FOTO Peter Sagan v náročnej etape spadol a doudieral sa: Pozrite sa, aký je dotrhaný!

COL DU PORTET - Sedemnásta etapa Tour de France nedopadla dobre pre Petra Sagana. Slovenský cyklista pri klesaní približne 20 kilometrov pred cieľom spadol a poriadne sa doudieral. Do cieľa prišiel s takmer 27 minútovou stratou!

Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) v náročnej etape sa spočiatku držal v hlavnej skupine favoritov, neskôr z nej logicky vycúval a v zjazde z druhého kopca Col de Val Louron Azet ho dokonca postihol aj pád. Sagan prišiel do cieľa na 134. mieste so stratou 26:29 min.

FOTO zničeného a zakrvaveného Petra Sagana po ťažkom páde nájdete TU!

Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar sa stal víťazom 17. etapy, ktorá mala prívlastok kráľovská pyrenejská a zároveň so 65 km bola najkratšia v modernej histórii cestnej cyklistiky. Pretekári absolvovali 65 km z Bagnéres-de-Luchon na vrchol stúpania Col du Portet vo výške 2215 m, čo bol vôbec najvyšší bod na tohtoročnej Tour de France. Quintana zvíťazil s náskokom 28 sekúnd pred Írom Danielom Martinom (UAE Team Emirates) a 47 sekúnd pred Britom Geraintom Thomason (Sky). Líder celkového poradia Thomas zvýšil svoj náskok na čele pred Holanďanom Tomom Dumoulinom na 1:59 min, tretí Brit Christopher Froome, ktorého záver etapy nezastihol v optimálnej forme, za tímovým kolegom zaostáva už o 2:31 min. 

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Pikantné zábery Sagana v sprche: Peter, veď vyzeráš ako z erotického trháku!

TIETO FOTO pred Tour de France nechcel vidieť žiadny Slovák: Saganove víťazstvá v ohrození!

Sagan sa pred Tour de France vrátil k incidentu s Cavendishom: No mohol TOTO povedať?

Začiatok online prenosu:
25. 07. 2018, 15:15

 

17. etapa: Bagnères-de-Luchon - Saint-Lary-Soulan

 

Obnoviť  

Z našej strany je to na dnes všetko. Ďakujeme vám za pozornosť pri najkratšej etape Tour de France za ostatných tridsať rokov. Prajeme vám príjemný zvyšok dňa a tešíme sa na vás pri zajtrajšom prenose z etapy s poradovým číslom osemnásť.

Cieľová horská prémia kategórie HC Col du Portet (65 km)

1. Nairo Quintana (Movistar) 40 bodov
2. Daniel Martin (UAE) 30 bodov
3. Geraint Thomas (Sky) 24 bodov
4. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) 20 bodov
5. Tom Dumoulin (Sunweb) 16 bodov
6. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) 12 bodov
7. Egan Bernal (Sky) 8 bodov
8. Chris Froome (Sky) 6 bodov

Peter Sagan prišiel do cieľa so stratou 26:29 minúty poriadne doudieraný. Finišoval v časovom limite a po etape ho čakajú vyšetrenia. Verme, že dopadnú dobre a neodhalia žiadne vážnejšie zdravotné problémy.

Najlepšia desiatka celkového poradia po sedemnástej etape Tour de France 2018

1. Geraint Thomas (Sky) 70:34:11 hod.
2. Tom Dumoulin (Sunweb) +01:59
3. Chris Froome (Sky) +02:31
4. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) +02:47
5. Nairo Quintana (Movistar) +03:30
6. Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo) +04:19
7. Mikel Landa (Movistar) +04:34
8. Romain Bardet (AG2R) +05:13
9. Daniel Marin (UAE) +06:33
10. Jakob Fuglsang (Astana) +09:31

Najlepšia pätica sedemnástej etapy Tour de France 2018


1. Nairo Quintana 02:21:17 hod.
2. Dan Martin +00:28
3. Geraint Thomas +00:48
4. Primoz Roglic +00:52
5. Tom Dumoulin +00:52

Nairo Quintana získal okrem etapového triumfu aj odmenu päť tisíc eur, pretože dnešné cieľové stúpanie bolo najvyšším bodom aktuálnej edície Starej dámy. Kolumbijčan sa taktiež posunul v generálnej klasifikácii.

