Od piatka trénujú slovenskí tenisti v NTC na antukovom povrchu, ktorý si všetci pochvaľujú, rovnako ako atmosféru v tíme. Bolo ju cítiť aj na tréningu. Jozef Kovalík prišiel pozrieť chlapcov a zľahka si zatrénovať s penovými loptičkami. Nedávno totiž absolvoval v Belgicku operáciu zápästia. „Bolo to tesne pred Vianocami, teraz veľa cvičím, chodím k fyzioterapeutovi a začínam hrať tenis s penovými loptičkami,“ prezradil Jozef.

Riaditeľ tenisovej akadémie o Cibulkovej vysokých poplatkoch pre rodičov: V porovnaní so svetom sme lacnejší

Aj keď na stretnutie nemôže nastúpiť, chlapcov príde povzbudiť. „To je jasné, veď máme veľkú šancu postúpiť. Máme vynikajúci kolektív a verím, že práve zásluhou kolektívneho ducha sa nám to podarí. Bývame spolu v hoteli, čo je tak pre hráčov, ako aj realizačný tím oveľa pohodlnejšie. Hráme playstation či karty po večeri. Niekedy o peniaze, inokedy len tak pre zábavku,“ dodal Kovalík.

Legendárny tenista Ivan Lendl žiari šťastím: Po piatich dcérach sa dočkal chlapca

Momentálne mu však myseľ zamestnáva svadba, ktorá sa chystá o pár týždňov. Jeho vyvolenou je dcéra Mariána Vajdu Nikola! „Áno, svadbu máme 16. februára. Bude sa konať v Bratislave. Pozvali sme, pochopiteľne, rodinu a kamarátov. Očakávame do 100 hostí, viac nie,“ priznal Jozef. A kde spoznal Nikolu? „Kde inde, na kurtoch,“ zasmial sa budúci zať trénera svetovej jednotky Novaka Djokoviča.

Z dcéry Mariána Vajdu bude čoskoro nevesta.
Z dcéry Mariána Vajdu bude čoskoro nevesta.
Zdroj: Instagram