Vo štvrťfinále si v pozícii 20. nasadeného hráča poradil s dvanástkou pavúka Kanaďanom Denisom Shapovalovom v piatich setoch 3:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 0:6, 6:3. Zápas trval 4:08 h. V boji o postup do finále si zmeria sily s Nemcom Alexandrom Zverevom, ktorý vo štvrťfinále zdolal Chorváta Bornu Čoriča 1:6, 7:6 (5), 7:6 (1), 6:3.

Dvadsaťdeväťročný Španiel, ktorý sa do štvrťfinále dostal po diskvalifikácii Srba Novaka Djokoviča, stratil v prvom sete dvakrát vlastný servis a prehral ho 3:6. V ďalších dvoch dejstvách ukázal psychickú odolnosť po tom, ako uspel v tajbrejkoch. Vo štvrtom síce ťahal jasne za kratší koniec, po ošetrení chrbta sa však pozviechal a v šiestom geme piateho setu získal rozhodujúci brejk. "Som zničený, ale naozaj nesmierne šťastný. Bola to bitka, skutočne náročný zápas, ktorý nás oboch stál veľa fyzických i psychických síl. Je úžasné, že sa mi v New Yorku opäť podarilo dostať sa do semifinále," povedal Carreno-Busta, ktorý sa medzi najlepších štyroch singlistov vo Flushing Meadows prebojoval aj v roku 2017. Shapovalov bol vo viacerých štatistických ukazovateľoch jasne lepší. Nasúkal 26 es oproti piatimi súperovým, zahral viac víťazných úderov (76:33), no urobil aj viac nevynútenýh chýb ako Carreno-Busta (76:42).

Piaty nasadený Zverev postúpil do svojho druhého grandslamového semifinále, premiéru mal na tohtoročnom Australian Open. Duel s Čoričom nezačal dobre, keď stratil dve podania a prehral 1:6. Chorvát pokračoval v bojovnom výkone, v druhom sete viedol 4:2, ale v ôsmej hre ho Zverev brejkol a napokon musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom mal viac šťastia Nemec, keď na dvakrát premenil setbal. Vyrovnaný priebeh malo aj tretie dejstvo, tentoraz však Zverev v tajbrejku nedovolil drámu, keď Čorič uhral iba jeden bod. V záverečnom sete Čorič vzdoroval iba do ôsmeho gemu, potom stratil podanie a Zverev za stavu 5:3 pretavil skúsenosti do víťazstva.

Muži - dvojhra - štvrťfinále:

Pablo Carreno-Busta (Šp.-20) - Denis Shapovalov (Kan.-12) 3:6, 7:6 (5), 7:6 (4), 0:6, 6:3

Alexander Zverev (Nem.-5) - Borna Čorič (Chor.-27) 1:6, 7:6 (5), 7:6 (1), 6:3