Cieľ min

Sedemnásta etapa Tour de France 2018 skončila.

Cieľ min

Obhajca vlaňajšieho celkového triumfu Chris Froome prišiel do cieľa so stratou 48 sekúnd na Gerainta Thomasa!

Cieľ min

Druhý finišoval Daniel Martin so stratou bezmála polminúty. Geraint Thomas sa v závere stúpania odpútal od Rogliča a Dumoulina a prišiel si po tretie miesto. Štvrté miesto získal Primož Roglič pred Tomom Dumoulinom.

Cieľ min

Víťazom sedemnástej etapy Tour de France 2018 sa stal Nairo Quintana, pre ktorého je to druhý etapový vavrín počas kariéry na Starej dáme!

800 m min

Primož Roglič v spoločnosti Gerainta Thomasa odskočili od Toma Dumoulina. Vyzerá to tak, že Thomas sa dnes definitívne stane lídrom tímu Sky na tejto Tour.

1 km min

Kilometer do cieľa. Quintana má k dispozícii náskok polminúty pred Danielom Martinom a minúty pred mužom v žltom drese.

1,6 km min

Po Rogličovi predviedol akceleráciu aj Tom Dumoulin! Roglič, Thomas a Kruisvijk zareagovali, no Froome je znova v problémoch. Ťahať ho bude Egan Bernal.

2 km min

Ďalšia útočná iniciatíva zo strany Primoža Rogliča! Egan Bernal, Geraint Thomas, Tom Dumoulin a Steven Kruiswijk atak zachytili. Froome začal strácať, ale medzeru si po chvíli zalepil.

3 km min

Francúzska nádej na celkové poradie Romain Bardet má aktuálne na ostatných favoritov manko štyridsiatich sekúnd, ich skupinu vedie mladíček Egan Bernal. Nairo Quintana je každým šliapnutím do pedálov bližšie a bližšie k etapovému úspechu.

4 km min

Skupine favoritov nastúpil Steven Kruijswijk z tímu LottoNL-Jumbo, ale ďaleko sa nedostal. Quintana vedie o tridsať sekúnd pred druhým Danielom Martinom. V porovnaní so skupinou favoritov má k dobru minútu a desať sekúnd.

5 km min

So skupinou favoritov stratil kontakt Romain Bardet. Rafal Majka vydržal tempo Daniela Martina len chvíľu. Chris Froome a Geraint Thomas v nej majú k dispozícii ešte dvoch kolegov.

6 km min

Kolumbijský pretekár Nairo Quintana sa vzdialil Rafalovi Majkovi a má šancu na etapový triumf. Uvidíme, či sa Majka s Danielom Martinom spoja.

7 km min

Daniel Martin prenasleduje Majku s Quintanom. Aktuálne na nich stráca sedemnásť sekúnd. 48 sekúnd za írskym pretekárom sa nachádzajú ostatní favoriti.

8 km min

Nairo Quintana a Rafal Majka dostihli na čele etapy Tanela Kangerta, ktorý už s nimi nevládal pokračovať. V cieli by však mohol byť za svoju aktivitu odmenený cenou pre najbojovnejšieho jazda dňa.

9 km min

Skupina favoritov má jedenásť členov vrátane oboch lídrov tímu Sky Gerainta Thomasa a Chrisa Frooma. Na Daniela Martina strácajú 54 sekúnd, ešte o pätnásť viac na Quintanu s Majkom.

10 km min

Desať kilometrov pred cieľom je partia prenasledovateľov v zložení Quintana a Majka. Valverde už s nimi krok neudržal. Dvojica na vedúceho Kangerta stráca necelú minútu.

11 km min

Tanel Kangert predvádza veľmi dobrý výkon. Aktuálne má náskok 1:15 minúty pred skupinou Valverdeho a Quintanu. Do skupiny favoritov sa vrátili dvaja spomínaní domestici tímu Sky.

12 km min

Tom Dumoulin zrýchlil tempo, čím sa zbavil dvoch domestikov tímu Sky. Jeho skupina zároveň dostihla aj Frooma s Rogličom.

13 km min

Nairo Quintana sa postupne posúva dopredu a