Wimbledonský zázrak si vlani splnil sen s Federerom: Bude jeho rozprávka pokračovať?

Tagy
+ tenis muži
Tipujte s Fortunou

LONDÝN - Britský tenista Marcus Willis (26) je takmer neznáme meno vo svete bieleho športu. Srdcia fanúšikov si však získal počas minuloročného Wimbledonu, keď dokonal veľký životný príbeh. Odvtedy akoby po ňom na kurtoch zľahla zem a pred trávnatým vrcholom sezóny sa opätovne hlási o slovo. Od organizátorov by rád dostal divokú kartu do hlavnej súťaže mužského pavúka.

Najväčší challenger na Slovensku sľubuje skvelý tenis: Rekordné peniaze a dvaja hráči zo špičky

Rozprávky sa nemôžu opakovať. A prečo nie? Pred štartom Wimbledonu organizátori rozhodnú či Willis dostane divokú kartu a objaví sa v hlavnej súťaži druhého grandslamu roka. „V tomto smere nemám veľké sebavedomie, no snáď sa to podarí,“ vyhlásil v domnienke, že jeho príbeh sa stane dostatočným lákadlom. Ak by nevyšla divoká karta, húževnatý Brit sa pokúsi uspieť v kvalifikácii. Presne ako pred rokom, keď bol na 772. mieste svetového rebríčka.

Vo všetkom podstatnom mala prsty už jeho žena Jennifer, ktorá ho presvedčila, aby kariéru nezabalil, i keď si v minulom roku do začiatku Wimbledonu zarobil tenisom 220 eur. „Teraz nemôžeš odísť, nebuď hlúpy a hraj,“ hovorila. Do slova a do písmena rada nad zlato. Po úspešnej kvalifikácii vyradil Willis Ricardasa Berankisa v 1.kole hlavnej súťaže a za odmenu si zahral proti Rogerovi Federerovi. „Akoby som bol na kurte len päť minút,“ povedal po prehre 0:6,3:6, 4:6 s legendou mužského tenisu.

 

Život sa otočil skokanovi roka naruby. Odsťahoval sa od rodičov, vzal si priateľku za ženu a pred dvomi mesiacmi sa im narodila dcéra Martha. V svetovom rebríčku sa britský zázrak posunul o 400 miest a blížil sa k svojmu maximu, čo bolo 320. miesto v roku 2014. „Viem, že zahrám dostatočne dobre s veľkými hráčmi. Obzvlášť na trávnatom povrchu,“ prorokuje.

Autor: jv, foto profimedia.sk
Galéria (2)