O Fernandovi Verdascovi

Tento chlapík ma vytáča. Ani o tom nechcem hovoriť. Som naštvaný, už len keď počujem jeho meno. Je to tá najarogantnejšia osoba na svete. Nepozdraví, myslí si, že je najlepší, že je dar od Boha. Preboha, chlape, tvoj bekhend je priemerný a buďme úprimní, len odrážaš loptičku cez sieť.

Muži ako on ma vytáčajú do nepríčetnosti. Nemajú žiadnu pokoru, žiadna perspektíva. Ich heslo je: „som tu, som cool, som neuveriteľný, lebo som prehodil loptičku cez sieť. Urobte mi toto a tamto, ani vás nepozdravím, som príliš dôležitý.“

Takí sú títo chlapi. Vidíte, ako ma štvú? Zabíja ma to.

O Novakovi Djokovičovi

Cítim, že má chorobnú posadnutosť tým, že chce, aby ho mali radi. Chce byť ako Roger Federer. Mne osobne na tom nezáleží, dostal som sa dosť ďaleko. Cítim, že chce byť tak veľmi milovaný, až ho nemôžem vystáť.

A jeho oslava, keď posiela bozky do hľadiska po zápase? Trápna. Veľmi trápna. Úplne ma to zabíja vždy, keď ju robí. Úprimne: keď budem hrať najbližšie proti nemu a zdolám ho, napodobním Djokovičovu oslavu rovno pred ním. To by bola sranda, nie?

Nick Kyrgios a Novak Djokovič.
Nick Kyrgios a Novak Djokovič.
Zdroj: getty images

Je to neuveriteľný hráč, pravý športový šampión, jeden z najlepších, akých kedy uvidíme. Pravdepodobne vyhrá nejaké grandslamy, myslím, že v nich prekoná aj Federera.

Hovoríme však o chlapovi, ktorý jeden rok odstúpil z Australian Open, pretože bolo príliš teplo. Nezáleží na tom, koľko grandslamov vyhrá, nikdy pre mňa nebude najlepší.

Je to jednoduché: hral som s ním dvakrát a, pardon, ale ak ma nedokážeš zdolať, nie si pre mňa najlepší. Ak sa totiž pozrieť na moju životosprávu, dennú rutinu, na to, koľko trénujem a koľko som vložil do tenisu, je to v porovnaní s ním nulové.

O Rafaelovi Nadalovi

Je to úplný opak mňa. Keď Nadal vyhrá, všetko je v poriadku. Nepovie nič zlé, uzná kvality súpera a povie: „Je to skvelý hráč.“ Vždy, keď ho zdolám, povie: „Nemá rešpekt voči mne, fanúšikom ani tenisu. Moja reakcia: O čom to hovoríš? Takto som hral, aj keď som ťa zdolal v predošlých prípadoch a nič sa nezmenilo. Keď si ma zdolal v Ríme tu a pred pár rokmi, nič sa nezmenilo. Som rovnaký človek.

Nerobí ti to dobrý imidž, Rafa. Potom príde jeho strýko Toni a povie, že mi chýba mu vzdelanie. Moja reakcia: brácho, chodil som do školy dvanásť rokov, ty idiot. Som mimoriadne vzdelaný. Chápem, že si naštvaný, že som ti opäť zdolal rodinu.

Nick Kyrgios a Rafael Nadal.
Nick Kyrgios a Rafael Nadal.
Zdroj: getty images

O Andym Murraym

Mám pocit, že jeho štatistika proti Djokovičovi je zahanbujúca, aj som mu to povedal. Cítim, že je oveľa lepší ako Novak. Hral som proti obom a cítim, že Andy Murray má lepšie returny, hrá sa proti nemu ťažšie, cítim, že má lepšie podanie. Povedal som mu, že mohol vyhrať oveľa viac grandslamov.

Je smutné, že ho už toľko nevidíme. V šatni bol najlepší, vždy s ním bola zábava a bol priateľský. Taktiež však mal svoj názor na niektorých ľudí a nebál sa povedať veci tak, ako sú, čo sa mi páčilo. Bol zábavný, šport v ňom stratil veľa.

O Rogerovi Federerovi

Prvá vec, ktorá mi napadne v súvislosti s ním, je, že je najlepší hráč všetkých čias. Úroveň jeho talentu je ďaleko nad všetkými. Pozeral som jeho zápas na Australian Open proti Taylorovi Fritzovi. Jeho pohyb, príprava a spôsob, akým číta hru, je na špičkovej úrovni.

Je nesmierne talentovaný. Taký talentovaný, že veľa hráčov vybudovalo svoju hru na jeho základe. Každý, kto robí šport, chce byť ako Federer. Aj ja skracujem hru a snažím sa podávať ako on. Každý chce mať kúsok z neho.

Môže vás zaujímať:

V lavóre aj pri cikaní v tráve. Cibulkovej mama odhalila Domčine FOTO, ktoré ste (ne)mali vidieť!

Taliansky tenista je poriadny kanec: Fognini má sex aj pätnásťkrát za týždeň

VIDEO Kyrgios sa opäť zbláznil. Na kurte narobil bordel a tvrdo pyká