. Navyše, zdá sa, že ešte americké zoskupenie ide v kompletnom zložení. Richie Porte zatiaľ môže byť spokojný a má šancu niečo najazdiť na Chrisa Frooma.

CIEĽ min

Ďalší tímom, ktorý preťal cieľovú čiaru je Movistar. Pätica cyklistov, vrátane trojice lídrov dnes stratila na Sky 49 sekúnd. Quintana, Landa či Valverde tak budú musieť svoje manko doťahovať v kopcovitých etapách.

ŠTART min

Na trať sa vydáva ďalší domáci tím Direct Energie. V jeho zostave nechýba ani Sylvain Chavanel, ktorý včera strávil osamotene v úniku približne 150 kilometrov. Odmenou mu je aspoň červené číslo pre najbojovnejšieho pretekára.

CIEĽ min

Tím Sky napokon potvrdzuje rolu favorita a zaraďuje na priebežnú lídersku pozíciu. Záver tímovej časovky zvládla partia okolo Chrisa Frooma lepšie než Mitchelton – Scott zdolala ho o necelých päť sekúnd.

CIEĽ min

Mitchelton – Scott finišuje s časom 38:55 minúty. Do cieľa prišiel v piatich mužoch, vrátane Adama Yatesa. Austrálsky celok preletel časovku rýchlosťou takmer 55 kilometrov za hodinu a rozhodne môže byť spokojný.

13 km min

BMC Racing, Team Sky a Mitchelton – Scott rozbehli časovku prakticky zhodne. Na prvom medzičase evidujeme pri nich rovnaký čas 14:13 minúty. O poradí rozhodujú len desatinky, ktoré ešte nie sú dôležité. Do konca zostáva viac než dvadsať kilometrov.

27 km min

Tím Sky predsa len trošku zvýšil tempo a na druhom medzičase už vedie. V porovnaní s Mitchelton – Scott je rýchlejší o necelé štyri sekundy. Zároveň vidíme v štartovacej bráne francúzsky celok AG2R La Mondiale s Romainom Bardetom.

13 km min

Groupama – FDJ dnes bude atakovať posledné priečky. Už na prvom medzičase stráca 41 sekúnd. Partia okolo Arnauda Démara zrejme bude šetriť sily na ďalšie dni, kde ich líder bude bojovať o etapové vavríny.

27 km min

Na druhom medzičase je už tím Mitchelton – Scott. Základnú hodnotu času stanovuje na 29:06 minúty. Okrem toho si však môžeme povedať, že tím Sky už stratil dvoch svojich mužov – Luka Rowea a Wouta Poelsa. Tí stratili kontakt a idú sami.

ŠTART min

Podobne ako Nairo Quintana je na tom dnes Rigoberto Uran. Jeho tím Team EF Education First-Drapac nepatrí medzi favoritov a bude sa snažiť minimalizovať straty. Napokon na štarte vidíme aj Lawsona Craddocka, ktorý má zlomenú lopatku.

ŠTART min

BMC Racing Team je hlavným vyzývateľom tímu Sky. Poslednú tímovú časovku na Tour de France dokázal vyhrať a dnes by chcel na toto víťazstvo nadviazať. Pri neúčasti Rohana Dennisa bude ťahúňom švajčiarsky majster v časovke Stefan Küng.

13 km min

Zohraná partia okolo Chrisa Frooma už takisto prešla úvodným medzičasom. V porovnaní s tímom Mitchelton – Scott je pomalšia o jednu sekundu, a tak zatiaľ nepotvrdzuje rolu papierového favorita. Dnešným lídrom je Poliak Michal Kwiatkowski.

13 km min

Na méte trinásť kilometrov od štartu je umiestnený prvý z dvoch medzičasov. Tím Mitchelton – Scott už túto vzdialenosť úspešne prešiel v čase 14:13 minúty. Uvidíme, ako na tom bude Sky. Okrem toho vyštartoval aj francúzsky tím Groupama – FDJ.

ŠTART min

Ďalším tímom, ktorý sa dostáva na trať je Movistar. Partiu okolo lídra Naira Quintanu dnes nemožno považovať za favorita a jazdci v modrých dresoch sa budú snažiť čo najmenej stratiť. V Bergene skončili šiesti, no dnes už nemajú v tíme Jonathana Castrovieja.

ŠTART min

Na trať sa vydal už aj najväčší favorit dnešnej časovky – britský tím Sky. V jeho osemčlennej zostave nájdeme nielen obhajcu žltého dresu Chrisa Frooma, ale aj štyroch národných šampiónov z tejto disciplíny. Geraint Thomas má dnes veľkú šancu na to, aby sa podobne ako vlani dostal do čela klasifikácie.

3 km min

Mitchelton – Scott má za sebou úvodných 3-tisíc metrov. Zatiaľ tomuto tímu úvod Tour de France nevychádza, keďže na zemi skončilo už niekoľko pretekárov. Adam Yates stráca na čelo minútu a včera sme videli nepríjemný pád Luka Durbridga.

ŠTART min

Tretia etapa 105. ročníka Tour de France, ktorou je tímová časovka, sa práve začala. Ako prvý sa na boj proti chronometru vydal austrálsky tím Mitchelton – Scott s lídrom Adamom Yatesom. Na vlaňajších majstrovstvách sveta v Bergene obsadilo toto zoskupenie piate miesto.

