O najväčší rozruch sa v New Yorku zatiaľ stihol postarať Daniil Medvedev v súboji 3. kola s Felicianom Lopezom. Ruský tenista sa pohádal s rozhodcami, z rúk podávača loptičiek odhodil uterák, ktorý mu priniesol, a všetko korunoval záver, keď po poslednej loptičke ukázal bučiacim fanúšikom vztýčený prostredník.

„Chcem, aby ste všetci pred tým, ako pôjdete spať, vedeli, že dnes večer som vyhral vďaka vašej energii,“ povedal v pozápasovom rozhovore, aby priaznivcov ešte viac nahneval. Ďalšiu nehoráznosť predviedol deblista Mike Bryan. V zápase štvorhry po boku svojho brata predviedol imitáciu streľby.

Daniil Medvedev: „Ľudia, nejako ma svrbí hlava. Musím si ju poškrabať.
Daniil Medvedev: „Ľudia, nejako ma svrbí hlava. Musím si ju poškrabať.
Zdroj: gettyimages

Rukou po získanom fiftíne, ktorý potvrdilo až jastrabie oko, ukázal na empajrovú rozhodkyňu a následne sa otočil aj na čiarového rozhodcu. Potom na neho namieril svojou raketou. Bryana jeho gesto vyšlo draho, pretože dostal najvyššiu možnú pokutu 10-tisíc dolárov. „Ospravedlňujem sa, iba som sa tešil zo získanej loptičky, nič zlé som tým nemyslel,“ sypal si popol na hlavu.

Oproti týmto incidentom sú roztrieskané rakety už len „povinnou jazdou“ všetkých podujatí. Trpezlivosť občas dôjde každému a pokiaľ si to odskáče len zlomená raketa, dá sa nad tým prižmúriť oko. Takéto kúsky stihol predviesť Denis Shapovalov, ale aj Fabio Fognini.

Prekvapujúce je to, že v ničom už pomaly nezaostávajú ani ženy. Odolnosť tvrdého povrchu otestovala Američanka Danielle Collinsová a takisto Češka Karolína Plíšková. Tá v treťom kole od nervov roztrieskala svoju raketu, no zrejme jej to pomohlo, pretože zápas s Tunisankou Ons Jabeurovou dotiahla do víťazného konca. V osemfinále však už nestačila na Britku Johannu Kontovú.

Za pokuty dal už 19-tisíc dolárov

Medvedev sa síce v New Yorku prezentuje výbornými výkonmi, ale jeho chovanie má od ideálu ďaleko. Doteraz za nevhodné správanie musel zaplatiť na pokutách už 19-tisíc dolárov.