Medzi všetkých účastníkov podujatia v Londýne sa celkovo rozdelí až 40,3 milióna libier, pričom víťazi dvojhier zinkasujú rovné dva milióny. O lukratívnosti odmien svedčí aj fakt, že hráči porazení už v 1. kole dostanú 50-tisíc libier.

Svetová jednotka dostala zákaz

Vojna na Ukrajine ovplyvnila aj Wimbledon. Organizátori zakázali ešte v apríli ruským a bieloruským tenistom účasť na slávnom podujatí. Na kurtoch tak neuvidíme ani svetovú jednotku Daniila Medvedeva. Na situáciu zareagovala aj menej známa ruská tenistka Natela Dzalamidzeová, ktorá si zahrá štvorhru po boku Srbky Alexandry Kruničovej. Ešte pred turnajom totiž získala gruzínske občianstvo a môže tak v Londýne štartovať.

Za turnaj nebudú žiadne body

Účastníci Wimbledonu sa musia pripraviť aj na ďalší výnimočný krok. Tento rok sa nebudú dať získať do rebríčka žiadne body, čo je taktiež reakcia na neúčasť tenistov z Ruska a Bieloruska. Svojsky na to zareagovala bývalá svetová päťka z Kanady Eugenie Bouchardová. „Som smutná, že musím Wimbledon vynechať. Po zranení ramena však využívam ochranu renkingu a mám obmedzené možnosti štartu na turnajoch. Využiť ich na podujatie, kde sa neudeľujú body, nemá pre mňa zmysel,“ vysvetlila.

Najvyššie nasadení sú Djokovič a Swiateková

Obhajcom titulu je v mužskej časti Novak Djokovič. O triumf však zabojuje aj Rafael Nadal, ktorý stihol v tomto roku vyhrať Australian Open aj Roland Garros. Fortuna stavia do pozície jasného favorita Djokoviča, na ktorého celkové víťazstvo je kurz 1.78 a na Nadala až 7.60. Ženský pavúk má pre zmenu favoritku v poľskej tenistke Ige Swiatekovej s kurzom 2.35. Druhá v poradí je mladá Američanka Coco Gauffová s kurzom 11. Netreba zabúdať, že Swiateková neprehrala už 35 zápasov v rade a ovládla aj Roland Garros.

Bez Federera, ale s veľkým návratom Sereny Williamsovej

 Na Wimbledone sa pre zranenie nezúčastnia Roger Federer, Alexander Zverev, Dominic Thiem či Naomi Osaková. Na kurty sa vracia iné hviezdne meno – Serena Williamsová. Tá naposledy hrala súťažný zápas v roku 2021 na dvorci All England Clubu, kde utrpela zranenie. Počas vynútenej pauzy klesla až na 1 208. miesto rebríčka WTA, ale stále patrí medzi top svetové tenistky. Stavte si na jej triumf so stávkou bez rizika až za 30 eur od Fortuny – stačí sa iba zaregistrovať a s kurzom 6.20 môžete vyhrať až 186 eur. Ak by to nevyšlo, svoj vklad dostanete naspäť. Navyše získate aj ďalšie dva bonusy – stávkový kredit 30 eur a 30 voľných zatočení v online kasíne.

Najvyššie nasadení sú Djokovič a Swiateková

Obhajcom titulu je v mužskej časti Novak Djokovič. O triumf však zabojuje aj Rafael Nadal, ktorý stihol v tomto roku vyhrať Australian Open aj Roland Garros. Fortuna stavia do pozície jasného favorita Djokoviča, na ktorého celkové víťazstvo je kurz 1.78 a na Nadala až 7.60. Ženský pavúk má pre zmenu favoritku v poľskej tenistke Ige Swiatekovej s kurzom 2.35. Druhá v poradí je mladá Američanka Coco Gauffová s kurzom 11. Netreba zabúdať, že Swiateková neprehrala už 35 zápasov v rade a ovládla aj Roland Garros.

Na ktorých Slovákov sa treba zamerať?

S úspechom slovenských tenistov sa, bohužiaľ, príliš neráta. Kto by však určite mohol potešiť fanúšikov, je Alex Molčan. Zverenec Mariána Vajdu je momentálne v rebríčku na 50. pozícii, pričom ešte minulý rok figuroval až približne na 255. mieste. Prekvapiť môže znovu aj Filip Polášek vo štvorhre, kde sa predstaví po boku svojho austrálskeho kolegu Johna Peersa.

Stavte si na Wimbledon vo Fortune

 Radi popri sledovaní tenisu aj stávkujete? Vo Fortune nájdete každý deň bohatú ponuku zápasov, pričom si môžete staviť nielen na víťaza, ale aj na presný výsledok, počet setov, gamov alebo či jeden z tenistov vyhrá aspoň jeden set. Ak sa navyše zaregistrujete, môžete získať tri skvelé bonusy – stávku bez rizika až do výšky 30 eur, stávkový bonus 30 eur a 30 voľných zatočení v online kasíne. Využiť môžete aj live stávky, kde si môžete taktiež pozrieť zaujímavé štatistiky.

CHCEM SI STAVIŤ VO FORTUNE