Pekné popoludnie prajem všetkým fanúšikom cyklistiky. Dnešná etapa na Tour de France je špecifická, pretože do itineráru tohto podujatia sa po troch rokoch vracia tímová časovka. Počas nej bude žltý dres nosiť úradujúci svetový šampión Peter Sagan.

SAGAN OPÄŤ V ŽLTOM DRESE

Úvod 105. ročníka Tour de France bol v znamení rovinatých etáp. Tie priniesli nielen dramatické špurty o víťazstvá, ale aj množstvo nepríjemných pádov. Nevyhli sa im ani jazdci na celkové poradie ako Chris Froome, Richie Porte či Adam Yates. Všetci nabrali viac než minútovú stratu na Petra Sagana, ktorý ovládol včerajší dojazd v meste La Roche-sur-Yon. Istým spôsobom mu pomohol aj pád 2000 metrov pred cieľom, v ktorom boli zapletení aj Michael Matthews či víťaz úvodnej etapy Fernando Gaviria. Rodák zo Žiliny v závere prešpurtoval Arnauda Démara, a tak nadviaže na rok 2016, keď v najcennejšom drese strávil tri dni. Okrem toho sa dostal do vedenia v bodovacej súťaži, v ktorej získal už 104 bodov. O 26 menej má na konte kolumbijský pretekár tímu Quick-Step Floors, no a Alexander Kristoff stráca už viac než päťdesiat bodov.

DVOJICA TÍMOV V OSLABENEJ ZOSTAVE

Dnešná tímová časovka bude merať 35,5 kilometra a odohrá sa v meste Cholet. Terén je pomerne členitý a striedajú sa rovinaté úseky s ľahšími stúpaniami. Hneď po štarte sa bude stúpať na kopec s priemerom päť percent a podobná prekážka sa objaví na trati ešte dvakrát. O priebežnom poradí nás budú informovať dva medzičasy, ktoré sú umiestnené trinásť a 26,5 kilometra po štarte. Ako prvý sa na boj s chronometrom vydá tím Mitchelton – Scott o 15:10 hod. Štartovať sa bude v päťminútových intervaloch, pričom už ako druhé sa predstaví favorizované Sky. Zoznam štartujúcich tímov uzavrie Bora-Hangrohe so štartom o 16:55 hod. Tímy Astana a Trek – Segafredo nastúpia len v siedmich mužoch, pretože Luis León Sánchez a Tsagabu Grmay včerajšiu etapu nedokončili.

V GENERÁLKE TRIUMFOVALO SKY

Ako sme už naznačili, favoritom číslo jeden je britský tím Sky. Jeho zostavu tvoria okrem Chrisa Frooma aj majstri svojich krajín v časovke – Michal Kwiatkowski, Geraint Thomas, Jonathan Castroviejo a Egan Bernal. Na nedávnom Critérium du Dauphiné okrem Frooma všetci spomínaní štartovali a súperom nedali šancu. Na rovnako dlhej a trošku rovnejšej časovke skončilo druhé americké zoskupenie BMC Racing, ale na víťaza stratilo až 37 sekúnd. Dnes ale bude mať Richie Porte k dispozícii to najlepšie – s výnimkou Rohana Dennisa. Lídrom tímu Sunweb bude Holanďan Tom Dumoulin, ale spoľahnúť sa bude môcť aj na tempárske kvality Michaela Matthewsa či Nikiasa Arndta. Motiváciu bude mať aj Bora-Hansgrohe. Udržanie žltého dresu sa síce zdá byť skôr zbožným želaním, ale partia okolo Petra Sagana či poľského majstra Macieja Bodnara môže zabojovať o umiestnenie v TOP 5.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 15:10.

Autor: Šport24.sk

Tour de France 2018

Kompletný program Tour de France a jednotlivé etapy
rovinatý 201 km
Noirmoutier-en-I'lle Fontenay-le-Comte
rovinatý 182,5 km
Mouilleron-Saint-Germain La Roche-sur-Yon
rovinatý 195 km
La Baule Sarzeau
kopcovitý 204,5 km
Lorient Quimper
kopcovitý 181 km
Brest Mûr de Bretagne Guerlédan
rovinatý 231 km
Fougères Chartres
rovinatý 181 km
Dreux Amiens
rovinatý 156,5 km
Arras Roubaix
horský 158,5 km
Annecy Le Grand-Bornand
horský 108,5 km
Albertville La Rosière
horský 175,5 km
Bourg-Saint-Maurice Alpe d'Huez
rovinatý 169,5 km
Bourg-d'Oisans Valence
kopcovitý 188 km
Saint-Paul-Trois-Châteaux Mende
kopcovitý 181,5 km
Millau Carcassonne
horský 218 km
Carcassonne Bagnères-de-Luchon
horský 65 km
Bagnères-de-Lucho Saint-Lary-Soulan
rovinatý 171 km
Trie-sur-Baïse Pau
horský 200,5 km
Lourdes Larunsy
individuálna časovka 31 km
Saint-Pée-sur-Nivelle Espelette
rovinatý 116 km
Houilles Paríž
Video
Diskusia