Belinda, ktorá má po rodičoch slovenské korene, dosiahla už v 18-tich rokoch vysnívanú métu mnohých – vo svetovom rebríčku WTA sa prebojovala medzi desiatku najlepších. „Stať sa tak skoro členkou TOP 10 znamenalo tlak a vyrovnať sa s ním bolo pre mňa obrovským bojom. Keď som sa tam dostala, telo ma prinútilo vziať si voľno, vravelo mi, že niečo nie je v poriadku. Zranila som sa a to sa podľa mňa stalo z nejakého dôvodu. Na ceste späť som sa veľa naučila. Tenis si viac vážim a som presvedčená, že nebyť zranenia, o pár rokov by som bola úplne vyčerpaná. Bolo by otázkou času, kedy ,vyhorím‘. Mala som šťastie, že zranenie prišlo v čase, keď som bola ešte veľmi mladá a pripravená bojovať,“ zaspomínala si Benčičová na jar 2016.

ROZKOŠNÝ ZÁBER Z BENČIČOVEJ TENISOVÝCH ZAČIATKOV NÁJDETE V GALÉRII

Rodáčka zo švajčiarskeho Flawilu sa v rozhovore pristavila aj pri tlaku médií. „Keď ste junior, jednoducho hráte. Nemáte čo stratiť. Keď som sa však dostala na vrcholovú úroveň, cítila som sa na to primladá. Mediálna pozornosť je niečo, na čo sa nedá pripraviť. Najmä ak nie ste, tak ako ja, prirodzene otvorený typ. Nikdy predtým som sa nemusela vysporadúvať s tým, že sa mi niečo v kariére nepodarilo. Teraz bolo každé zlyhanie v centre pozornosti,“ pokračovala vo svojej spovedi sympatická tenistka, ktorá nikdy nechcela byť mimo kurtu stredobodom záujmu.

Na záver rezolútne odmietla, že ju do tenisu tlačil otec Ivan. „Médiá si to stále myslia, ale bola som to ja, kto chcel hrať. Ľudia prekrúcajú vzťah otca a dcéry v športe, no vždy chcel pre mňa to najlepšie. Moji rodičia sú pôvodom Slováci, ich mentalita je ‚všetko alebo nič‘, no tlak v súvislosti s tenisom vždy prichádzal odo mňa. Cítila som vinu, keď som nedokázala predviesť na kurte po všetkej našej drine to najlepšie, dnes som však v lepšej pozícii a uvedomujem si, že každý s niečím bojuje,“ dodala Belinda Benčičová.