Začiatkom tohto týždňa sa začala kvalifikácia na prestížny turnaj kategórie ATP 1000 v Miami. Keď sme sa Martina Kližana pýtali na tlačovke na dôvod, prečo tam neskúsil šťastie, prišiel s prekvapivou odpoveďou. „Nad štartom som neuvažoval, lebo som práve maturoval,“ vysvetľoval so smiechom. „Predsa len, mám 
28 rokov, som starý harcovník. Chcel som si preto maturitu konečne dokončiť,“
pokračoval.

Tenisová legenda Navrátilová vytočené do nepríčetnosti: Obrali ju o veľké peniaze!

Absolvoval písomné skúšky zo slovenčiny a z angličtiny. Návrat do školských lavíc mu však nebol veľmi príjemný. „Bolo to peklo. Nezávidím študentom, čo musia sedieť sedem hodín denne na tvrdej stoličke. Zaspomínal som si na staré časy, keď som chodil ešte do základnej školy. Bolel ma z toho chrbát, naozaj to nie je zábava,“ hodnotil Martin. Ústna časť maturít ho čaká v máji.

FOTO Tenisový svet v šoku: Najsexi hráčka tajne porodila syna!

„Okrem slovenčiny a angličtiny ešte maturujem z dejepisu a náuky o spoločnosti. Chodím na bilingválne gymnázium v Poprade, takže všetky skúšky okrem materinského jazyka absolvujem v angličtine,“ priblížil Kližan. A má aj ďalšie študijné plány. „Rád by som pokračoval aj na vysokej škole formou externého štúdia. Ideálne so zameraním na šport alebo biznis. Po kariére sa mi to môže hodiť,“ konštatoval.

VIDEO: Slovenská tenistka Rybáriková hitom internetu: Týmto udivila fanúšikov na celom svete

Takto môže Martin Kližan vyzerať, ak zvládne ústne maturity.
Takto môže Martin Kližan vyzerať, ak zvládne ústne maturity.
Zdroj: archív

Spoločná príprava v Španielsku

Kližan už včera odletel spolu s ďalšími daviscupovými reprezentantmi na turnaj do španielskej Marbelly, ktorý bude prípravou na zápas proti Bosne a Hercegovine (6. - 7. apríla v Bratislave) „Je to výborný nápad. My hráči sme zvažovali, či ísť na turnaj, alebo len na sústredenie, kde budeme mať pokoj. Napokon sme sa rozhodli pre prvú možnosť. Zápasy v Marbelle budú ideálnou prípravou na Davis Cup,“ tvrdil zverenec Dominika Hrbatého, ktorý je zároveň naším novým reprezentačným kapitánom.

Športovci bez maturity

Dominika Cibulková – Už od 16 rokov reprezentuje Slovensko, na školu jej pri nabitom turnajovom programe nezvýšil čas.

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková
Zdroj: archív

Magdaléna Rybáriková – Tiež nemala ešte ani 17, keď nastúpila na prvý fedcupový súboj, odvtedy hrá celý rok turnaje po svete.

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková
Zdroj: Instagram

Žigmund Pálffy – Po anabáze v mládežníckych súťažiach sa už ako 18-ročný stal najlepším juniorským hokejistom československej ligy, krátko na to zamieril do USA.

Žigmund Pálffy
Žigmund Pálffy
Zdroj: Michal Smrčok

Peter Sagan – V juniorskej kariére sa venoval horskej cyklistike i cyklokrosu, kde sa stal majstrom, resp. vicemajstrom sveta. Následne presedlal na cestnú cyklistiku, s ktorou brázdi celý svet.

Peter Sagan
Peter Sagan
Zdroj: Martin Domok

Marek Hamšík – Už ako 17-ročný prestúpil do talianskeho futbalového klubu Brescia Calcio, momentálne je kapitánom SSC Neapol.

Marek Hamšík
Marek Hamšík
Zdroj: archív