Djokovič si pripísal 21. grandslamové víťazstvo a v historickej tabuľke sa na druhom mieste odpútal od Rogera Federera. Má o jedno menej ako Rafael Nadal, ktorý nemohol nastúpiť na semifinále s Kyrgiosom pre zranenie brušného svalstva.

"Nedokážem ani vyjadriť, čo tento turnaj pre mňa znamená. Je pre mňa srdcovou záležitosťou. Pamätám si ako som sledoval Petea Samprasa a mojím detským snom bolo zažiť to, čo on," zaspomínal si Djokovič na svoj vzor, ktorého vyrovnal v počte triumfov vo Wimbledone. Američan získal tituly v rokoch 1993-1995 a 1997-2000. "Bol to pre mňa sen a teraz je pre mňa cťou, že tu stojím s touto trofejou. Som veľmi šťastný, že tu môžem byť a že sa mi opäť podarilo vyhrať," poďakoval sa srbský tenista priamo na kurte.
      

Nenasadený Kyrgios odohral vyrovnaný duel s turnajovou jednotkou, no po stretnutí priznal, že mu už v závere dochádzali sily. "Po takomto výkone potrebujem dovolenku. Možno sa ešte niekedy do finále dostanem, ale teraz o tom vôbec nepremýšľam," vyhlásil unavený Austrálčan. Výkon súpera ocenil aj Djokovič. "Si jeden z najlepších hráčov na tomto povrchu a gratulujem tebe a tvojmu tímu za to, čo si v posledných dňoch predvádzal. Rešpektujem teba, tvoj talent a to, akým si hráčom. Všetko sa pre teba uberá správnym smerom a určite sa ešte vo veľkých zápasoch uvidíme. Som rád, že sa zlepšil aj náš osobný vzťah," odkázal Austrálčanovi, ktorý sa na stranu Djokoviča postavil v čase, keď ho pred Australian Open zadržali miestne orgány a ako nezaočkovaného ho vyhostili z krajiny ešte pred štartom turnaja.