Najväčšie starosti mu robí Djokovičova tajná zbraň. Švajčiarske eso má s úradujúcou svetovou jednotkou veľmi nelichotivú bilanciu. Novak Djkovič vyhral osem z ich posledných desiatich stretnutí a na Centre Court príde s obrovským odhodlaním potvrdiť svoju suverenitu. 

Federer sa najviac obáva jeho nebezpečného manévru, ktorý určite využije aj počas finále. “Novak určite na mňa použije jeho skok späť a doľava. Po tejto stránke je schopný sa veľmi dobre brániť. To je dôvoď ,prečo vyhral toľko turnajov a trofejí. Robí to lepšie ako ktokoľvek iný,” zdôveril sa Federer. 

Anketa
Vyhrá Roger Federer Wimbledon?
  • 73%
  • 27%

“Veľa závisí aj od toho, kto je natom mentálne lepšie, či kto má viac energie. V tenise bude vždy niekto, kto bude lepší. V našom odvetí neexistujú remízy. Z hry proti Novakovi som nadšený. Hrali sme spolu veľakrát a poznám jeho hru. Už mám v hlave premyslený herný plán,”dodala úradujúca svetová trojka. 

Veľký rešpekt má k svojmu finálovému spoluhráčovi aj srbský tenista."Všetci vieme, aký je Federer dobrý hráč najmä na tráve. Miluje rýchlu hru a tráva mu ju umožňuje. Nedopraje vám ani sekundu navyše. Pre hráčov ako som ja a Nadal, ktorí potrebujeme trochu viac času na údery, je to permanentný tlak ako uspieť proti Federerovi," myslí si Srb.