Štyri mesiace po narodení dcéry Olympie sa Serena Williamsová vrátila na kurty s cieľom prelomiť rekordný počet dvadsiatichštyroch Grand Slamov Margaret Courtovej. Držiteľka dvadsiatichtroch singlových grandslamových titulov prehrala od narodenia dcéry, v septembri 2017, štyri hlavné finále. V januári vypadla z Australian Open v treťom kole. 

„Musíme akceptovať skutočnosť, že to nefunguje,“ povedal tréner Patrick Mouratoglou. V rozhovore pre BBC Sport sa vyjadril: „Možno sa môže vrátiť s iným uhlom pohľadu, odlišnou stratégiou a rôznymi cieľmi, aby to dokázala. Cíti sa pozitívne, cíti sa tiež negatívne, pretože je to neúspech, keď nevyhrá Grand Slam. Musíme čeliť realite, ale je pozitívna, že to dokáže, inak by už pravdepodobne nebola na tenisovom kurte. Verí, že to dokáže a ja tomu verím tiež. Nie je tak ďaleko, ale musíme zmeniť pár vecí.“

MIK 15 Melbourne - Americká tenistka Serena Williamsová v zápase proti Číňanke Wang Čchiang v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open 24. januára 2020 v Melbourne. FOTO TASR/AP

Serena Williams of the U.S. reacts as she play China's Wang Qiang in their third round singles match at the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Friday, Jan. 24, 2020. (AP Photo/Lee Jin-man)
MIK 15 Melbourne - Americká tenistka Serena Williamsová v zápase proti Číňanke Wang Čchiang v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open 24. januára 2020 v Melbourne. FOTO TASR/AP Serena Williams of the U.S. reacts as she play China's Wang Qiang in their third round singles match at the Australian Open tennis championship in Melbourne, Australia, Friday, Jan. 24, 2020. (AP Photo/Lee Jin-man)
Zdroj: Dita Alangkara

Po prehre s dvadsiatousiedmou nasadenou Číňankou Wang Čchiangovou v Melbourne sa Williamsová vyjadrila, že urobila príliš veľa chýb na to, že je profesionálnou atlétkou.

Od roku 2012 Američanku koučuje Patrick Mouratoglou a pod jeho vedením získala 10 z jej 23 Grand Slam titulov v dvojhre. V januári dosiahla v Auckland, po troch rokoch, svoj prvý triumf a tiež prvý od tej doby, čo sa stala matkou. Je to jej 73. víťazstvo na podujatí WTA. Mouratoglou však tvrdí, že výkon Williamsovej v Melbourne bol sklamaním: „Nečakali sme, že vypadneme tak skoro alebo, že vypadneme vôbec,“ povedal.

Tréner fenomenálnej tenistky sa tiež vyjadril ohľadom cieľu jeho zverenkyne: „Mala všetko, aby skončila s profesionálnou kariérou, 23 grandslamových titulov. Rozhodla sa však vrátiť, rozhodla sa vynaložiť všetko úsilie, fyzické, duševné, vrátiť sa do hry aby prekonala rekord všetkých čias.''

„Je ťažké vedieť, koľko šancí bude mať, neviem ako dlho bude môcť hrať, ale schopnosť dosiahnuť štyri finále Grand Slam hovorí veľa o jej úrovni a nie je tak ďaleko. Jej úroveň je dosť dobrá, ale musíme pochopiť čo sa deje a prečo nedokáže vyhrať. Je veľký rozdiel medzi dosiahnutím finále a jeho vyhratím,“ dodal štyridsaťdeväťročný Mouratoglou.