Vo finále zvíťazil v Turíne ako nasadená trojka nad obhajcom titulu Rusom Daniilom Medvedevom 6:4 a 6:4. Olympijský šampión zastavil sériu piatich prehier s turnajovou dvojkou a nadviazal na celkový triumf na Masters z londýnskej 02 arény z roku 2018.
      
Na výkone Zvereva vôbec nebolo vidieť, že má v nohách náročný sobotňajší trojsetový súboj so svetovou jednotkou Srbom Novakom Djokovičom. Nemec hral maximálne koncentrovane, mal navrch v dlhších výmenách, vychádzali mu aj returny. Za stavu 1:1 po prvý raz v zápase zobral Medvedevovi podanie a výhodu brejku pretavil v zisk prvého setu. Údery Zvereva mali optimálnu razanciu i dĺžku, Nemec robil na rozdiel do svojho súpera minimum nevynútených chýb.
      
Medvedev mal nízku percentuálnu úspešnosť prvého podania, po druhom servise ho Zverev dokázal zatlačiť do defenzívy. Hneď na začiatku druhého dejstva Nemec Rusovi opäť vzal podanie, po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0 a šancu na zisk šiesteho tohtoročného titulu na okruhu ATP už z rúk nepustil. Za stavu 5:4 premenil vďaka esu hneď prvý mečbal. Vďaka nedeľňajšiemu triumfu zinkasuje prémiu 1,095 milióna dolárov, do rebríčka ATP Entry mu pribudne 1300 bodov.
      
Zverev odplatil Medvedevovi prehru zo základnej skupiny a ukončil jeho deväťzápasovú víťaznú šnúru na Masters. Pre Rusa bola napriek finálovému neúspechu táto sezóna najúspešnejšia v kariére. V septembri získal na US Open prvý grandslamový titul v kariére po finálovom triumfe nad Djokovičom. Srbovi tak prekazil možnosť vyrovnať zápis Austrálčana Roda Lavera, ktorý ako doposiaľ posledný vyhral v jednom roku všetky podujatia veľkej štvorky.