Američanka Serena Williamsová v poslednej dobe často čelí zdravotným problémom. V poslednom zápase na US Open si spôsobila ďalšie zranenie.

Williamsová aj napriek problému zdolala Chorvátku Petru Martičovú 6:3, 6:4. Bývalá svetová jednotka si za stavu 3:2 v druhom sete podvrtla členok a musela požiadať o ošetrenie. Po návrate na kurt dotiahla zápas do úspešného konca.

S turnajom sa rozlúčila Bartyová a aj nasadená trojka Češka Karolína Plíšková. Finalistka z roku 2016 prehrala v zápase výbornej úrovne so štrnástkou "pavúka" Britkou Johannou Kontovou po dvoch hodinách a 20 minútach 7:6 (1), 3:6, 5:7. Kontová v prvom sete nevyužila vedenie 5:3, v druhom otočila z 1:3.

ženy - dvojhra - osemfinále:

Serena Williamsová (8-USA) - Petra Martičobá (22-Chor.) 6:3, 6:4, Johanna Kontová (14-V. Brit.) - Karolína Plíšková (3-ČR) 6:7 (1), 6:3, 7:5, Čchiang Wang (18-Čína) - Ashleigh Bartyová (2-Austr.) 6:2, 6:4