Bola to práve ona, kto koncom augusta vyvolal reťazovú reakciu bojkotov zápasov amerických športovcov, ktorou sa rozhodli podporiť boj proti rasizmu. Svoj zámer nenastúpiť na semifinálový zápas WTA v New Yorku proti Belgičanke Elise Mertensovej neskôr prehodnotila a po odložení všetkých zápasov organizátormi sa napokon na kurt postavila.

Na US Open sa zas predstavila kolekciou siedmich rúšok s menami černochov, ktorí zomreli v USA na následky policajnej brutality. „Som športovkyňa, ale v prvom rade černoška. A ako žena s tmavou pleťou cítim, že sú dôležitejšie veci, na ktoré treba upriamiť pozornosť, ako je tenis,“ povedala v pamätnom vyhlásení 27. augusta.

Počas US Open nosila Naomi Osaková sedem rúšok s menami černochov, ktorí v USA zahynuli na následky policajnej brutality.
Počas US Open nosila Naomi Osaková sedem rúšok s menami černochov, ktorí v USA zahynuli na následky policajnej brutality.
Zdroj: twitter

Zároveň sa ukázala aj ako veľká bojovníčka. „Duel s Victoriou som si rozhodne neužívala. Po chybách v hre som si vravela, že by bolo trápne prehrať za menej ako hodinu. Takže som sa snažila začať hrať čo najlepšie a zbaviť sa toho veľmi zlého prístupu, s ktorým som na zápas nastúpila,“ prezradila Naomi Osaková, ktorá na US Open dominovala po dvoch rokoch.