Samotný duel trval 5 hodín a 5 minút, vďaka čomu sa včerajšie finále stalo najdlhším, aké sa na wimbledonskej pôde v doterajšej histórii odohralo. Viac šťastia v ňom mala aktuálna svetová jednotka, ktorá v záverečnom tajbrejku piateho setu za stavu 12:12 (ten je tohtoročnou novinkou) zdolala švajčiarskeho velikána.

Srb Djokovič lepšie zvládal koncovky setov, keď vyhral všetky tri tajbrejky a mohol sa tešiť už zo svojho piateho titulu na trávnatom grandsame. Federer ich má po prehratom finále na konte osem. Federer bol k víťazstvu najbližšie v piatom sete za stavu 8:7 a 40:15 pri vlastnom podaní, lenže premrhal dva mečbaly, čo dodalo Djokovičovi psychickú výhodu.

ovak Djokovič mal v závere pevnejšie nervy a Wimbledon ovládol piatykrát.
Zdroj: gettyimages

„Tento zápas zaraďujem medzi tri najväčšie finálové zápasy svojej kariéry. Musel som odvrátiť dva mečbaly a zachránili ma tajbrejky. Želám si, aby som ako 37-ročný dokazoval na kurte to, čo Roger,“ vzdal Djokovič hold svojmu súperovi počas ďakovnej reči na kurte. Srb si z Wimbledonu odnáša prémiu vo výške 2,6 milióna eur.