Pozrite si rozkošné zábery z tréningu Djokoviča so synom v GALÉRII

Noleho syn má sedem rokov a podľa záberov (nielen) z posledného týždňa podedil vzťah k tenisu po 20-násobnom grandslamovom šampiónovi. „Momentálne je zamilovaný do tenisu. Bola to jeho túžba venovať sa tomuto športu. Keď mám čas, snažím sa s ním hrať, je do toho zažratý. Zaujíma ho úplne všetko, čo je spojené s tenisom. Nikdy ho nenútim, aby bol na tenisovom kurte,“ prezradil Djokovič.

To, či sa bude Stefan venovať tenisu profesionálne, rovnako ako jeho otec, je podľa Novaka predčasné hovoriť. Našliapnuté však k tomu má, veď v čase, keď Djokovič vyhral turnaj v Ríme, jeho syn ovládol svoj prvý detský turnaj. „Sleduje a analyzuje všetko okolo tenisu. Keď som ho v jednu noc ukladal do postele, pýtal sa ma, aký je rozdiel medzi veľkosťami hláv rakiet, na výplety rakety, prečo si niekto dáva robiť výplet s menším napätím medzi strunami.“

Zdá sa však, že Djokovič nie je hlavným tenisovým vzorom pre syna. Stefan ho našiel u veľkého rivala svojho otca Rafaela Nadala. Djokovičovi juniorovi učaroval najmä forhend španielskeho tenistu, ktorý je pre neho typický. „Rád ho napodobňuje. Rád ma zastrašuje tým, že ukončí forhendový švih rovnako ako Nadal. Vie, že sa mi to nepáči. Aj takéto vtipné momenty zažívame na kurte. Keď to Stefan urobí, vždy sa na tom smeje, lebo vie, že to nemám rád. Keď získa bod, vždy skáče a povzbudzuje sa päsťou, presne ako Rafa,“ prezradil Novak.