"Bolo to utrpenie. Ešte dobre, že bol v Paríži so mnou aj druhý Alexov tréner Karol Beck. Nebolo jednoduché pripraviť Alexa proti Novakovi a ušiť účinnú taktiku. Aj Novak mi po zápase hovoril, že sa cítil zvláštne, pretože som nesedel v jeho lóži," uviedol Vajda, ktorý začal spolupracovať s Molčanom začiatkom mája.

Najlepší slovenský singlista má za sebou vydarenú antukovú sezónu. Na turnajoch ATP v Marrákeši i v Lyone postúpil až do finále a vo svetovom rebríčku ATP sa dostal do elitnej štyridsiatky. "Alex ukázal, že má potenciál. Hrá variabilne, veľa toho vybehá, málo kazí. Teraz sa chceme čo najlepšie pripraviť na trávu, ktorá je špecifická."

Vajda si v utorok večer nenechal ujsť štvrťfinálový súboj Djokoviča s Rafaelom Nadalom na Roland Garros. Podľa jeho slov Španiel "Noleho" prekvapil. "Rafa mal výbornu obranu, skvele sa na dvorci pohyboval. Pre Novaka to bolo veľmi náročné, lebo musel neustále doťahovať náskok súpera, navyše tam boli maratónske gemy. Rafa potvrdil, že antuka je jeho najsilnejší povrch. V semifinále proti Alexandrovi Zverevovi to bude hra na hru. Ak bude Sascha trpezlivý, ako vo štvrťfinále proti Carlosovi Alcarazovi, má šancu."