Podľa slov Bedáňovej v projekte Bez fráz boli metódy jej otca, ktorý zomrel na jeseň roku 2017, doslova tyranské. „Vždy som sa modlila, aby pri kurte niekto stál, alebo aspoň, aby to bolo miernejšie. Vždy som bola uňho za kravu. Nikto nevidel, aké drsné to bolo, keď sme boli sami,“ spomínala bývalá česká tenistka, ktorej otec však nebol žiadny primitív. Ako programátorovi mu namerali IQ 160. „On bol génius a o to to bolo horšie. Mal svoj životný plán, ktorého ústrednou postavou som bola ja. Budúca svetová jednotka,“ pokračovala Bedáňová.

Ostravská rodáčka to síce v rebríčku WTA dotiahla napokon až na 16. miesto, no od otca sa nikdy pochvaly nedočkala. A to ani vtedy, keď zdolala legendárnu Američanku s juhoslovanskými koreňmi Moniku Selešovú a po následnom postupe do štvrťfinále US Open 2001. „Pár drobných náhod tam bolo,“ povedal mi.

Málokto o Daniele Bedáňovej vie, že v mladosti bojovala okrem depresií aj s bulímiou a pre zdravotné problémy, pre ktoré nemôže mať nikdy deti, zavesila raketu na klinec už ako 22-ročná. „Nakoniec som mu odpustila,“ dodala na margo svojho otca, ktorý svojho času trénersky vypomáhal aj sestrám Plíškovým.