Aj tenisovú sezónu výrazne ovplyvnila pandémia. Na tenistov čaká vo Flushing Meadows špeciálny režim ktorý má zabrániť šíreniu koronavírusu. "Let prebehol úplne v poriadku. Po príchode nám hneď zmerali teplotu, no museli sme asi dve hodiny čakať na umožnenie vstupu do krajiny. Potom nás vyzdvihlo auto a odviezlo priamo do hotela. Podstúpili sme testovanie, obaja sme negatívni," popísal Gombos prvé momenty po prílete do USA v rozhovore pre web Slovenského tenisového zväzu.

Viacerí hráči účasť na US Open odmietli pre obavy z koronavírusu, aj Gombos chvíľu váhal, ale napokon prevážila športová stránka: "Uvažoval som nad tým. Ale je to hlavná súťaž grandslamu, to rozhodlo. Veď preto hráme tenis, aby sme sa mohli zúčastniť vrcholových podujatí. Je to pre mňa veľká príležitosť aj napriek všetkým opatreniam a obmedzeniam." S cestou do USA, ktoré sú najzasiahnutejšou krajinou na svete, nemal problém ani Olasz, ktorého presvedčili aj nadštandardné vzťahy s jeho zverencom: "Rozhodovali sme sa v rámci tímu. Keď sa ma Gombi spýtal, či by som bol ochotný ísť, neváhal som. Z pracovného hľadiska som to pociťoval ako povinnosť, ale tým, že spolu už dlho spolupracujeme, stali sa z nás aj kamaráti, takže nebolo čo riešiť."

Olasz vyzdvihol možnosť byť priamo s hráčom počas turnaja. V rozhovore prezradil, že spoločne s tenisovým koučom Tiborom Tóthom vytvorili výborný tím: "Je to samozrejme veľký prínos. Keď sú s hráčom ľudia, ktorí ho dobre poznajú a on pozná ich, je to vždy výhoda. Celá spolupráca s Gombiho tenisovým trénerom Tiborom Tóthom nám výborne funguje. Keď aj jeden z nás nie je priamo na mieste, stačí telefonát a presne vieme, čo treba robiť."

Ešte pred US Open, ktoré sa začne 31. augusta, sa uskutoční tradičný turnaj Western and Southern Open. Zvyčajné dejisko Cincinnati presunuli do New Yorku. Po odstúpení Japonca Nišikoriho sa Gombos posunul na prvé miesto pod čiarou zaručujúce časť v kvalifikácii. "Verím, že sa do tej kvalifikácie dostanem. Do stredy zostáva dosť času, snáď sa ešte niekto odhlási. Uvidíme, hádam sa na mňa šťastie usmeje," uviedol Gombos na webe stz.sk.